id: 456run

Punkt pomocy humanitarnej

Punkt pomocy humanitarnej

Nasi użytkownicy założyli 934 494 zrzutki i zebrali 922 472 289 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Jesteśmy grupą wolontariuszy prowadzących mały punkt pomocowy wspierający Uchodźczynie i Uchodźców z Ukrainy w Polsce, pod Konsulatem Ukrainy przy ul. A.Malczewskiego 17 w Warszawie. Działamy nieprzerwanie od marca 2022. W punkcie wydajemy całkowicie bezpłatnie posiłki, przekąski, ciepłe i zimne napoje, podstawowe środki higieniczne, aktualnie także koce i ciepłą odzież, w zależności od dostaw od Darczyńców. Zapewniamy schronienie przed śniegiem, deszczem, kącik zabaw dla dzieci, odpoczynek.


Aktualnie wspieramy też osoby z Ukrainy, które przybyły po wybuchu wojny i nie mają do czego wracać lub mieszkali w rejonach aktualnie o wysokim stopniu zagrożenia, a ich sytuacja bytowa w Polsce jest trudna. Są to w większości seniorzy.


Nie jesteśmy w żaden sposób sformalizowani, nie jesteśmy fundacją ani stowarzyszeniem, tylko grupą wolontariuszy, prywatnych osób, połączonych tylko ideą i wspólnymi wartościami. Są z nami Wolontariuszki z Ukrainy, których bliscy walczą na froncie.


Nie dysponujemy żadnymi źródłami finansowania, od samorządu, rządu, organizacji pozarządowych. Wyłącznie mamy do dyspozycji dary rzeczowe od osób prywatnych, firm, restauracji. Cały poświęcony czas i zaangażowanie z naszej strony jest również całkowicie wolontaryjne, nie odnosimy żadnych korzyści finansowych ani materialnych, a co więcej wielokrotnie dofinansowywaliśmy punkt z własnej kieszeni na niezbędne produkty lub na rzeczy dla osób w dużej potrzebie.


Zgodnie z przepisami prawnymi za zajmowany placyk przed Konsulatem musimy uiszczać co miesiąc opłatę do Urzędu Miasta. Ponieważ nie mamy żadnych dochodów musieliśmy szukać sponsorów. Dotychczas zaprzyjaźniona firma i fundacja pomagała nam w uregulowaniu tej należności, ale tym razem musimy zwrócić się o pomoc do Was.


Kwota wynosi 1062 zł. Poniżej dołączamy skan decyzji Urzędu odnośnie naliczenia opłaty.


Każda nawet drobna wpłata pomoże nam uregulować tę należność. Jeśli uda zebrać się więcej, nadwyżka zostanie przeznaczona na kolejną wpłatę oraz na bieżące najpilniejsze uzupełnienie braków w punkcie pomocowym takich jak kawa, cukier, gorąca zupa.


Każdą osobę, która dołączy do zrzutki lub na ten moment nie może, ale z nami sympatyzuje i chce nas wesprzeć dobrym słowem, serdecznie zapraszamy do naszego Namiotu Wsparcia na kawę, coś słodkiego, pogawędkę. Napisz do nas jeśli chcesz nas poznać osobiście lub masz pytania: [email protected]


Zapraszamy też na naszą grupę publiczną na FB „Pomoc przy Konsulacie Ukrainy”, gdzie zobaczycie jak działamy, poznacie naszych Wolontariuszy, Darczyńców.

https://www.facebook.com/groups/pomocprzykonsulacieukrainyxc388a531928662d.jpgPierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 22

 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
WW
Wiesława Włodarska
100 zł
JW
Joanna Wozniakowska
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
IS
Iza
50 zł
OB
Ola B
100 zł
MS
Michał Sampławski
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
20 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!