id: 45dak3

Pokój "pro morte" w Puckim Hospicjum

Pokój "pro morte" w Puckim Hospicjum

Nasi użytkownicy założyli 1 155 928 zrzutek i zebrali 1 199 877 970 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności11

 • Kochani, melduję, że dziś rano przelałem po raz jedenasty Wasze pieniądze na konto Hospicjum, Tym razem: 5 329,88 PLN.

  W sumie zebraliście 45 329, 88 PLN. Bardzo Wam dziękuję.


  iUJkzgHlMo4aOgUS.png

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Zaczęliśmy Wielki Post.

W tym czasie ludzie wymyślają różnego rodzaju umartwienia. I dobrze. Asceza jest potrzebna. A jeszcze lepszy jest post połączony z jałmużną. Post jako odmawianie sobie czegoś dobrego, po to, by rozwijać się duchowo, a jałmużna jako dzielenie się z potrzebującymi. Proponuję Wam konkretny post i jałmużnę oraz temat, który w życiu Każdej i Każdego z nas jest szalenie ważny.

Śmierć jest doświadczeniem, od którego nikt z nas nie ucieknie. Doświadczamy jej, kiedy umierają nasi bliscy, przyjaciele, ale słyszymy o niej każdego dnia z przekazów medialnych. Jest czymś, co nas straszy, bo nikt z nas jej nie przeżył. Jest dla nas (pomimo naszej coraz większej wiedzy) zagadką. Często modlimy się o „dobrą śmierć, ale co to w ogóle znaczy dobrze umrzeć? Chciałbym w tych czterdziestu dniach zaproponować Wam wspólne wejście w ten temat. Nie po to, by nią straszyć, ale byśmy zrobili krok dalej w naszej świadomości tego wszystkiego, co się z nią wiąże.

Wracam do postu i jałmużny. W Puckim Hospicjum (jak w każdym innym) jest miejsce, które nazywa się: „pro morte”. To miejsce, do którego prowadzi zdjęcie Damiana Kramskiego, które wybrał Jan Kaczkowski, ukazujące fale po przepływającym, a dokładnie odpływającym z portu statku. Ten obraz jest metaforą naszego odchodzącego życia, z miasta, które dobrze znamy, ku czemuś, co jest dla nas Wielką Niewiadomą. Stojąc naprzeciw tego zdjęcia, po lewej stronie znajduje się pokój, w którym rodzina może pożegnać Zmarłego Domownika, a skąd On lub Ona odjeżdżają w swoją ostatnią podróż. To miejsce jest bardzo szczególne i bardzo ważne. Dlatego chciałbym Was zaprosić, byśmy myśląc w tegorocznym Wielkim Poście o swojej śmierci, pomogli Ekipie Hospicjum w uczynieniu tego pokoju jeszcze bardziej odpowiedniego do tych wielkich wydarzeń jakie związane są z tak intymnym momentem jak Pożegnanie.

Zapraszam Was nie tylko do zbiórki, której celem będzie pomoc w urządzeniu pokoju „pro morte”, ale przede wszystkim do podróży z tematem „dobrej śmierci”. Wyruszcie ze mną w tę podróż.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. Twoja może być pierwsza!

Wpłaty 501

preloader

Komentarze 3

 
2500 znaków