id: 45trhr

"Kino Wiosna" - film na taśmie 16mm

"Kino Wiosna" - film na taśmie 16mm

Nasi użytkownicy założyli 1 231 951 zrzutek i zebrali 1 365 661 493 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

"Kino Wiosna"

g4b633b9dbdd57da.jpeg1. Co to za projekt?


Główną inspiracją do napisania scenariusza była wizyta w najstarszym kinie na Górnym Śląsku, „Roma”. Kino powstało jeszcze w dwudziestoleciu międzywojennym. Wyświetlano w nim wszystkie najważniejsze premiery filmowe. Dzięki znajdującej się pod ekranem dużej scenie, można było organizować w nim także koncerty i specjalne uroczystości. „Roma” wciąż zajmuje ważne miejsce na kulturalnej mapie Zabrza. Obecnie kino wciąż działa i skupia się przede wszystkim na wyświetlaniu repertuaru studyjnego. Budynek, w którym nadal można odczuć klimat klasycznego doświadczenia kinowego, zmienił się tylko nieznacznie. Wszystkich mieszkańców wiążą z nim miłe wspomnienia.

Motywacją do wyciągnięcia filmu z szuflady był konkurs zorganizowany przez producenta materiałów światłoczułych ORWO oraz osadzone w Londynie laboratorium filmowe On8mil. Konkurs zakłada realizację krótkometrażowego filmu na czarno-białej taśmie filmowej 16mm. W naszym odczuciu film, którego akcja dzieję się w starym kinie, powinien być zrealizowany przy użyciu technik analogowych.


2.  O czym jest film?


Lata 70, historia o kwitnącym uczuciu pary nastolatków na Śląsku, których łączy wspólna fascynacja kinem.

Śląski, industrialny pejzaż w ciepły kwietniowy dzień. Heniek, syn operatora kinowego, pędzi na swoim motorowerze do technikum aby dostarczyć taśmę z filmem edukacyjnym. Po drodze między hałdami, w środku fabrycznego pustkowia spotyka Anielę. Dziewczyna uciekając od  rodzinnego spotkania, kręci film kamerą 16 mm przy opuszczonej fabryce.

Zaintrygowany Henio postanawia pomóc Anieli w realizacji jej wizji. Losy nastolatków splotą się w tytułowym Kinie Wiosna.


3. Czemu potrzebujemy Twojej pomocy?


Zależy nam bardzo na tym, aby historia naszych bohaterów została przedstawiona za pomocą profesjonalnego sprzętu. Realizacja filmu na taśmie, nawet krótkometrażowego, wiąże się z dużymi kosztami. Przede wszystkim dużym wydatkiem jest zakupienie samego materiału światłoczułego oraz wypożyczenie kamery Arriflex SR3 oraz lamp wyładowczych, które pozwolą nam uzyskać jak najlepszy efekt wizualny.

Dodatkowym kosztem przy produkcji naszego filmu jest przygotowanie zgodnej z epoką historyczną scenografii i kostiumów.  


4.  Jak chcemy Ci podziękować za pomoc?


Chcąc wyrazić naszą wdzięczność dla każdej osoby, która pomoże nam przy realizacji naszego krótkiego metrażu, udostępnimy wszystkim wpłacającym link do filmu po zakończeniu produkcji.

Najhojniejszych darczyńców chcielibyśmy wynagrodzić specjalnym zaproszeniem na uroczystą premierę filmu w kinie „Roma”.

od681ea17651b758.jpeg5. Kto robi film?


Reżyseria - Bartłomiej Karch

Absolwent filmoznawstwa i wiedzy o nowych mediach UJ. Zajmuje się fotografią i filmem analogowym. Laureat Głównej Nagrody na 1 edycji festiwalu OLD FILM FESTIVAL.

ca90c8d90706b54f.jpegOperator kamery - Jeremi Dobrzański

Absolwent filmoznawstwa i wiedzy o nowych mediach UJ oraz kursu operatorskiego w szkole filmowej AMA w Krakowie. Student historii sztuki UJ. Laureat Nagrody Publiczności na 25 edycji festiwalu Etiuda &Anima. Autor zdjęć do filmu dokumentalnego

"Z wnętrza do wnętrza" zrealizowanego przez Małopolski Instytut Kultury w 2021 roku. Obecnie współpracuje z Zamkiem Królewskim na Wawelu i kolektywem artystycznym "Lokatorzy", dla którego zrealizował krótkometrażowy film dokumentalny.

Lubi palić szlugi i pić kawę w niebotycznych ilościach.

bf393299bae31193.jpeg


Produkcja


Katarzyna Pawlikowska - Studentka Szkoły Filmowej i Telewizyjnej. Swoją przygodę z z filmem zaczęła od pracy ze światłem, lecz wewnętrzny głos organizatorki obudził w niej pasję do pionu produkcyjnego. Ma na swoim koncie między innymi współpracę produkcyjną przy fabułach, etiudach, spotach reklamowych i współpracę oświetleniową przy międzynarodowych produkcjach. Zawsze zorganizowana, pełna pozytywnego zapału do pracy!

ea68ffb0f277ec16.jpeg

Roksana Kniaziowska - Absolwentka Studia Aktorskiego - Lart Studio w Krakowie, a obecnie studentka Organizacji Produkcji Filmowej i Telewizyjnej w Szkole Filmowej w Katowicach. Od lipca 2021 nieustannie udziela się jako kierowniczka produkcji przy etiudach, a także sprawdza się na planach filmów fabularnych oraz seriali takich jak "Papiery na szczęście" czy "BUNT". Poza branżą filmową, jej pasją jest śpiew oraz produkcja muzyczna. Na co dzień wiecznie pozytywna, zdeterminowana oraz pracowita osoba, dla której nie istnieją sytuacje bez wyjścia.me92ad40492e94bc.jpeg


Muzyka - Krystian Kniaziowski

Gitarzysta zespołu "Duszan B", którego płyta "Plantageneti" uznana została przez magazyn "Polish-Jazz" za debiut roku.


Obsada:


Patrycja Sowa - Rozwijająca się w aktorstwie m.in w teatrze Powidok w Krakowie. Zajmuje się modelingiem i fotografią analogową. W filmie będzie grała jedną z głównych ról.

xa9a55cdc43d1453.jpeg

Piotr Gadomski - Student Akademii Teatralnej w Białymstoku. Od paru lat rozwija się aktorsko przy licznych projektach filmowych. Współpracował z takimi reżyserami jak: Anna Jadowska, Robert Wichrowski czy Michał Krzywicki.

k52bc15dd34fb903.jpeg

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Download apps
Pobierz aplikację mobilną Zrzutka.pl i zbieraj na swój cel gdziekolwiek jesteś!
Pobierz aplikację mobilną Zrzutka.pl i zbieraj na swój cel gdziekolwiek jesteś!

Komentarze 3

 
2500 znaków