id: 46kdd9

Wielkopostna Skarbonka z Sercem 2024

Wielkopostna Skarbonka z Sercem 2024

Nasi użytkownicy założyli 1 155 220 zrzutek i zebrali 1 199 695 928 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO WŁĄCZENIA SIĘ W PIĄTĄ EDYCJĘ 

NASZEJ WIELKOPOSTNEJ ZBIÓRKI ŚRODKÓW.

WIELKOPOSTNA SKARBONKA Z SERCEM

POLEGA NA REZYGNACJI Z WYDATKÓW NA PRZYJEMNOŚCI W OKRESIE WIELKIEGO POSTU I PRZEZNACZENIE ZAOSZCZĘDZONEJ KWOTY NA POMOC DZIECIOM Z KENII.

KAŻDY WASZ GROSIK MA OGROMNE ZNACZENIE.


JAKI MAMY CEL ZBIÓRKI?


PRAGNIEMY WYREMONTOWAĆ BUDYNEK SZKOŁY DLA 83 DZIECI Z MIEJSCOWOŚCI KINANDUBA.

Wn3v16f5ApbYreyJ.jpg

Pięć lat temu rozpoczęliśmy pierwszą zbiórkę pieniędzy o nazwie Wielkopostna Skarbonka z Sercem. Była to pierwsza tego typu akcja MISJI AFRYKA, która oprócz programu Adopcji z Sercem, zapoczątkowała systematyczne wsparcie rodzin z Kinna i Kinanduba.

Każdego roku za zgromadzone przez Was środki zakupujemy żywność dla dzieci wraz z rodzinami z Kinna, Kinanduba i Ambato. 

W tym roku pragniemy wspólnie z Wami dokończyć remont budynku szkoły w Kinanduba w Kenii. 

KINANDUBA

Po pierwszym wyjeździe misyjnym do Kenii ks. Mariusza Skakuja w lutym 2020 roku, na spotkaniach misyjnych i w udostępnionej galerii zdjęć, można było dostrzec fotorelację z oficjalnego przywitania przez mieszkanki pewnej wioski sąsiadującej z Kinna. Misjonarze zostali przywitani tradycyjnym tańcem, w czasie którego kobiety miały na sobie piękne, tradycyjne, błękitne chusty. Wcześniejsze i późniejsze spotkania z odwiedzanymi mieszkańcami odbywały się przy budynkach szkół. Tutaj natomiast, oprócz oddalonego o około sto metrów drewnianego zniszczonego budynku i jednego drzewa, nie było zupełnie nic. 

I to właśnie, jeszcze nie wiedząc, że nasze drogi ponownie się skrzyżują… była Kinanduba.

SZKOŁA W KINANDUBA

W październiku 2020 roku ksiądz Mariusz otrzymał wiadomość od księdza Francisa Muraya, ze skierowaną do niego prośbą rodziców z Kinanduba, o wsparcie finansowe tworzącej się filii szkoły. Trwające walki plemienne, pandemia, bardzo trudna sytuacja finansowa rodzin oraz kilkukilometrowa droga do szkoły w Kinna, którą dzieci kiedyś pokonywały pieszo, uniemożliwiały od dłuższego czasu edukację ich dzieci, a dla kilkuletnich maluszków było to całkowicie niemożliwe. Na ten cel Misja Afryka zorganizowała specjalną zbiórkę pieniędzy. Dzięki ofiarności indywidualnych darczyńców, wielu szkół i parafii naszej diecezji, udało się zebrać kwotę, za którą zakupione zostały podręczniki dla dzieci oraz potrzebne artykuły piśmiennicze i zeszyty. 

Przez ostatnie 2 lata, dzieci uczyły się pod zadaszoną wiatą pełniącą również funkcję kaplicy.

Dotychczasowy stary budynek szkoły, a dokładniej konstrukcja drewniana z licznymi szparami i dziurami, pokryta drewnianym dachem z klepiskiem w środku, mimo wszystko w dalszym ciągu zaliczana do architektury, nie był używany od początku naszej działalności misyjnej w Kinanduba. Rok temu zapragnęliśmy to zmienić.

Drewniane ściany znikną. Na ich miejsce zostanie postawiona metalowa konstrukcja. Klepisko zostanie zstąpione betonową wylewką, a cały budynek będzie pokryty blaszanym dachem. Obecna konstrukcja budynku zostanie podzielona na trzy pomieszczenia tak, aby mogły uczyć się w nim trzy klasy.

Dzięki takiemu rozwiązaniu dzieci będą mogły uczyć się w znacznie lepszych warunkach, niż kiedykolwiek miały.

REMONT

Remont budynku rozpoczęliśmy pół roku temu. Zostały wykonane i opłacone ławki szkolne z siedziskami dla dzieci. Niestety tylko na to wtedy wystarczyło nam pieniędzy.

W  grudniu 2023 roku dzięki ofiarności osób z Parafii Trójcy Świętej i Wniebowzięcia NMP w Biłgoraju oraz Świętego Brata Alberta w Zamościu zebraliśmy fundusze, za które został nawieziony gruz i  wykonywana jest wylewka podłogi na całej powierzchni budynku.

Widząc, że trwają prace remontowe, rodzice dzieci z Kinanduba organizują się i uczestniczą w przebudowie budynku szkoły.

Chcielibyśmy zakończyć remont jeszcze w tym roku szkolnym, ale baz Was nam się nie uda.

PROSIMY WAS O WSPARCIE I POMOC W REMONCIE BUDYNKU DLA NASZYCH MILUSIŃSKICH.


TYLKO EDUKACJA POZWOLI TYM DZIECIOM MIEĆ LEPSZE JUTRO.


KIM JESTEŚMY?

„Misja – Afryka” to seria akcji dobroczynnych, wspierających ludność Afryki.

 

Jako wspólnota Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. Ojca Pio w Zamościu z ks. Dyrektorem Mariuszem Skakujem na czele i Parafii Świętego Brata Alberta w Zamościu wraz z ks. Proboszczem Markiem Mazurkiem, pomagamy dzieciom z Kinna CDI Andreina Primary School i Kinanduba w Kenii oraz Ambato na Madagaskarze.

 

JAK TO SIĘ ZACZĘŁO?

W styczniu 2020 roku nawiązaliśmy współpracę ze szkołą w niewielkim miasteczku w Kinna w hrabstwie Isiolo, znajdującą się w środkowej części Kenii.

Dzięki systematycznemu wsparciu naszych Dobroczyńców poprzez udział w zbiórkach pieniężnych oraz włączenie się w „Adopcję z Sercem”, pod koniec 2020 roku powstała filia szkoły w Kinanduba, do której z radością uczęszczają dzieci mieszkające w znacznej odległości od Kinna.

Na początku czerwca 2020 roku rozpoczęliśmy współpracę z placówką misyjną Misjonarzy Oblatów MN na Madagaskarze.

10 grudnia 2020 roku odbyło się otwarcie Szkoły Katolickiej Błogosławionego Lucjana Botovasoa w Ambato, wybudowanej dzięki wpłatom naszych uczniów z rodzicami, parafianom, oraz setek osób na portalu zrzutka.pl, a także dzięki stałej obecności i zaangażowaniu o. Marka Ochlaka OMI.

Obecnie w Ambato uczy się ponad 100 uczniów oraz kilkunastu rodziców, a opiekę nad całym dziełem sprawuje o. Stanisław Kazek OMI.

Te dzieci stały się cząstką nas.


Pragniemy dzielić się z nimi tym co mamy. Chcemy, aby każde z tych bliskich nam dzieci nie zaznawało głodu.

Potrzeba zakupu żywności jest ciągła, dlatego prosimy Was o wsparcie.

 

Od stycznia 2020 roku, udało nam się

 z pomocą wielu osób o otwartym sercu zrealizować

AKCJE I PROGRAMY:

KENIA – ZAMOŚĆ: ŁĄCZNOŚĆ SERC – zbiórka darów dla dzieci z Kinna.

ADOPCJA NA ODLEGŁOŚĆ – JOHN PAUL II KINNA CHILDREN ADOPTION PROGRAM 2020, za 700 zł darczyńcy zapewnią roczną naukę jednemu uczniowi ze szkoły w Kinna i Kinanuba w Kenii

SERCE DLA KINNII – wielkopostna zbiórka pieniędzy przeznaczonych na zakup żywności.

SZTAFETA SERC – akcja modlitewna za uczniów CDI Andreina Primary School w Kinna.

ZBUDUJ Z NAMI SZKOŁĘ NA MADAGASKARZE -budowa szkoły, studni i domku nauczyciela w Ambato na Madagaskarze.

AKTYWNI DLA AFRYKI – wakacyjna akcja polegająca na aktywnym spędzaniu czasu.

SKARBONKA Z SERCEM DZIECIOM MISJI – zbiórka pieniędzy przeznaczonych na przybory szkolne i żywność dla uczniów z Kinnii i Ambato.

GWIAZDKA DLA KINNII – zbiórka pieniędzy przeznaczonych na prezenty dla uczniów z Kinnii i Kinanduba.

PIERNIKI DLA KINNII – zbiórka pieniędzy przeznaczonych na przybory szkolne i żywność dla uczniów z Kinna i Kinanduba.

KALENDARZ MISYJNY 2021 – zbiórka pieniędzy przeznaczonych na przybory szkolne i żywność dla uczniów z Kinanduba.

MISIO DLA KINANDUBA – zbiórka pieniędzy przeznaczonych na przybory szkolne i pomoce dydaktyczne dla uczniów z Kinanduba.

KIERMASZ WIELKANOCNY – zbiórka pieniędzy przeznaczonych na leki i środki medyczne dla dzieci z Kinna i z Kinanduba.

SERCE DLA KINNII 2021 – wielkopostna zbiórka pieniędzy przeznaczonych na zakup żywności dla dzieci z Kinna i z Kinanduba.

 DZIEŃ DZIECKA DZIECIOM MISJI –zbiórka pieniędzy przeznaczonych na zakup prezentów dla dzieci z Kinna, Kinanduba i Ambato

AKTYWNI DLA AFRYKI 2021 – wakacyjna akcja polegająca na aktywnym spędzaniu czasu. W tym roku uzbieraliśmy 16 674,99 km.

UBIERAMY BOSE STÓPKI – zbiórka pieniędzy na zakup obuwia dla 348 dzieci z Kinna, Kinanduba w Kenii i Ambato na Madagaskarze.

GWIAZDKA DLA KINNA I AMBATO – zbiórka pieniędzy na zakup prezentów dla 348 dzieci z Kinna, Kinanduba w Kenii i Ambato na Madagaskarze.

KALENDARZ MISYJNY 2022 – zbiórka pieniędzy przeznaczonych na zakup żywności dla uczniów z Kinna, Kinanduba i Ambato.

MISIO DLA KINNA – zbiórka pieniędzy przeznaczonych na zakup żywności dla uczniów z Kinna, Kinanduba

 WIELKOPOSTNA SKARBONKA Z SERCEM 2022 – zbiórka pieniędzy przeznaczonych na zakup żywności dla uczniów z Kinna, Kinanduba i Ambato.

AKTYWNI DLA AFRYKI 2022 – wakacyjna akcja polegająca na aktywnym spędzaniu czasu. Z każdy przebyty kilometr uczestników akcji, otrzymaliśmy od ofiarodawców 1 grosz na zakup żywności dla naszych podopiecznych.

KALENDARZ MISYJNY 2023 – zbiórka pieniędzy przeznaczonych na zakup żywności dla uczniów z Kinna, Kinanduba.

 WIELKOPOSTNA SKARBONKA Z SERCEM 2023 – zbiórka pieniędzy przeznaczonych na zakup żywności dla uczniów z Kinna, Kinanduba i Ambato.

AKTYWNI DLA AFRYKI 2023 – wakacyjna akcja polegająca na aktywnym spędzaniu czasu. Z każdy przebyty kilometr uczestników akcji, otrzymaliśmy od ofiarodawców 1 grosz na zakup żywności dla naszych podopiecznych z Kenii i Madagaskaru.  

MISIO DLA KINNA 2023 – zbiórka pieniędzy przeznaczonych na utworzenie biblioteki w szkole w Kinna.

KIERMASZE MISYJNE – całoroczna zbiórka środków na akcje celowe: zakup leków i witamin, utworzenie biblioteki, remont budynku szkoły w Kinanduba

MISIO DLA KINANDUBA 2024 – zbiórka pieniędzy przeznaczonych na zakup bucików dla dzieci z Kinanduba.W październiku 2020 roku, zostaliśmy wyróżnieni przez Archidiecezjalną Komisję Misyjną i Papieskie Dzieła Misyjne w Szczecinie i otrzymując Różę św. Teresy – nagrodę za szczególne zaangażowanie na rzecz misji.

 

We wrześniu 2022 zostaliśmy docenieni i uhonorowani za działalność misyjną przez Ojców Oblatów medalem „Benefactor in opere missionis”.

 

We wrześniu 2022 otrzymaliśmy medal od Diecezji Szczecińsko-Kamieńskiej wybity z okazji 50-lecia jej istnienia.Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej

misjaafryka.pl


Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. Twoja może być pierwsza!

Wpłaty 31

MN
Zespół Szkół Nr 2 im. dr. Z. Klukowskiego w Szczebrzeszynie
EW
Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Ojca Pio w Zamościu
 
Dane ukryte
10 zł
 
Dane ukryte
38 zł
 
Dane ukryte
136 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
100 zł
TP
Parafia św. Krzyża w Zamościu
677 zł
Jałmużna
1 200 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!