Przystanek Rosja ID: 46y7t7

Przystanek Rosja ID: 46y7t7

6 200 zł z 8 000 zł

77%

6 200 zł

6 200 zł

z 8 000 zł

zakończona

zakończona

31.08.2019r

41

41

wspierających
77%
Wpłać na zrzutkę

Aktualności 1

  • Dzisiaj przechodzę na kolejny etap projektu: Wyjazd do Rosji. Bardzo dziękuję za wpłaty, udostępnienia, dobre słowa. Bez ogromnego Państwa wsparcia nie udałoby mi się tego dokonać. Teraz nadszedł czas bym wywiązał się ze swoich zobowiązań. Jadę do Rosji pełen pomysłów, entuzjazmu i fantazji. Jeszcze raz wszystkim bardzo dziękuję, trzymajcie za mnie kciuki. Wiktor Finfando PS: Relację z wyjazdu publikuję na instagramie.
    Czytaj więcej

Opis zrzutki

(English version here https://zrzutka.pl/en/46y7t7)

W tym roku rozpoczynam nowy etap edukacji - szkołę średnią. W planach miałem rozpoczęcie nauki w jednym z warszawskich liceów, jednak ze względu na bieżącą sytuację w szkolnictwie, realizacja tych planów nie jest już taka oczywista. Z racji podwojenia roczników i wizji przepełnionych klas zacząłem szukać innych możliwości edukacji. Postanowiłem zastosować się do powiedzenia: "podróże kształcą".

Ale jak się kształcić podróżując mając 15 lat? Ralizację takich planów wspiera AFS (https://poland.afs.org/). To międzykulturowa społeczność zajmująca się organizacją zagranicznych wyjazdów młodzieży w wieku od 14 do 19 lat. Uczestnicy wyjeżdżają za granicę na kilka miesięcy, chodzą do miejscowej szkoły i mieszkają u tamtejszych rodzin.

Wybrałem wyjazd do Rosji. Moje zainteresowanie tym krajem zaczęło się od książek z serii “Metro” Dmitrij’a Glukhovsky’ego. Potem zacząłem uczyć się języka rosyjskiego. Teraz mam za sobą 3 lata nauki i zamierzam wykorzystać umiejętności jakie przez ten czas nabyłem.

Cel:

Czytając to pewnie kręcisz głową z niedowierzaniem, jak większość moich znajomych i ich rodziców. Jednak jestem przekonany, że moje doświadczenia z wyjazdu będą przydatne nie tylko dla mnie. Dzięki nim będziecie mogli lepiej ocenić alternatywne formy edukacji i poznać od środka życie młodych ludzi w Rosji.

Nagrody:

Chciałbym przekazywać wam relacje z mojego życia w Rosji. Podczas pobytu będę pracować nad książką "Przewodnik po Rosji okiem 15 latka" opisującej moje przeżycia w trakcie wymiany. Będzie ona dostępna jako jedna z nagród. Inne nagrody to przygotowane przeze mnie osobiście, spersonalizowane e-maile, kartki i reportaże. Będę waszym "reporterem" w Rosji.

Nadwyżkę ponad bazową kwotę przeznaczę na wzbogacenie "Przewodnika po Rosji okiem 15 latka" oraz ułatwienie moim rodzicom finansowania wyjazdu.

Ryzyko:

Może się zdarzyć, że wymiana nie dojdzie do skutku np. z powodów finansowych. W takim wypadku oddam pieniądze osobom które je wpłaciły. Nie mam doświadczenia w pisaniu książek, jednak mam zapewnioną pomoc osób które się na tym znają a duża liczba wspierających da olbrzymią motywację. Istotnym problemem może być problem z nawiązaniem kontaktu z rówieśnikami w Rosji. Jednak myślę , że moje doświadczenia z półrocznej nauki w szkole w Stanach Zjednoczonych Ameryki pomogą mi sprostać temu wyzwaniu.

O mnie:

Nazywam się Wiktor Finfando. Mam 15 lat. Mieszkam w miejscowości Izabelin pod Warszawą. Jestem osobą aktywną. Lubię poznawać ludzi, zdobywać nowe doświadczenia i pokonywać przeszkody.

Od 6 lat uczę się sam w domu. Taki sposób nauki daje mi dużo satysfakcji i pozwala lepiej zorganizować codzienne zajęcia. Oprócz nauki, mam czas np. na szermierkę, czytanie książek czy naukę języka rosyjskiego.

Biorę udział w zajęciach organizowanych przez Pałac Młodzieży w Warszawie. Jestem asystentem na warsztatach z Eko-Sztuki i pomagam w ich prowadzeniu. Mam z tego dużo satysfakcji. Oprócz tego biorę udział i organizuję gry ASG (AirSoft). Przez ASG zacząłem zajmować się majsterkowaniem. Lubię zajrzeć do środka replik, popatrzeć jak działają, trochę je “udoskonalić” lub pomóc moim kolegom przy usuwaniu usterek oraz wymianie części. Interesuje mnie elektronika, a szczególnie Arduino, miniaturowe komputery pozwalające na tworzenie układów automatyki. Jednak to szermierka jest dla mnie najważniejsza. Zacząłem trenować w 2015 roku i od tego czasu stała się moim podstawowym hobby. Poświęcam na nią najwięcej czasu.

Wpłacający41

KZ
Kasia Zajac
1 000 zł
A
Ania
750 zł
MK
Marek Krukowski
500 zł
EL
Elzbieta Leitner
500 zł
FF
Filip Finfando
500 zł
S
Sabina
500 zł
JK
Jakub Klepczyński
239 zł
 
Dane ukryte
200 zł
AI
Anna i Krzysztof Kulesza
200 zł
JL
Janek L i Ola W
200 zł
Zobacz więcej

Komentarze12

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nagrody

Wpłać 5 zł i więcej

Miejsce na liście darczyńców w książce.


wybrano 3 razy

Wybieram

Wpłać 10 zł i więcej

Miejsce na liście darczyńców w książce pogrubionymi literami.


wybrano 1 raz

Wybieram

Wpłać 20 zł i więcej

Mail z podziękowaniami i zdjęciami z Rosji.


wybrano 6 razy

Wybieram

Wpłać 50 zł i więcej

Kartka z pozdrowieniami z Rosji.


wybrano 9 razy

Wybieram

Wpłać 200 zł i więcej

Reportaż przedstawiający moje życie w Rosjii na wybrany przez darczyńcę temat


wybrano 5 razy

Wybieram

Wpłać 500 zł i więcej

Unikatowy egzemplarz książki "Przewodnik po Rosji okiem 15 latka"

wybrano 6 razy

przewidywana dostawa: 1 czerwca, 2020

Wybieram

Nasi użytkownicy założyli

523 832 zrzutki


A ty na co dziś zbierasz?