id: 473yna

Nagrobek dla Henryka Krantza ps. "Robur II" -" Wojtek" Powstańca Warszawskiego członka AK NSZ

Nagrobek dla Henryka Krantza ps. "Robur II" -" Wojtek" Powstańca Warszawskiego członka AK NSZ

31 zł
z 6 000
0%
zakończona
31.12.2017r
3
wspierających
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 1 014 220 zrzutek i zebrali 1 060 565 819 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Zbiórka na nowy pomnik dla Henryka Krantza ps. "Robur II" -" Wojtek" Powstańca Warszawskiego członka NSZ, AK pluton 140 Batalion "Gurt" gdzie pełnił funkcję z-cy dowódcy plutonu w stopniu ppor.

Prowadzimy zbiórkę pieniężną na nowy pomnik dla Henryka Krantza ps. "Robur II" -" Wojtek" Powstańca Warszawskiego członka NSZ, AK pluton 140 Batalion "Gurt" gdzie pełnił funkcję z-cy dowódcy plutonu w stopniu ppor. Pomnik jest w bardzo złym stanie. Nasz Bohater po upadku Powstania został wywieziony do obozu w MURNAU. Po wyzwoleniu obozu w listopadzie 1945 powrócił do Warszawy. UBP podejmował liczne, nieudane próby zwerbowania "Wojtka" jako agenta, prowadzone były obserwacje oraz rewizje w mieszkaniu "Robura II", mimo nękania przez służby Henryk Krantz regularnie spotykał się z AK-owcami. Po przyjeździe na nasz teren zamieszkał w Jelczu-Laskowicach i podjął pracę w Jelczańskich Zakładach Samochodowych - zmarł w 1975 r. Nagrobek Powstańca jest w złym stanie. Z lewej strony wyrastały spod pomnika drzewa, które w tym roku zostały wycięte, ale korzenie wbijają się w pomnik, z lewej strony na wysokość dolnej części jest usypana ziemia, gdy to odkopiemy, żeby pozbyć się korzeni, nagrobek się rozejdzie. Bardzo Państwa prosimy o pomoc i wsparcie.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 3

S3
Sławek
20 zł
FK
1 zł
FP
Ferdynand Paradnia
ukryta