Nagrobek dla Henryka Krantza ps. "Robur II" -" Wojtek" Powstańca Warszawskiego członka AK NSZ Zakończona 31.12.2017r ID: 473yna

Nagrobek dla Henryka Krantza ps. "Robur II" -" Wojtek" Powstańca Warszawskiego członka AK NSZ

Zebrano 31 zł
z kwoty 6 000 zł

0 %

WPŁAĆ

Pomóż udostępniając zrzutkę!

53
udostępnień

Krótki opis zrzutki (tylko tekst)


Zbiórka na nowy pomnik dla Henryka Krantza ps. "Robur II" -" Wojtek" Powstańca Warszawskiego członka NSZ, AK pluton 140 Batalion "Gurt" gdzie pełnił funkcję z-cy dowódcy plutonu w stopniu ppor.


Opis zrzutki (tutaj oprócz tekstu dodasz też zdjęcia - użyj edytora po lewej stronie)

Prowadzimy zbiórkę pieniężną na nowy pomnik dla Henryka Krantza ps. "Robur II" -" Wojtek" Powstańca Warszawskiego członka NSZ, AK pluton 140 Batalion "Gurt" gdzie pełnił funkcję z-cy dowódcy plutonu w stopniu ppor. Pomnik jest w bardzo złym stanie. Nasz Bohater po upadku Powstania został wywieziony do obozu w MURNAU. Po wyzwoleniu obozu w listopadzie 1945 powrócił do Warszawy. UBP podejmował liczne, nieudane próby zwerbowania "Wojtka" jako agenta, prowadzone były obserwacje oraz rewizje w mieszkaniu "Robura II", mimo nękania przez służby Henryk Krantz regularnie spotykał się z AK-owcami. Po przyjeździe na nasz teren zamieszkał w Jelczu-Laskowicach i podjął pracę w Jelczańskich Zakładach Samochodowych - zmarł w 1975 r. Nagrobek Powstańca jest w złym stanie. Z lewej strony wyrastały spod pomnika drzewa, które w tym roku zostały wycięte, ale korzenie wbijają się w pomnik, z lewej strony na wysokość dolnej części jest usypana ziemia, gdy to odkopiemy, żeby pozbyć się korzeni, nagrobek się rozejdzie. Bardzo Państwa prosimy o pomoc i wsparcie.

Organizator nie dodał jeszcze żadnych aktualności

Komentarze zostały wyłączone

S
20 zł
Sławek
FP
ukryta
Ferdynand Paradnia

Pierwsza wpłata

Najwyższa wpłata

S
20 zł
Sławek
Nasi użytkownicy założyli

349 116 zrzutek

Pomóż zebrać 6 000 zł dokonując wpłaty przez płatności on-line lub przelewem tradycyjnym.

Pomóż udostępniając zrzutkę!

53
udostępnień

Zorganizuj własną zrzutkę na dowolny cel:

Google Play
App Store

Zrzutka.pl używa plików cookies niezbędnych do działania strony, a także takich służących do analizy ruchu oraz pozwalających nam na optymalizację działania serwisu. Używamy także cookies niezbędnych do skutecznego marketingu usług własnych. Czytaj więcej: polityka prywatności.

Uwaga - zmianie uległa nasza polityka prywatności.