Wesprzyj misję Muzeum Zimnej Wojny im. gen. Kuklińskiego
Wesprzyj misję Muzeum Zimnej Wojny im. gen. Kuklińskiego
Otrzymuj wsparcie. Regularnie.
Aktualności1
-
Sala map to ulubione miejsce ekspertów wojskowości w naszym muzeum. Nigdzie indziej nie są prezentowane w jednym miejscu plany ofensywy na froncie północnym, południowym i południowo wschodnim. Wesprzyjcie nas i przyjedźcie odwiedzić Muzeum, do którego dołożyliście cegiełkę.
Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!
Dodawaj aktualności i informuj wspierających o postępach akcji.
To zwiększy wiarygodność Twojej zrzutki i zaangażowanie darczyńców.
Opis zrzutki
Od 2006 roku nasze Muzeum uczy o tym co stało się z Europą Środkowo - Wschodnią po 1945 roku oraz jaką rolę odgrywała Polska w obaleniu komunizmu i odrzuceniu wpływów Moskwy. Wówczas była to Izba Pamięci Pułkownika Kuklińskiego dziś pod nazwą Muzeum Zimnej Wojny im. generała Kuklińskiego.
Jesteśmy całkowicie prywatną placówką edukacyjną i kulturalną, założoną przez ostatniego więźnia politycznego PRL - Józefa Szaniawskiego, który w 1985 roku został skazany na 10 lat więzienia za współpracę z Radiem Wolna Europa.
Wśród naszych eksponatów są oryginalne plany nuklearnego uderzenia Układu Warszawskiego na Europę Zachodnią, przekazane przez Ryszarda Kuklińskiego osobiste pamiątki, medal który otrzymał od CIA, model szpiegowskiego komunikatora, dokumenty amerykańskie, sowieckie i polskie. Nasz adres, Jezuicka 1/3, nie jest przypadkowy. Jedna z sal Muzeum, to dawny komisariat Milicji Obywatelskiej, gdzie pobito na śmierć maturzystę Grzesia Przemyka. Utworzyliśmy w niej salę ofiar komunizmu z całego świata.
Upamiętniamy żołnierzy podziemia niepodległościowego walczących z moskiewską okupacją Polski, powstańców antykomunistycznych z całego bloku wschodniego, więźniów politycznych, amerykańskich żołnierzy i oficerów CIA, których poświęcenie na froncie walki z wpływami komunizmu na świecie dawała Polakom nadzieję. Szczegółowo przedstawiamy wyjątkową rolę papieża Jana Pawła II, prezydenta Ronalda Reagana oraz misję Ryszarda Kuklińskiego.
W naszym muzeum uczymy także poprzez rozrywkę. Cztery stanowiska gogli VR - wirtualnej rzeczywistości, to gry, w których można wcielić się w Ryszarda Kuklińskiego, Olega Pieńkowskiego albo stanąć na pokładzie sowieckiego okrętu u wybrzeży USA w okresie Kryzysu Kubańskiego.
Miesięcznie odwiedza nas około tysiąca osób. Jesteśmy na liście placówek edukacyjnych, w których wizyta szkolnych wycieczek może być dofinansowana ze środków samorządowych. NASZE MUZEUM NIE MA ŻADNYCH DOTACJI PAŃSTWOWYCH ANI SAMORZĄDOWYCH. UTRZYMUJEMY SIĘ TYLKO Z BILETÓW.
Jak każda instytucja kultury, tak i nasze Muzeum potrzebuje wsparcia na utrzymanie swoich działań. Dzięki Twojemu wsparciu nasza misja edukowania o historii Polski po 1945 będzie mogła być kontynuowana. Prosimy o wsparcie!
Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.
Stwórz swój własny link do promocji zrzutki i sprawdzaj na bieżąco statystyki!
Stwórz swój własny link do promocji zrzutki i sprawdzaj na bieżąco statystyki!
Dzięujemy!