#PoloniaToMy - razem możemy więcej koniec za 105 dni ID: 47nh65

#PoloniaToMy - razem możemy więcej

Zebrano 3 829 zł
z kwoty 350 000 zł

1 %

WPŁAĆ

Pomóż udostępniając zrzutkę!

129
udostępnień

Krótki opis zrzutki (tylko tekst)


#PoloniaToMy - razem możemy więcej

Miłośnicy żużla i zagorzali kibice Polonii Piła chcą pomóc ukochanemu klubowi w budowaniu budżetu a sezon AD 2019. Cel jest prosty - zebranie jak największej kwoty dla pilskiej Polonii.

Wiemy, że miłośników Polonii oprócz miejsca zamieszkania często różni wiek, płeć, światopogląd czy wykonywany zawód. Pokażmy jednak co nas łączy – gotowość do działania i miłość do klubu wykraczająca poza wszelkie schematy.


Opis zrzutki (tutaj oprócz tekstu dodasz też zdjęcia - użyj edytora po lewej stronie)

Oni już to zrobili, teraz czas na nas! #PoloniaToMy - razem możemy więcej!

Sezon żużlowy AD 2018 zakończył się przed kilkoma tygodniami. Z kolejnego mistrzowskiego tytułu cieszy się środowisko związane z leszczyńską Unią, do grona ekstraligowców dołączył Motor Lublin, a w Nice 1. Lidze Żużlowej jeździć będą Stal Rzeszów i Ostrovia Ostrów Wielkopolski. Zupełnie inne nastroje panują w Pile, bo do niższej ligi spadła miejscowa Polonia. Sam spadek to jednak następstwo wielu wcześniejszych, przykrych dla sympatyków Polonii wydarzeń.

Rozczarowującym dla wszystkich sympatyzujących z Polonią było ukrywanie przez ówczesnych działaczy sporego zadłużenia klubu. Pigułką tak gorzką, że aż nie do przełknięcia było podejrzenie popełnienia przestępstwa przez były już Zarząd żużlowego klubu z Piły i rozpoczęcie stosownych działań przez odpowiednie w takich sytuacjach instytucje. Prawdziwym i zagorzałym kibicom Polonii Piła nieco łatwiej, jednak ciągle z wielkim trudem, znosiło się porażki ich ukochanej drużyny nie tylko na wyjazdach, ale także na torze stadionu przy Bydgoskiej. Wydawałoby się, że gorzej być nie może.

Jednak kolejny raz doświadczyliśmy sytuacji, które przeczą realiom obecnego świata, pogoni za pieniądzem, nie zważaniem na drugiego człowieka, walką jedynie o swoje. Poloniści sezon mogli zakończyć już latem, jednak pojawił się nowy Zarząd, który przejął klub ze sporym zadłużeniem. Do tego wszyscy zawodnicy wykazali się niesamowitą determinacją, odwagą, a przede wszystkim empatią i zgodzili się reprezentować klub z Piły w wielu meczach sezonu zasadniczego, a także w barażach, za stawki zdecydowanie niższe niż gwarantowały im to podpisane jesienią ubiegłego roku kontrakty. Ktoś powie, że nasi idole zrobili to dla siebie, bo finalnie lepiej dostać coś niż nic. Może w niektórych przypadkach i tak było, ale w większości na pewno liczyło się coś innego - liczyli się przede wszystkim fantastyczni kibice, którzy w żadnym z trudnych momentów nie odwrócili się od klubu, a co najważniejsze, od drużyny. Dla naszych żużlowców liczył się na pewno klub i nasze pełne uroku miasto.

Końcówka października i świat obiega informacja, że po znakomitym sezonie w Nice 1. Lidze Żużlowej, mimo wielu ofert z klubów stabilnych finansowo, Szwed Tomas Hjelm Jonasson startować będzie w II lidze w barwach Polonii Piła! Czym się kierował sympatyczny zawodnik z północy? Na pewno nie pieniędzmi. On postanowił coś dać klubowi, dać coś miastu, pokazał gest, który bezsprzecznie godny jest naśladowania. Dlatego i my naśladujmy lidera Polonii!

Możemy narzekać na przeszłość, możemy także nie zgadzać się z tym, co jest. Mamy do tego pełne prawo. Możemy jednak pójść drogą wyznaczoną przez Tomasa i dać klubowi coś, czego wcale dawać nie musimy. Wielu z nas tkwi w przekonaniu, że rolą kibica jest trzymanie kciuków za jak najlepsze występy swojej drużyny, chodzenie na mecze i kupowanie biletów, a także programów zawodów. Pozostałe kwestie funkcjonowania klubu i drużyny są kompetencjami Zarządu. Wielu z nas pewnie nie tkwi w błędzie, można jednak wyjść poza schemat, który zostawił za sobą Tomas H. Jonasson. Zróbmy to! Idźmy za szwedzkim liderem! Weźmy udział w budowaniu klubowego budżetu! Nie pytajmy czy drużynę zasili sponsor strategiczny - zostańmy nim!

Jak pomagać ukochanemu klubowi, pokazali w przeszłości między innymi kibice z Gdańska, którzy w krótkim czasie zebrali taką sumę pieniędzy, która pozwalała na wystartowanie gdańskiego Lotosu w lidze. Teraz i my możemy zrobić coś więcej niż kupić karnet i bilet. Zachęcamy Cię, weź udział zbiórce pieniędzy dla Polonii Piła. Pokażmy, że kibice Polonii to nie tylko mieszkańcy Piły. Nie ukrywajmy tego, że miłośników Polonii oprócz miejsca zamieszkania często różni wiek, płeć, światopogląd czy wykonywany zawód. Pokażmy jednak co nas łączy - gotowość do działania i miłość do klubu wykraczająca poza wszelkie schematy.

Zbiórkę uruchamiamy w listopadzie i trwać ona będzie do końca marca. Dlaczego tak długo? Liczy się każde wsparcie, ważna jest każda złotówka, nie mamy najmniejszego prawa do nazywania kwot minimum i maksimum. Niemniej jeśli zdecydujesz się wesprzeć Polonię kwotą np. 10 zł, to zachęcamy Cię, uczyń to nie tylko w listopadzie, ale też w kolejnych miesiącach. Twojego budżetu domowego to nie zrujnuje, a nam zwiększy szanse na osiągnięcie celu, czyli zebranie jak największej kowty dla naszej Polonii.

Z góry dziękujemy za każde wsparcie okazane pilskiej drużynie! #PoloniaToMY - razem możemy więcej!

Sebastian Jankun i Wojciech Dróżdż


Sebastian Jankun - rocznik 1981, absolwent I LO w Pile oraz Uniwersytetu im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. W przeszłości redaktor sportowy, założycie i były już właściciel portalu PilskiSport.pl. Od blisko dekady specjalista do spraw szkoleń w międzynarodowym koncernie. Prywatnie mąż, ojciec dwójki dzieci, miłośnik biegów ulicznych na różnych dystansach. Kibic Polonii Piła już od 26 lat.

Wojciech Dróżdż - rocznik 1983, absolwent I LO w Pile i Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Redaktor sportowy i konferansjer podczas wydarzeń o różnym charakterze. Miłośnik biegania i własnej rodziny - żony i trójki dzieci. Zagorzały kibic Polonii Piła od ponad 25 lat.

Organizator nie dodał jeszcze żadnych aktualności

Aby dodać komentarz lub

SJ
50 zł

Sebastian Jankun

Po listopadzie czas na wpłatę grudniową :-) #PoloniaToMy - razem możemy więcej!

Tomasz Marzec

i grudniowa wpłata zaliczona :-)

Sławomir Konkol

Od Kołyski aż po Grób w Moim Sercu Jeden Klub

Tylko Polonia

KN
50 zł

KRZYSZTOF NAJDROWSKI

NIGDY NIE ZGINIE !!!! POLONIA NIGDY NIE ZGINIE!!!!

25 zł

Andrzej żyła

POLONIA TO MY!!!!!!!!

Sebastian Jankun

#PoloniaToMy - razem możemy więcej!

AS
50 zł
ANDRZEJ SIODŁA
AD
10 zł
Agata Domagalska
MK
25 zł
Marek Krzak
KK
30 zł
Karol Kaczmarowski
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
PW
10 zł
Paulina Woźniak
MN
25 zł
Maciej Natalia Borowik
(
2 zł
(:MagNat:)
GK
10 zł
Gustaw Kwaśniewski
RM
10 zł
ROBERT Mankiewicz
PM
50 zł
Piotr Markowski
BT
1 zł
Barbara Traczykowska
M
50 zł
Majka
Dane ukryte
5 zł
Dane ukryte
D
10 zł
Dawid Jankun
AW
1 zł
Adam Wolański
GS
ukryta
Grzegorz Skrzyniecki
RC
10 zł
Robert Cackowski
P
20 zł
Paulina
DR
100 zł
Dariusz Różnowski
A
25 zł
Adasko
KZ
25 zł
Krzysztof Zdrojewski
RH
25 zł
Rafał H
MR
50 zł
Mateusz Rolbiecki
MM
120 zł
Marcin Minda
P
6 zł
POLONIA
M
100 zł
Malzer
Artur Graj
25 zł
Artur Graj
A
25 zł
Andrzej Żyła
Maciej Witt
100 zł
Maciej Witt
100 zł
wiesław ŁABĘDŹ
SD
50 zł
Sebastian Daukszewicz
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
SJ
50 zł
Sebastian Jankun
P
5 zł
Polonia
Sławomir Konkol
25 zł
Sławomir Konkol
P
50 zł
PoloniaFan
L
1 000 zł
Liberator
T
50 zł
Tomek
C
20 zł
Cinek76
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
AC
15 zł
Arkadiusz Chara
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
R
10 zł
Rafał P
Dane ukryte
100 zł
Dane ukryte
RB
15 zł
Rafał Banaszkiewicz
KZ
25 zł
Kaczory z Polonią
PD
20 zł
Piotr Drobisz
MM
30 zł
Marcin Minda
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
AS
10 zł
Arkadiusz Starzyński
TK
10 zł
Tomasz Kopczyński
ukryta
Paweł Żelazko
KO
25 zł
Kibic Ostrovii Kołątajew
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
DG
25 zł
Dariusz Grochowicki
E
50 zł
EWA MAREK NAJDROWSCY
KN
50 zł
KRZYSZTOF NAJDROWSKI
TB
50 zł
Tomasz Biniek
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
PM
25 zł
Paweł Majchrzak
10 zł
Błażej Żelichowski
PM
100 zł
Pawel Malinowski
MS
25 zł
Marcin Steinken
KZ
25 zł
Krzysztof Zdrojewski
A
2 zł
Andrzej
BI
100 zł
Barbara i Czesław Jankun
PK
110 zł
PRZEMYSŁAW KRAWCZONEK
LG
10 zł
Leszek Gołaś
MK
25 zł
Michał Kuśnierz
A
25 zł
Andrzej Żyła
D
25 zł
Dawid Jankun
Tomasz Marzec
44 zł
Tomasz Marzec

Najwięcej środków dzięki udostępnieniom

Pierwsza wpłata

Najwyższa wpłata

L
1 000 zł
Liberator
Nasi użytkownicy założyli

220 575 zrzutek

Pomóż zebrać 350 000 zł dokonując wpłaty przez płatności on-line lub przelewem tradycyjnym.

Pomóż udostępniając zrzutkę!

129
udostępnień

Zorganizuj własną zrzutkę na dowolny cel:

Google Play
App Store

Zrzutka.pl używa plików cookies niezbędnych do działania strony, a także takich służących do analizy ruchu oraz pozwalających nam na optymalizację działania serwisu. Używamy także cookies niezbędnych do skutecznego marketingu usług własnych. Czytaj więcej: polityka prywatności.

Uwaga - zmianie uległa nasza polityka prywatności.