Darowizny na rozwój projektu poświęconego szlachcie północnego Mazowsza ID: 48bcre

Darowizny na rozwój projektu poświęconego szlachcie północnego Mazowsza ID: 48bcre

zakończona

zakończona

01.11.2019r

4

4

wspierających
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

Projekt ( www.szlachtapolnocnehomazowsza.pl ) utrzymuje się dzięki Państwa dobrowolnemu wsparciu, w postaci przesyłania zdjęć, dokumentów, informacji, ale także poprzez darowizny pieniężne. To w większości od Państwa zależy jak szybkie będzie tempo rozwoju wszystkich inicjatyw związanych ze szlachtą północnego Mazowsza. Bardzo cenne jest regularne wsparcie. Doskonale wiemy jak wiele jest jeszcze do zrobienia. Jestem bardzo wdzięczny wszystkim, którzy rozumieją te kwestie. Szczęść Boże! :)

Historia, która magistra vitae est, stanowi nieodłączny element edukacji i świadomości każdego Polaka. Chcąc przybliżyć przynajmniej ułamek, w miarę moich skromnych możliwości, dziejów szlachty północnego Mazowsza buduję bazę danych źródłowych, która stanowić będzie punkt wyjścia do badań dotyczących zarówno pojedynczych osób, rodzin, jak i większych komórek narodowych. Wzywam do pomocy każdego, komu bliska jest sprawa odkłamywania historii, budowania więzi społecznych między Polakami oraz lepszego jutra dla potomnych. Nikt za nas tego nie zrobi. Wszystkich niezdecydowanych i wahających się serdecznie zachęcam, wołając za św. Pawłem:Si Deus nobiscum, quis contra nos?

Projekt obejmuje tereny dawnych ziem: ciechanowskiej, łomżyńskiej, nurskiej, płockiej, różańskiej, wiskiej, wyszogrodzkiej, zakroczymskiej, zawkrzeńskiej.

CZYM DOTYCZĄCYM SZLACHTY PÓŁNOCNEGO MAZOWSZA SIĘ ZAJMUJEMY?

1) Kreujemy Wielką Bazę Genealogiczną

2) Zbieramy stare fotografie

3) Publikujemy dokumenty z okresu staropolskiego

4) Udostępniamy informacje dotyczące Tradycji Katolickiej, a w szczególności Mszy Św. Wszechczasów (zwanej też trydencką)

5) Tworzymy bazę nazwisk, herbów, przydomków i gniazd

6) Wspieramy indeksację staropolskich ksiąg sądowych

7) Działamy na rzecz rozwoju genealogii w Polsce

Za wszelkie darowizny - Bóg zapłać!

Wpłacający4

J
Jacek żebrowski
200 zł
 
Dane ukryte
100 zł
AD
Agnieszka Długołęcka
50 zł
RM
Rafał Mierzejewski
50 zł

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

517 924 zrzutki


A ty na co dziś zbierasz?