id: 48hb5x

Zbiórka na rehabilitację i zakup protezy kończyny dolnej dla Jurka Łabęckiego

Zbiórka na rehabilitację i zakup protezy kończyny dolnej dla Jurka Łabęckiego

Nasi użytkownicy założyli 1 177 932 zrzutki i zebrali 1 231 107 362 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Fundacja Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki uruchamia zbiórkę pieniędzy z przeznaczeniem na rehabilitację i zakup protezy dla Jurka Łabęckiego, który przeszedł amputację nogi.

48hb5x-53ca9e81.png

Jurek Łabęcki to wybitny wspinacz lat 70-tych. Razem z Rikiem Malczykiem założył nieformalną grupę „Kaskaderów”, którzy zrewolucjonizowali wspinanie w skałkach i Tatrach.

48hb5x-5d6ce4ac.png

W Tatrach oprócz powtórzeń wielu trudnych jak na tamte czasy dróg (m.in na Młynarczyku, Małym Młynarzu, Kazalnicy Mięguszowieckiej, Raptawickiej Turni , Galerii Gankowej) uczestniczył w przejściach nowych tras tj. na Raptawieckiej Turni, Raptawickiej Grani, Wielkiej Turni i Stołach.

Wspinał się w Alpach Austriackich i w Rile. Był uczestnikiem centralnego wyjazdu KW w Dolomity (pierwsze polskie przejście dr.Cassina na Torre Trieste, nowa droga na Castelle Della Nevere).

48hb5x-e3cee195.png

W latach 1974-1975 jako uczestnik wyjazdów Polskiego Związku Alpinizmu przeszedł w Kaukazie trudne drogi na Dych Tau, Piku Szczurowskiego, Tiutiu-baszy oraz Ułłu-Auz-baszy. W Alpach zdobył wschodnią ścianę Mont Blanc drogą Sentinelle Rouge.

W zimie 1976 r. uczestniczył w pierwszym zimowym przejściu Wielkiego Zacięcia południowej ściany Marmolady.

W 1980 r. brał udział w wyprawie w Andy Peruwiańskie (przejście Filara Hiszpańskiego na Huascaranie), w 1983 r. brał udział w wyprawie na Baturę w Karakorum.

48hb5x-41e84b8d.png

Drugą pasją Jurka jest fotografika. Swoje zdjęcia górskie prezentował na kilku indywidualnych wystawach fotograficznych.

48hb5x-7044780c.png

Jurek był właścicielem jednej z firm zajmujących się pracą wysokościową.

W wyniku wypadku podczas jednej z prac, doznał skomplikowanego złamania nogi. Mimo wieloletniego leczenia, lekarze zmuszeni byli amputować nogę powyżej kolana.Jurkowi potrzebna jest pomoc finansowa na zakup specjalnej protezy oraz na rehabilitację. Potrzebujemy zebrać 60 000 złotych.

Kilkanaście lat temu Jurka żona doznała udaru mózgu, przez co ma niesprawną połowę ciała. W związku z jej stanem zdrowia i Jurka, sytuacja finansowa nie pozwala im na zakup protezy z własnych środków.

W imieniu Jurka dziękujemy za okazane wsparcie i pomoc.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 230

preloader

Komentarze 14

 
2500 znaków
 • Kamil Lewandowski

  W S P I E R A J Ą M N I E już 3-rzy O S O B Y na łączną sumę 2 1 0 Z Ł O T Y C H , ale niestety jeszcze brakuje do zakończenia zbiórki do 100%. Idą Przepiękne, Magiczne, Wyjątkowe Święta Bożego Narodzenia, nadchodzi Nowy Rok 2020. Spełniają się marzenia. :-) Proszę o pomoc na: https: // www.zrzutka.pl / g9rfa8 Dziękuję Serdecznie! Wszystko może się udać Dzięki Wam! P.S.: Jeśli akurat nie Jesteś finansowo w stanie mnie wesprzeć, to chociaż proszę udostępniaj moją zrzutkę szeroko na Facebook'u i Twitter'ze. Jeszcze Raz Wielkie Dzięki! Kamil Lewandowski

 •  
  Użytkownik anonimowy

  Dużo zdrowia i wiary, Bóg jest z Tobą.

  25 zł
 • SM
  Sebastian Moszczyński

  Trzymaj się Jurku, ja dopiero rozpoczynam moją górską drogę...

  25 zł
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Będzie ok

  ukryta
 • CM
  Cezary Marcinkowski

  Życze powodzenia :)

  50 zł