id: 48hwvf

Świąteczna zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Zabrzu

Świąteczna zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Zabrzu

6 215 zł 
z 50 000 zł
12%
zakończona 31.12.2021r
63 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

qe130d337e20cfaf.jpegDom Samotnej Matki w Zabrzu prowadzony od ponad 25 lat przez Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta – Koło Zabrzańskie to miejsce wyjątkowe. Tu trafiają kobiety z dziećmi, których historie życia są niewyobrażalnie trudne i przytłaczające – osoby te doświadczają przemocy, mierzą się z chorobami, niepełnosprawnościami, doświadczają biedy, wykluczenia i nie mają już siły, aby dalej podejmować wyzwania jakie przynosi im życie. Potrzebują wsparcia i specjalistycznej pomocy, bezpiecznego miejsca niosącego nadzieję na lepsze życie.

Jesteśmy placówką terapeutyczną, w której każda osoba może otrzymać profesjonalną pomoc dostosowaną do jej indywidualnych możliwości i potrzeb. Główną formą pracy z kobietami jest tworzenie społeczności terapeutycznej. Celem pobytu jest aktywizacja społeczna i zawodowa. Program dedykujemy zarówno do kobiet jak i dzieci.

Obecnie mierzymy się z wieloma potrzebami, których zapewnienie jest warunkiem prawidłowego funkcjonowania placówki m.in.: spłata rat leasingowych za samochód (2 tys. miesięcznie), który jest niezbędny do realizowania codziennych potrzeb mieszkanek domu i do niesienia pomocy, a także wymiana urządzeń i wyposażenia (pralka, stoły w jadalni). Ale przede wszystkim naszym celem jest niesienie profesjonalnej pomocy – niezbędnej w przezwyciężaniu życiowych kryzysów.

Jesteśmy również pomostem między tymi, którzy potrzebują pomocy i tymi, których serca są otwarte na dawanie nadziei i wsparcia.

Zeszłoroczne Święta Bożego Narodzenia były piękne i pełne wzruszeń, także dzięki Wam i Waszej ofiarności.

Zebrane środki finansowe pozwoliły na zapewnienie nie tylko niezbędnego wyposażenia, ale także na utrzymanie ciągłości programu terapeutycznego, wiele kobiet pokonało depresję, lęki, uzależnienie, poprawiło relację ze swoimi najbliższymi i podjęło pracę.

Do zrzutki mogą dołączyć wszyscy, którym nie jest obojętny los doświadczonych przez życie bezdomnych matek i ich dzieci. 

Każdy może wnieść do tego Domu nadzieję na lepsze jutro.


Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 63

 
Dane ukryte
1 000 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
300 zł
 
Dane ukryte
300 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
JW
J. Wiącek
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 2

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

800 975 zrzutek

i zebrali

621 658 662 zł

A ty na co dziś zbierasz?