id: 48msk7

Pomnik Dzieci Nienarodzonych

Pomnik Dzieci Nienarodzonych

Nasi użytkownicy założyli 1 177 585 zrzutek i zebrali 1 230 238 478 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Drodzy Państwo,

Pragę poinformować o inicjatywie budowy Pomnika Dzieci Nienarodzonych w Suwałkach.

48msk7-7263e86e.png


Suwałki są jednym z nielicznych miast w Polsce, które mają uregulowaną kwestię związaną ze sprawieniem pogrzebu dziecka martwo urodzonego. Miasto na koszt własny 4 razy w roku dokonuje pochówku dzieci zmarłych w skutek poronień lub innych tragicznych okoliczności, pozostawionych w szpitalu. Pierwszy pogrzeb odbył się w kwietniu 2016 r. Do tej pory sprawiono 13 pogrzebów i godne miejsce na cmentarzu znalazło ponad 2000 dzieci utraconych.

Pogrzeb dzieci zmarłych przed narodzeniem spełnia potrójną rolę. Po pierwsze dzieci zmarłe na skutek poronienia mają swój grób, w pełnym tego słowa znaczeniu. Po drugie jest to symboliczne miejsce modlitwy dla rodziców, którzy utracili dziecko dużo wcześniej i nie wiedzą co się z nim stało. Po trzecie jest to forma zadumy dla osób, które nie są do końca przekonane o tym, że z człowiekiem mamy do czynienia od momentu poczęcia.


48msk7-b4e85ab.png


Chcąc uhonorować pamięć dzieci utraconych, w imię odpowiedzialności za drugiego człowieka, poszanowanie godności od chwili poczęcia do naturalnej śmierci oraz wrażliwość na problemy małżeństw i rodzin.

Pragnę postawić pomnik dzieci nienarodzonych, który zostanie usytuowany na terenie cmentarza parafialnego w Suwałkach, w miejscu pochówku dzieci.

Inicjatywa budowy pomnika obejmuje: wykonanie i postawienie pomnika, opatrzenie każdej mogiły płytą informacyjną oraz zagospodarowanie terenu, poprzez ogrodzenie miejsca pochówku, postawienie ławeczek, wyłożenie alejki kostką.

Łączny koszt inicjatywy budowy pomnika szacuję na 300.000 zł. To ogromne pieniądze. Każdy Państwa gest jest cenny i ważny, zaś realizacja uzależniona jest od ilości zebranych środków.


Dziękuję za Państwa hojność i dobre serca

Z wyrazami szacunku

Leszek Lewoc

Informacje o organizatorze

Zrzutka na Pomnik Dzieci Nienarodzonych


48msk7-801779f1.png

Stworzona przez Leszka Lewoca Senator RP II kadencji. Były v-ce Wojewoda Podlaski. Współorganizator pochówków dzieci zmarłych przed narodzeniem w Białymstoku (od 2008) i w Suwałkach (od 2016). Za wybitne zasługi w działalności państwowej, publicznej i społecznej, oraz na rzecz przemian demokratycznych w Polsce odznaczony "Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski". Obecnie Dyrektor MOPR w Suwałkach.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 115

preloader

Komentarze 3

 
2500 znaków