Aktualności2

 • Zieleny borszcz na jutro uwaryli my :). Staramy się, by nasi goście zjedli to, do czego są przywyczajeni, więc...


  j7a3fa089d7e67de.jpegv18a45f597b25442.jpeg

  Czytaj więcej
 • Drodzy, DZIĘKUJEMY za wasze wsparcie!

  Jesteśmy bardzo zabiegani, ale pora się odezwać. Przez 2 tygodnie w naszym kościele schronienie na kilka pierwszych dni znalazło ponad 60 osób, z czego połowa to dzieci.

  O jak największy możliwy komfort naszych gości dba zastęp wolontariuszy z naszego kościoła - odbieramy gości z różnych miejsc np. z Dworca zachodniego, dbamy by w "spichlerzu" znajdowało się jedzenie dla każdej kategorii wiekowej, pomagamy załatwić sprawy urzędowe, zadbać o sprawy zdrowotne np. jeździmy do lekarzy, rozmawiamy zapewnić odzież, pośredniczymy w zaplanowaniu dalszej przyszłości, znalezieniu miejsca na dłużej.

  I słuchamy i ocieramy łzy....

  f15bbac60fb78a73.jpegs3a9cfa4ee6bf8f2.jpeg

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

W pomieszczeniach kościoła na Zagórnej w Warszawie zorganizowaliśmy miejsce „międzylądowania” dla uchodźców z Ukrainy. Bezpieczne miejsce, gdzie przed dalszą podróżą uciekający przed grozą wojny mogą się wyspać, najeść czy ugotować sobie, umyć się, odpocząć kilka dni, dzieci mogą się pobawić w salce Szkółki niedzielnej z mnóstwem różnych zabawek dla pociech w każdym wieku.

Stworzyliśmy spokojne lokum, gdzie życzliwe osoby wesprą uchodźców w znalezieniu lokum na dłużej, pomogą z formalnościami, porysują z dziećmi, porozmawiają i pomodlą się, jeżeli goście tylko chcą. „Spokojne” to słowo klucz jak widzimy. To co przeżyli nasi goście i niepewność co do przyszłości jest ogromnych ciężarem, który pomagamy nosić.

W tym momencie (2marca) mieszka już 11 osób, dwie rodziny z dziećmi, ale sytuacja jest dynamiczna – jak tylko znajdziemy miejsce w domach zborowników lub goście ruszą w dalszą drogę, natychmiast pojawiają się nowe rodziny.

Pragniemy zapewnić naszym gościom wszystko co niezbędne, by choć przez chwilę nie musieli się martwić dodatkowo o to, co teraz: co zjedzą ich dzieci czy oni sami, gdzie położą i czym przykryją, w co się ubiorą, czym umyją, czy wystarczy pieluch dla dzieci.   

Dla tych, którzy chcą wspomóc uchodźców z Ukrainy finansowo stworzyliśmy tę zrzutkę.  Każda złotówka zostanie przeznaczona na zakupy i utrzymanie naszych gości, osoby angażujące się w to dzieło traktują to jako służbę Bogu i nie pobierają żadnego wynagrodzenia w żadnej formie.


#Zagórna10

#Z10

#Z10dlaUkrainy

#pomocPierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 28

JW
Ozzie
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
300 zł
 
Dane ukryte
100 zł
LB
Ludmiła Bondar
50 zł
 
Dane ukryte
2 000 zł
 
Dane ukryte
70 zł
 
Dane ukryte
50 zł
PP
Patrycja Peciak
250 zł
 
Dane ukryte
300 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Bożego błogosławieństwa dla Waszej służby❤

  200 zł

Nasi użytkownicy założyli

853 693 zrzutki

i zebrali

740 524 761 zł

A ty na co dziś zbierasz?