EUFEMINY - FILM "UTKANA"
EUFEMINY - FILM "UTKANA"
Nasi użytkownicy założyli 1 235 605 zrzutek i zebrali 1 376 415 446 zł
A ty na co dziś zbierasz?
Opis zrzutki
HEJ KOCHANI!!!
Pracujemy nad nowym projektem!
Będziemy pokazywać piękne istoty i poszukiwać siebie!
Mamy już jakieś zaplecze finansowe, ale mimo wszystko potrzebujemy Waszej pomocy w tych niezwykle
[W kur "denerwujących"] czasach!
Mówią, że KAŻDY grosz się liczy - i LICZY!
Poniżej możecie przeczytać więcej o projekcie - pewnie większość z Was nie dojedzie do końca, ale jest tam DUUUUŻO dobra!
Możecie też dowiedzieć się kim jesteśmy i co robimy - a robimy naprawdę sporo i przede wszystkim nie zgasła w nas jeszcze PASJA DO TWORZENIA!
LICZYMY NA WAS - EUFEMINY <3
"UTKANA"
Kolejny projekt "Eufemin" poruszy temat Artystycznej drogi, w tym wypadku w zestawieniu dwóch silnych kobiecych dusz - założycielki "Eufemin" Agnieszki Borkowskiej oraz malarki Olgi Boznańskiej. Film, który tworzymy jest dla nas jednocześnie poszukiwaniem kobiecej duszy, zmierzeniem się z wymaganiami stawianymi przez otoczenie oraz drogą do stworzenia swojego własnego Artystycznego i Kobiecego "JA". Punktem do stworzenia projektu jest życie i twórczość polskiej malarki Olgi Boznańskiej w połączeniu z mitem kobiety Artystki oraz utartymi schematami z jakimi zmagają się kobiety na przestrzeni lat. Niezwykle malarski obraz filmu w połączeniu z wychodzącymi na pierwszy plan emocjami wypływającymi z ruchu, mają za zadanie przenieść odbiorcę w świat tworzenia Kobiecej Artystycznej drogi. Linia czasu prezentować będzie kolejno etapy przemiany małej dziewczynki w młodą dziewczynę, aż do dojrzałej kobiety. Te przemiany znajdą również swoje odzwierciedlenie w kwiatach, które staną się pełnoprawnym bohaterem filmu.
Nasz film to próba wprowadzenia odbiorcy w niezwykle malarski świat dziewczynki - młodej kobiety - kobiety, która zmaga się
z natłokiem informacji i trudnościami w byciu sobą. Poszukuje rozwiązań, akceptacji, wspólnoty oraz staje przed wyborami, które podejmuje sama dla siebie - bo może i chce, a wtedy każda decyzja staje się dobra.
Nasza historia rozpoczyna i kończy się w dwóch obrazach Olgi Boznańskiej oraz jednym portrecie przedstawiającym malarkę.
"Mała dziewczynka z chryzantemami", "W oranżerii" oraz "Portret Olgi przy sztaludze".
"Utkana" to kobieta, która jest w procesie i poszukiwaniu siebie. Kobieta, która mimo swojej kruchości staje się silna, a pomimo swojej dojrzałości nie zapomina o dystansie do samej siebie. Nieco nieporadna i bardzo uporządkowana, rozgoryczona, a także rozbawiona tym co przynosi jej świat. Kobieta w rozpaczy ale już nigdy nie zrozpaczona, po sama podejmuje decyzje jak się utkać by było jej samej ze sobą wygodnie.
Eufeminy to inicjatywa serc, która powstała w odpowiedzi na poczucie bezsilności i braku sprawczości, jakie pojawiły się w nas 22 października 2020. Kolektyw zrzesza ludzi wielu środowisk, doświadczeń i talentów, łączy nas potrzeba zabrania głosu
w toczącej się dziś w Polsce dyskusji na temat praw kobiet. Historie opowiadane przez Eufeminy mają swój początek
w rozmowie, w której padają kluczowe pytania:
jaką chcesz być kobietą? Jaką matką? Jaką Polką? Jakim chcesz być człowiekiem?
Eufeminy wyrażają siebie poprzez ruch.
Taniec pozwala nam na kreowanie świata metaforycznego, łagodnego, ale nie pozbawionego siły i energii.
Pozwala nam na doświadczanie emocji, współodczuwanie, budowanie wspólnoty.
AGNIESZKA BORKOWSKA - założycielka kolektywu "Eufeminy" oraz główna bohaterka filmu
Aktorka, tancerka, choreografka. Absolwentka Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu. Założycielka kolektywu Eufemiy. Laureatka konkursu na premierę w ramach konferencji tańca organizowanej we wrześniu 2019 roku przez Centrum Sztuki Tańca w Warszawie, gdzie wystawiła spektakl “Absolwenci”. Stypendysta Kibbutzim College of Education Technology and Arts w Tel Awiwie, gdzie współtworzyła spektakl „No borders”. Autorka choreografii „On ice this thin”, która zakwalifikowała się do finału Międzynarodowego Konkursu 3,2,1...Taniec w Krakowie oraz wygrała polskie eliminacje do konkursu SoloDuo w Budapeszcie. Jako aktorka i tancerka współpracowała m.in, z Och Teatrem, Warszawską Operą Kameralną i Teatrem Nowszym.
ALEKSANDRA GRĄCKA-BACZYŃSKA - reżyserka
Absolwentka AST w Krakowie WTTw Bytomiu, L'art Studio w Krakowie oraz PSEiPT w Toruniu. Wielokrotnie nagradzana na festiwalach w Polsce jak i zagranicą. Jej autorski spektakl „Paloma” inspirowany życiem i twórczością Fridy Kahlo otrzymał dwie nagrody – nagrodę im. Roberta Paluchowskiego na 49 Festiwalu Fama w Świnoujściu oraz Nagrodę dla najlepszej aktorki na XVII Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym Pro Contra w Szczecinie. Debiutowała w pełnometrażowym filmie „Pociecha” reż. Pawła Podlejskiego, który przyniósł jej w kwietniu 2018 roku nagrodę dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej na Unrestricted View Film Festival w Londynie. W 2019 roku współpracowała z Mariną Abramović i Lynsey Peisinger przy wystawie „The cleaner/Do czysta” w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu oraz zrealizowała kolejny autorski spektakl „Kochanka”, którego premiera odbyła się w ramach Festiwalu Szekspirowskigo w Gdańsku w alternatywnym nurcie SzekspirOff. Współtwórca GG Movement Directors, które odpowiada za reżyserię, reżyserię ruchu i koncepcję teledysków, spektakli, filmów, reklam i wielu innych. Przez ostanie lata współpracowała z THEDREAMS Studio, realizując projekty takich Artystów jak; sanah, Michał Szpak, bryska, Amelia Andryszczyk, i wielu innych.
KAROL KEMPIŃSKI - operator
Operator i montażysta. Absolwent Warszawskiej Szkoły Filmowej, wydziału Realizacja obrazu.
Autor zdjęć do filmu dokumentalnego "Skorupka", który zakwalifikował się m.in. na Odense International Film Festival czy Młodzi I Film Festiwal w Koszalinie. Pracował również przy poprzednich wideoklipach oraz poprzednich projektach Eufemin.
EWELINA SOBIERAJ - chorografia
Aktorka teatru tańca. Absolwentka Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu. Współzałożycielka kolektywu Eufeminy.
Zagrała w spektaklach i performansach takich jak: „Galop”, Sopockiego Teatru Tańca; ,,Bloki i Familoki -Elektro kabaret”; ,,Erynie niech zostaną za drzwiami” performance wchodzący w skład wydarzenia Długi Obieg w Teatrze Starym, ,,Gatunki Chronione” w reżyserii Rafała Urbackiego; IV RP snów i LAST reż. Dawid Żakowski, Stowarzyszenie Sztuka Nowa, a także w teledysku grupy Lunatic Soul, Navvie oraz Antiqva, Anadem Gyre.
Stworzyła choreografię do spektakli takich jak LAST, Black SQR, 2 brown to be Polish i serialu Cracow Monsters reż. Kasi Adamik i Olgi Chajdas. Była liderem Projektu Podaj Dalej Dekalog+ oraz festiwalu UNITY. Wraz Dawidem Żakowskim stworzyła choreografię do spektakli, w wykonaniu młodych ludzi z grupy MASKA (Sochaczewskie centrum kultury) - Hamlet No more, Balldayna, FeFerdydurke oraz Oz Remix.
AGNIESZKA PAKOCA - producenta
Absolwentka PSM I i II st. im. Fryderyka Chopina w Sochaczewie. Ukończyła studia licencjackie na kierunku filmoznawstwo ze specjalizacją scenariopisarstwo na Uniwersytecie Łódzkim. Obecnie kończy studia magisterskie Organizacji Sztuki Filmowej i Telewizyjnej w Szkole Filmowej w Łodzi. Wiceprezeska i współzałożycielka Stowarzyszenia Filmowego FilmETER. W pionie produkcyjnym pracowała przy wideoklipach, filmach fabularnych jak i dokumencie. Od kilku lat związana jako Producentka z Festiwalem Kamera Akcja, a od tego roku jest również Producentką dźwięku w studio Efektura.
Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.
Stwórz swój własny link do promocji zrzutki i sprawdzaj na bieżąco statystyki!
Stwórz swój własny link do promocji zrzutki i sprawdzaj na bieżąco statystyki!
♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️
Trzymam kciuki 🤞🤞 powodzonka 🙃
Trzymam kciuki, powodzenia!