id: 49w5un

Zmagania z przerzutami do kości.

Zmagania z przerzutami do kości.

Nasi użytkownicy założyli 1 152 759 zrzutek i zebrali 1 197 957 328 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Zbieram na nierefundowane leczenie przerzutów raka piersi do niemal wszystkich kości. Jesienią 2017 wykryto u mnie liczne, zachodzące na siebie przerzuty do kości: czaszki, kręgosłupa na całej długości, łopatek, obojczyków, żeber, mostka, miednicy i kości długich. 

 

 

Nazywam się Magda Gawęda, na raka piersi zachorowałam w maju 2000 roku, mając 37 lat.

Przeszłam wtedy mastektomię i chemioterapię. Mimo że wejście w świat ludzi chorych na raka było dla mnie mocnym przeżyciem, a ponad półroczne leczenie i operacja mocno mnie osłabiły, szybko wróciłam do fizycznej i psychicznej kondycji sprzed choroby.


Tematu raka piersi jednak nie opuściłam. Jestem od wielu lat jedną z administratorek portalu dla Amazonek, a w swoim rodzinnym mieście przez 10 lat działałam jako ochotniczka w Klubie Amazonek, chodząc do łóżek pacjentek po operacjach raka piersi. Nadal wraz z przyjaciółkami prowadzę internetową grupę wsparcia, gdzie codziennie pomagam kobietom, które usłyszały diagnozę RAK PIERSI, dzieląc się swoim doświadczeniem i wiedzą zdobytą przez lata.


Niestety życie powtórnie zakwalifikowało mnie do kategorii „pacjent onkologiczny”. Tym razem z dopiskiem „paliatywny” – czyli taki, który nie ma szans na wyzdrowienie.

Jesienią 2017 roku, po ponad 17 latach zdrowia, stwierdzono u mnie liczne przerzuty do kości (czaszka, kręgosłup, barki, łopatki, mostek, żebra, miednica, kości długie) oraz usunięto przerzut raka piersi do skóry na twarzy i spojówki lewego oka.


Aktualnie od 2,5 roku przyjmuję leki antyhormonalne w ramach badania klinicznego oraz nierefundowany lek na układ kostny.

Dzięki temu lekowi moje podziurawione rakiem kości uwapniają się, co chroni mnie przed bólem i patologicznymi złamaniami, które są częstym i niezwykle niebezpiecznym powikłaniem przerzutów do kości.

Obecnie zbieram środki na zakup tego nierefundowanego leku na układ kostny oraz leków wspomagających organizm przy agresywnym leczeniu. Zebrana suma da mi możliwość korzystania z nierefundowanej terapii przez rok.


Mimo fatalnych rokowań postanowiłam żyć pełnią życia, nie odsuwać się od ludzi, nie ograniczać swoich aktywności, by dawać innym ciężko chorym przykład i nadzieję.


Jeśli chcecie mnie lepiej poznać, zapraszam na FB:

https://www.facebook.com/magda.gaweda 


Z poważaniem i podziękowaniem dla Szlachetnych Darczyńców za wsparcie,

Magda Gawęda

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 298

preloader

Komentarze 21

 
2500 znaków