id: 4ak3hw

Rehabilitacja Radka "Dziubka", dzielnego harcerza

Rehabilitacja Radka "Dziubka", dzielnego harcerza

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
20 581 zł z 25 000 zł
82%
13 dni do końca
182 wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

20.01.2021r wieczorem Radek jak co dzień wyszedł do pracy. Nic nie zapowiadało, że jednak już z niej nie wróci. W drodze powrotnej ok godz 2 w nocy na trasie, którą jechał w okolicach Leszna zdarzył się bardzo poważny wypadek. Doszło do zderzenia dwóch samochodów, którego jednym z kierowców był Radek. Strażacy wezwani na miejsce zdarzenia byli zmuszeni wycinać go ze zmasakrowanego samochodu.

Radek został przywieziony do Szpitala w Lesznie i od razu poddany był operacji ratującej życie. Doznał bardzo poważnego uszkodzenia rdzenia kręgowego. Miał krwotok wewnętrzny, złamane żebra i straszne obrażenia głowy. Prawie stracił oko. Na szczęście lekarzom po długiej operacji udało się je uratować. Po tygodniu został przewieziony do szpitala rehabilitacyjnego w Górznie gdzie był rehabilitowany, ale nie trwało to długo, ponieważ okazało się że ma pozytywny wynik covid. Został przewieziony do szpitala zakaźnego w Rawiczu, gdzie przebywał 10 dni. Po tym czasie postaraliśmy się, aby był już coraz bliżej domu. Został przewieziony do szpitala rehabilitacyjnego w Czadrowie. Rehabilitacja pomału przynosi pozytywne efekty, ale lekarze mówią, że potrzeba jeszcze dużo czasu, aby stan się poprawił Czeka go nauka nowego życia, które przez najbliższe miesiące będzie wiódł na wózku inwalidzkim. Lekarze dają nadzieję na powrót do częściowej sprawności. Przed nami bardzo długi proces mozolnej rehabilitacji, aby Radek choć częściowo mógł zacząć samodzielnie funkcjonować. Tak bardzo chcemy, by mógł wrócić do swojego ulubionego buszkraftowania i podróżowania żeby mógł na nowo zacząć cieszyć się życiem.

v43bf3d44cfa7b0c.jpeg

Po trzech miesiącach pobytu w szpitalach zostaje wypisany do domu. Już dziś wiemy, że rehabilitacje Radka będą bardzo długa i bardzo kosztowna. Musimy też w pełni przystosować nasze mieszkanie, aby Radek mógł się w nim swobodnie poruszać na wózku. Potrzebujemy środków na domową rehabilitację oraz leki, aby Radek jak najszybciej wrócił do sprawności.

Dlatego prosimy o pomoc. Za każdą nawet najmniejszą wpłatę z góry bardzo dziękujemy.

Link do licytacji https://www.facebook.com/groups/125602816223122

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 182

M
M&M
3 600 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
961,05 zł
MG
Marcin Gapski licytacja plecak i latarka
510 zł
MK
Michal Kowalski,Barbara Kowalska
500 zł
PB
Piotr Błaszczak
500 zł
D
Darek DR
500 zł
K
Kocosek i Halyna
500 zł
 
Dane ukryte
400 zł
PB
Piotr Błaszczak
400 zł
M
Marcin Grabowski "Bizon"
380 zł
Zobacz więcej

Komentarze 24

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

704 467 zrzutek

i zebrali

473 975 189 zł

A ty na co dziś zbierasz?