id: 4bfp2b

Pomagam Bobrzej 40

Pomagam Bobrzej 40

Nasi użytkownicy założyli 1 181 065 zrzutek i zebrali 1 235 090 492 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności2

 • Zebraliśmy wszystkie dane na temat zapotrzebowania naszych sąsiadów. Mamy już także prawie całą kwotę 10.000 zł na koncie zbiórki. Akcję zamykamy 31.01 o g, 20. Dziękujemy za wszystkie możliwe wpłaty przed tą datą. Pozostałe informacje także na profilu mojepopo oraz popowiceonline na naszych profilach FB. Dziękujemy!
  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Akcja pomocy dla pogorzelców i zalanych mieszkańców bramy 40 przy ulicy Bobrzej we Wrocławiu. Straty: mieszkanie na 8 piętrze całkowicie spalone, jedna ofiara śmiertelna. Mieszkania na 9 i 10 piętrze zniszczone w poważnym stopniu (instalacje, okna, drzwi balkonowe i wiele innych). Mieszkania poniżej zalane po akcji gaśniczej (tynki, podłogi, sprzęty domowe).

POŻAR PRZY BOBRZEJ 40

CO SIĘ WYDARZYŁO?

Chcemy pomóc pogorzelcom i zalanym mieszkańcom bramy 40 przy ulicy Bobrzej we Wrocławiu. Straty są ogromne:

mieszkanie na 8 piętrze całkowicie spalone, jedna ofiara śmiertelna.

Mieszkania na 9 i 10 piętrze zniszczone są w poważnym stopniu (instalacje, okna, drzwi balkonowe i wiele innych).

W mieszkaniach poniżej, zalanych po akcji gaśniczej, uszkodzone są tynki, podłogi, sprzęty domowe.

W noc z 9 na 10 stycznia 2018 r. około godziny 23:30 wybuchł pożar na 8 piętrze bloku przy ul. Bobrzej 40 we Wrocławiu. Największą tragedią jest śmierć jednej osoby w opanowanym przez ogień mieszkaniu. Ono całe uległo całkowitemu zniszczeniu.

SZACOWANIE STRAT

ogień i WODA

DLACZEGO NIE ZAJMUJEMY SIĘ MIESZKANIEM W KTÓRYM WYBUCHŁ POŻAR Na ten moment nie znamy statusu prawnego mieszkania. Właściciel mieszkania poniósł niestety śmierć podczas pożaru .

KOMU CHCEMY POMÓC?

Ogromnym ludzkim dramatem bez wątpienia była śmierć właściciela mieszkania na 8 piętrze. Pożar uszkodził nie tylko elewację budynku. W znaczącym stopniu dotknął także mieszkania w tym samym pionie, na piętrach 9 i 10: instalacje, okna, drzwi balkonowe, ściany. Mieszkania na obu wymienionych piętrach nadają się do kapitalnego remontu. Poza ogniem do mieszkań położonych poniżej ogniska pożaru dostała się woda. Piętro 7 i parę kondygnacji poniżej zostało zalanych tonami ściekającej wody gaśniczej. Część z tych mieszkań także nadaje się do częściowego lub całkowitego remontu.

CEL AKCJI

KIM JESTEŚMY I DLACZEGO TO ROBIMY?

KIM JESTEŚMY

Jesteśmy grupą mieszkańców Popowic. Kierowani odruchem serca pragniemy nie tylko wspomóc swoich sąsiadów z ulicy Bobrzej. Chcemy prosić Państwa osoby dobrego serca o udzielenie pomocy poszkodowanym przez ogień. Naszą akcją pod hasłem #PomagamBobrzej40 chcemy pomóc tym osobom w powrocie do normalności. Zebrane dzięki Państwu środki, przekażemy im na remont spalonych oraz zalanych domostw.

JAK CHCEMY POMÓC?

Jesteśmy świadomi, że akcja zbiórki środków nie jest odpowiedzią na wszystkie potrzeby. Mamy także świadomość, że nie wszyscy mieszkańcy bramy przy Bobrzej 40 wyrazili chęć otrzymania jakiegokolwiek wsparcia. Poniżej piszemy w sposób przejrzysty w jaki sposób planujemy rozdysponować zebrane podczas akcji środki jeżeli wszyscy przez nas poniżej wymienieni mieszkańcy wyrażą pisemnie zgodę na dokonanie zbiórki w ich imieniu.

UWAGA! WAŻNE!

Na dzień 15.01.2018 zgłosiły się do nas trzy rodziny. Nie chcemy się zamykać na nikogo, odwiedzamy naszych sąsiadów na bieżąco i szacujemy wspólnie z nimi poniesione straty. Wsłuchujemy się także w ich głosy.

DOCELOWY WZÓR PODZIAŁU ŚRODKÓW

PIĘTRO 9 - 35% zebranej kwoty

PIĘTRO 10 - 35% zebranej kwoty

MIESZKANIA ZALANE - pozostała część kwoty (30% całości) podzielona po równo między zgłoszone przez mieszkańców

POTRZEBY

przykłady

Mieszkania, zależnie od położenia w pionie względem mieszkania z 8p. wymagają na dziś:

kapitalnego remontu

osuszenia ścian

usunięcia wilgotnego i odpadającego tynku

zabezpieczenia ścian środkiem grzybobójczym

wymiany okien

nowego tynku oraz farby

zabezpieczzenia parkietów

sprawdzenia i konserwacji instalacji elektrycznej

OBRAZY SZKÓD

widok 8 piętra. TU WYBUCHŁ POŻAR...

Przykładowe zniszczenia w jednym z zalanych w wyniku prowadzenia akcji gaśniczej mieszkań

Przykładowe zniszczenia w jednym z zalanych w wyniku prowadzenia akcji gaśniczej mieszkań

WIDOK Z MIESZKAŃ

ZALANE ŚCIANY, SUFIT, PODŁOGI

pomóż naszym sąsiadom

wpłać CHOĆBY drobną kwotę już teraz!

Prosimy Państwa o pomoc finansową dla naszych sąsiadów. Dzięki naszemu i Waszemu wsparciu będą oni mogli znacznie prędzej stanąć na nogi i pozbierać się po dramatycznych wydarzeniach ostatnich dni.

Dziękujemy za każdą przelaną na konto tej zbiórki złotówkę! O dalszych postępach i krokach będziemy informować Państwa w sekcji "Aktualności".

Liczymy na Państwa wielkie serce i chęć niesienia pomocy ludziom doświadczonym ciężko przez los. Warto im pomóc. Dobro wraca!

Sąsiedzi z Popowic

Zrzutka założona przez połączone siły grup: #mojepopo #popowiceonline #osiedlepopowicewrocław #lepszawejherowska Przedstawiciel (założyciel zrzutki): Maciej Szabatowski

Facebook

E-mail

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 152

preloader

Komentarze 11

 
2500 znaków