id: 4bgyxd

Zakup zaburtowego silnika do łodzi motorowej dla OSP Jaszczurowa

Zakup zaburtowego silnika do łodzi motorowej dla OSP Jaszczurowa

Nasi użytkownicy założyli 912 444 zrzutki i zebrali 874 464 546 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

KILKA SŁÓW WSTĘPU

Szanowni Państwo!

Jesteśmy niewielką Ochotniczą Strażą Pożarną z województwa małopolskiego w powiecie wadowickim w Gminie Mucharz. Siedziba naszej jednostki znajduje się w centrum malowniczej miejscowości Jaszczurowa. W naszym regionie znajduje się zbiornik wodny zwany Jeziorem Mucharskim. Jako jednostka ratownicza pragniemy w przyszłości czuwać nad zapewnieniem bezpieczeństwa wypoczywających nad jeziorem. Aby to czynić niezbędne jest dysponowanie odpowiednim sprzętem takim jak łódź motorowa. Obecnie dołożyliśmy już wszelkich starań, aby jak najlepiej przygotować naszych druhów do tego zadania. W 2019 roku 8 druhów z naszej jednostki odbyło kurs sternika motorowodnego, natomiast 12 druhów posiada kursy kwalifikowanej pierwszej pomocy.

 

HISTORIA NASZEJ STRAŻY

Ochotnicza Straż Pożarna w Jaszczurowej powstała w roku 1953. W roku 1989 otrzymaliśmy nowy wóz strażacki Star 244, który służy nam do dziś.

qf77893792b0845e.jpegW roku 1993, z okazji 40 - lecia naszej jednostki, mieszkańcy wsi Jaszczurowa ufundowali dla straży sztandar. Dzięki staraniom Urzędu Gminy w 2010 roku przeprowadzono remont i przebudowę całego budynku remizy. Niedawno w naszej jednostce został zamontowany długo oczekiwany system selektywnego powiadamiania DSP. W 2021 roku otrzymaliśmy pożarniczy samochód specjalny marki Jeep, który aktualnie kończymy remontować. Na dzień dzisiejszy jednostka liczy 31 członków zwyczajnych, 3 honorowych, MDP chłopców oraz 67 - letnią historię, która zobowiązuje, której nie sposób streścić w tych kilku zdaniach.

 

ŁÓDŹ MOTOROWA

Łódź motorową Hadar 20 pozyskaliśmy w 2018 roku od Policji Wodnej. Ma nam ona służyć dla zapewnienia bezpieczeństwa wypoczywającym na nowo powstałym Jeziorze Mucharskim. Łódź została odremontowana przy pomocy własnych sił i środków. Nałożono nową powłokę lakierniczą, wymieniono popękaną przednią szybę, wymieniono instalację elektryczną, oraz zamontowano sygnalizację alarmową.


v648fe6a5cbd7b29.jpegNajwiększym problemem był jednak niekompletny silnik. Po skompletowaniu brakujących części i uruchomieniu okazało się, że nie osiąga on pełnej mocy przez co łódź nie wchodzi w tzw. ślizg.

te12cb2928063061.jpeg

Diagnoza nie przyniosła pozytywnych informacji, okazało się, że silnik jest wyeksploatowany w dużym stopniu (widoczne na zdjęciach), a jego remont jest nieopłacalny między innymi z tego względu, że  pochodzi on z 1997 roku i wiele niezbędnych części jest już niedostępnych. W silniku zatarte są dwa czopy wału korbowego, a dwa cylindry są porysowane i zatarte. Silnik pali tylko na dwa cylindry przez co łódź nie osiąga odpowiedniej mocy i nie jest w stanie sprawnie działać.

ed7f7bf3377ad630.jpegTak więc, jedyną możliwą opcją pozostaje zakup do naszej łodzi motorowej sprawnego, używanego silnika. Ze względu na naszą pracę i koszty materiałów włożonych w jej remont nie chcemy pozostawić tej inwestycji bez realizacji w związku z czym prosimy Państwa o pomoc finansową.

W imieniu Ochotniczej Straży Pożarnej w Jaszczurowej dziękujemy wszystkim darczyńcom za wszelką pomoc i prosimy o udostępnianie linku zrzutki na profilach społecznościowych dla większego zasięgu . :)

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. twoja może być pierwsza!

Wpłaty 87

preloader

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!