id: 4bk33f

POMOC RODAKOM UCIEKAJĄCYM Z UKRAINY!

POMOC RODAKOM UCIEKAJĄCYM Z UKRAINY!

Nasi użytkownicy założyli 980 675 zrzutek i zebrali 1 002 353 237 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności12

 • 22 maja 2022 r.


  Kolejny weekend i kolejne zajęcia w Instytut Bezpieczeństwa i Rozwoju Międzynarodowego z języka polskiego, polskiej historii i kultury. Słuchacze są bardzo zmotywowani. Postępy z lekcji na lekcję są widoczne. Te zajęcia z języka polskiego to teraz najważniejsza pomoc dla uchodźców z Ukrainy, którzy w Polsce chcą podjąć pracę lub chodzą do szkoły.


  u98c65bd0499559b.jpg

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Fundacja Instytut Bezpieczeństwa i Rozwoju Międzynarodowego, we współpracy z Fundacją "Pomoc Polakom Donbasu", która od wielu lat wspiera osoby polskiego pochodzenia pozostające na terenie wojny w Donbasie, organizuje zrzutkę, aby udzielić wsparcia ofiarom wojny na Ukrainie. Swoją pomoc w pierwszej kolejności chcemy skierować do najbardziej potrzebujących rodzin, z najbardziej zniszczonych terenów objętych wojną w Ukrainie. Osoby, dla których zbieramy pieniądze, by kupić im najbardziej potrzebne rzeczy do przeżycia to kobiety, dzieci, osoby starsze i inwalidzi. Wasza pomoc umożliwi im przeżycie, przetrwanie tego dramatu, który teraz przeżywają,także powrót do normalnego funkcjonowania na terenie naszego kraju.  


Zebrane środki zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów zakupu podstawowych produktów pierwszej potrzeby: jedzenie, środki higieniczne, środki czystości oraz zapewnienie podstawowej opieki medycznej, stworzenie podstawowych warunków do przetrwania podczas wojny w Ukrainie. Naszą pomoc skierujemy też do Ukraińców, którzy przekroczyli granicę i są już w Polsce. Dla nich przygotowujemy warunki mieszkaniowe. Mamy już deklaracje pierwszych mieszkań i domów oraz grupę 30 migrantów, którzy tam zamieszkają. Przygotowujemy warunki do zakwaterowania następnych grup. Prosimy o deklarowanie swoich możliwości w zakresie przyjęcia uchodźców z Ukrainy w posiadanych lokalach. 


Ponadto, wśród poszkodowanych, którym chcemy pomóc jest wciąż liczna grupa osób polskiego pochodzenia (posiadamy listę), która wciąż pozostaje w na terenie Donbasu (obwody ługański i doniecki). Na ile pozwala na to sytuacja w regionie, staramy się z nimi kontaktować poprzez działający w ramach Fundacji Klub Polacy Na Wschodzie. Ci ludzie stali się zakładnikami wojny i nie mogą opuścić terenu Donbasu. Wielu z nich jest w bardzo trudnej sytuacji. Część z nich ma utrudniony dostęp do jedzenia, bieżącej wody, leków i podstawowych środków do życia. Zebrane środki umożliwią pomoc w przetrwaniu przez nich tego trudnego czasu a potem w przedostaniu się tych Polaków ze Wschodu do kraju. 


Dziękujemy wszystkim, którzy nie pozostają obojętni na cierpienia i naszych Rodaków i Ukraińców, którzy znaleźli się w dramatycznej sytuacji.


Wpłacajcie pieniądze w ramach zrzutki, będziemy informować o tym jak je wydaliśmy. Informacje o wolnych lokalach lub innej możliwej pomocy prosimy kierować na adres [email protected]   


Prezes Fundacji Instytut Bezpieczeństwa i Rozwoju Międzynarodowego                    

prof. dr hab. Bogusław Pacek

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 38

DK
Dariusz Kilian
BB
Bożena Borowiec
JW
Joanna W
200 zł
OO
Kora Oblińska
500 zł
PA
PaWe
70 zł
KT
Joanna N
100 zł
ML
Michał Lubina
100 zł
PA
Pablo
500 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
500 zł
Zobacz więcej

Komentarze 2

 
2500 znaków