id: 4cb6wt

Misja Gabon: wysyłamy brata na koniec świata

Misja Gabon: wysyłamy brata na koniec świata

25 317 zł z 30 000 zł
84%
zakończona 21.01.2021r
255 wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności14

 • Zamieszczam link do pierwszego vloga z nowej rzeczywistości. FILM ma w sobie dużo emocji, ale taki miał być. Następne będą dużo bardziej merytoryczne. Pozdrawiam. Pax!
  https://youtu.be/hJZtkPOcbqM

  image

  Czytaj więcej
 • Zaczyna się coś nowego. Nowy rok, nowy etap. Wierzę, że to nie tylko moje plany. Dziękuję za wasze wsparcie, bez niego by się nie udało. Dziś zaczynam swój pobyt w szkole misyjno-językowej we francuskim Angers. Paix et bien, avec Dieu. 

  " Im dalej doprowadzi cię zewnętrzna wędrówka, tym głębsza musi być wędrówka wewnętrzna. Jedynie gdy twoje korzenie są mocno wrośnięte możesz wydać obfity plon. Ważne jest, żeby trzymać się prawdziwej, stałej i niezachwianej miłości Jezusa. Ilekroć zwątpisz w tę miłość, wracaj do swego wewnętrznego duchowego domu i wsłuchuj się w głos tej miłości" 
   H. Nouwen, "Wewnętrzny głos miłości"
  image

  Czytaj więcej
 • Pokój i Dobro!
  Jeśli ktoś z obserwujących moją zrzutkę chciałby otrzymywać na bieżącą informacje z mojej przyszłej posługi w Gabonie i bliskiego już pobytu we Francji, to działa już coś na kształt mailowego newslettera. Będzie to forma kontaktu bardziej bezpośredniego i obfitszego niż to co umieszczam w mediach społecznościowych. Jeśli chcesz otrzymywać takie maile ode mnie to proszę cię o jakąś informację zwrotną. Możesz napisać na maila:
  [email protected]
   lub odezwać się do mnie w jakiś inny sposób. 

  Błogosławionego czasu Bożego Narodzenia.
  Pax
  Br. Sebastianimage

  Czytaj więcej
 • Pokój i Dobro! 

  Niedawnoo otrzymałem wiadomość, ze szkoły "Mission Langues" z Angers, we Francji, że mogę przyjeżdżać na rozpoczęcie szkoły misyjno-językowej. Pojawię się tam już 3 stycznia, czyli już za bardzo niedługo. Bardzo się cieszę z tego powodu. Dziękuję wszystkim, którzy kibicowali i wspierali moje starania związane z przygotowaniem i tym wyjazdem. Choć nie było mi łatwo się przełamać do proszenia o pomoc i wsparcia w formie zrzutki internetowej, to okazało się, że wyrosło z tego dużo większe dobro, które jest na pewno dziełem Bożej Opatrzności. Tylu wiadomości, rozmów, mówienia o kapucyńskich misjach nigdy bym się nie spodziewał. Dziękuję Wam za wszystko. W najnowszym numerze Tygodnika "Słowo Podlasia" znajduje się kolejny już artykuł o wyjeździe do Gabonu i zbiórce "Wysyłamy brata na koniec świata". Dziękuję za inicjatywę i rozmowę - Anna Chodyka! Artykuł w tym linku: SŁOWO PODLASIA Pax!v1281322b6fa5ba9.jpeg

  Czytaj więcej
 • Jak wygląda życie młodego misjonarza w Gabonie? Czym różni się mentalność ludzi z równika od Europejczyków? O tym wszystkim opowiada Brat Kamil Sochacki w najnowszym podcaście na Braterskim Vlogu. Posłuchajcie! 
  https://youtu.be/4sSC6fJPjrE
  image

  Czytaj więcej
 • Patrzę i nie wierzę !!! 60% !!! Jesteście niesamowici. Nie ma słów, które wyrażą moją RADOŚĆ i WDZIĘCZNOŚĆ!

  Dziękuje dziękuje, dziękuje!

  Czytaj więcej
 • W najnowszym wydaniu tygodnika regionalnego "Echo Katolickie" można przeczytać o zbiórce "Wysyłamy brata na koniec świata" i o przygotowaniach do wyjazdu. Tekst jest dostępny też pod linkiem: https://www.echokatolickie.pl/index.php?str=100&id=18282
  image

  Czytaj więcej
 • W gazecie "Dziennik Wschodni" ukazał się wywiad, w którym zostaje poruszony temat zbiórki, ale również takich rzeczy jak sam wyjazd do Gabonu 🇬🇦, Francji 🇫🇷, i tego jak to wszystko przeżywam. Zostawiam link:
  https://www.dziennikwschodni.pl/magazyn/na-misje-do-gabonu,n,1000278679.html
  image

  Czytaj więcej
 • Jest ważny komunikat i dobra informacja. Ponieważ tekst czy zdjęcie nie może pokazać emocji, dziś przekazuje to co czuje w formie filmu. Z serdecznymi pozdrowieniami i pamięcią w modlitwie. Jesteście wielcy. Serio. Pokój i Dobro!

  Informacja w formie filmu na portalu społecznościowym Facebook:

  https://www.facebook.com/100006968373644/videos/2768104400098479/

  Czytaj więcej
 • W tym momencie mam na ustach i w myślach dwa słowa: dobroć i dziękuję. Oba chciałbym Tobie dedykować. Jest dziś wokół nas dużo dobra, mimo krzykliwego zła. Dziękuję! Te 14 tys. to ogromne dobro Waszych serc. Bo prawdziwa Miłość to Dar. Więcej pod linkiem:

  https://godenter.blogspot.com/2020/11/wazne-dwa-sowa-dobroc-i-dziekuje.html


  Czytaj więcej
 • Nie wiem czy ktoś z Was się zastanawiał, skąd się wzięło hasło mojej zrzutki? "Zabieramy brata na koniec świata" Pomysł pochodzi z piosenki, którą zamieszczam poniżej. Życzę dobrego słuchania i uśmiechu na twarzach 😁😁😁 https://www.youtube.com/watch?v=ewYgrFUwr5I


  g466fb8509bd1379.jpeg

  Czytaj więcej
 • W czasopiśmie "Gość Niedzielny" ukazał się artykuł opisujący zrzutkę i kilka innych ciekawych tematów związanych z Gabonem i owocami tej misji.

  https://lublin.gosc.pl/doc/6601408.Wyslij-brata-na-koniec-swiata?fbclid=IwAR0t6snhw-5iGppmGy97V1WvXge5foBUMKZMpv0u4oS3o5SxZijzk8ny6mQ


  maed83a0a6762dc0.jpeg

  Czytaj więcej
 • Dziś zrzutka przekroczyła kwotę 10 tys. To już bardzo dużo. Dobroć, wsparcie i nawet najmniejsza kwota jaką od Was otrzymuję są przepiękne. Dziękuję za to z całego serca.

  W dzienniku "Gazeta Prawna", w sekcji forum młodych dziennikarzy, ukazał się wywiad na temat zbiórki. Można przeczytać:

  https://liderzyinnowacyjnosci.com/zabierzmy-brata-na-koniec-swiata/?fbclid=IwAR3eQPsp0F6AheRe5UQJxu_D4d94TriERNRY1SqcfHHS5gkp7wmtPJUNx2c

  d7de683a69f6791a.jpeg

  Czytaj więcej
 • Jesteście niesamowici. Po kilkudziesięciu godzinach od rozpoczęcia zbiórki jest już 23 %. Nigdy bym nie przypuszczał, że zbiórka będzie tak dobrze odebrana. Dziękuję za każde udostępnienie, miłe słowo, przesłanie linka. Na ten moment można jasno stwierdzić, że na BILET do GABONU już mam. Jednak dla lepszej posługi ludziom na misjach bardzo bym chciał i jest po prostu taka realna potrzeba, uzbierać choć na miesiąc szkoły dla misjonarzy (+ języka) we Francji. Mam nadzieję, że się uda. Trwam w dziękczynieniu przed Panem za Was i polecam również wasze intencje. Pokój i Dobro!

  ya949f286af1e6ac.jpeg

  Czytaj więcej

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

"Witaj!

Jestem brat Sebastian, należę do franciszkańskiego zakonu Braci Kapucynów. Przygotowuję się do wyjazdu na misje do Gabonu, afrykańskiego kraju położonego na równiku. Chcę tam głosić Ewangelię i służyć ludziom, i aby móc to robić obecnie uczę się języka francuskiego. Dotarcie do Afryki, a potem życie tam, nie jest tak proste jakby mogło się to wydawać, dlatego zwracam się do Ciebie z prośbą o wsparcie. Taki wyjazd to ogromne koszty samego transportu jak i przygotowania językowo-misyjnego. Obecny czas związany z epidemią i problemami z przemieszczaniem się tylko pogarsza sytuacje." 

Jeśli jesteś zainteresowany tematem naszej braterskiej posługi w Gabonie i pomocą w wyjeździe Brata Sebastiana na misje zapraszamy Cię do przeczytania tego, co poniżej. 


m0d163782c89b993.jpeg


Nadal potrzeba misjonarzy


Obecnie żyje ponad 5 mld ludzi, którzy dotąd nie usłyszeli orędzia Ewangelii. Misyjny nakaz Chrystusa: Idźcie (…) i nauczajcie wszystkie narody, jest aktualny także dziś. Kościół ze swej natury misyjny, jest najwierniejszy Ewangelii, gdy głosi Dobrą Nowinę tym, którzy jeszcze jej nie znają lub nie są wstanie w niej wytrwać. Papież Franciszek przypomina Kościołowi, a szczególnie pasterzom, że nie mogą żyć strzegąc zamkniętych bram owczarni i być szczęśliwymi i zadowolonymi tylko dlatego, że wilk nie może wejść. Pasterz powinien żyć w niepokoju wstępując w miejsca gdzie musi nakarmić owce i gdzie znajdzie te zagubione. Jezus mówi: Odwagi, przestańcie być niezdecydowani! Dlatego jako Bracia Kapucyni chcemy wysłać naszego brata Sebastiana na misje do Gabonu w Afryce. Możesz nam w tym pomóc. Jak?


s47eec3ee5a45405.jpeg


Zabieramy brata Sebastiana na koniec świata


Brat Sebastian Piasek OFMCap, pochodzi z Kozienic. Do zakonu wstąpił w roku 2008 r., śluby wieczyste złożył w 2016 r., a święcenia kapłańskie przyjął w 2018 r. W ostatnim czasie posługiwał jako duszpasterz i katecheta w Białej Podlaskiej. Jest bratem pełnym energii i entuzjazmu, szczególnie zainteresowanym tematem nowej ewangelizacji. Oprócz codzienności związanej z życiem zakonnym i posługą kapłańską jest zaangażowany w ruch harcerski, nagrywa vlogi na kanale „Braterski Vlog” i lubi jeździć na rowerze.


Sam o swoim powołaniu misyjnym mówi: „Widzę jak Bóg dokonuje we mnie realnych zmian i wzywa do coraz większych rzeczy. Jeszcze kilka lat temu powiedziałbym stanowczo, że misje i praca w Afryce to nie dla mnie. Jednak wiem, że przez ostatnie lata Duch Święty przygotowywał mnie przez różne mocne wydarzenia właśnie do oddania siebie na nowo w posłudze misyjnej. Chcę zostawić miejsce, w którym czuję się dobrze i realizuję swoje powołanie, aby w Gabonie głosić Jezusa i dawać nadzieję. Proszę pomóż mi tam dotrzeć. Pax”.


vdc1ecef81acd29e.jpeg


Misja Gabon


Miejscem przyszłej pracy misyjnej brata Sebastiana jest Gabon, czyli afrykański kraj na równiku. Bracia Kapucyni z Prowincji Warszawskiej są obecni w Gabonie od sierpnia 2000 roku. Po przyjeździe do tego kraju powierzona im została pierwsza parafia – Essassa.


Celem pobytu naszych braci w tym miejscu jest implantacja zakonu, ewangelizacja ludności, dalszy rozwój duszpasterstwa parafialnego, wsparcie ludzi potrzebujących i dotarcie do tych, którzy są jeszcze daleko od Chrystusa. Obecnie w Gabonie mamy cztery palcówki: Essassa, Melen, Ntoum i Cocobeach, w których pracuje tylko 8 braci. Dlatego bardzo potrzeba wzmocnienia naszej obecności w tym miejscu, aby móc odpowiadać na nowe wyzwania. Oprócz małej ilości braci dużym problemem w przekazywaniu wiary są wpływy rodzimego kultu bwiti oraz sekty podające się za katolickie wspólnoty, których obecność wprowadza duże zamieszanie i brak zaufania ludności do kapłanów. Dodatkową trudnością jest stałe utrzymanie materialne i realizacja projektów (budowy, zakup samochodu, itp.) oraz trudności w komunikacji. Mimo to misja przynosi owoce w postaci coraz większej ilości osób, do których dociera Dobra Nowina, nowych lokalnych powołań zakonnych i powolnym zakorzenianiu się braci w lokalnej społeczności Gabonu. Prowadzimy parafie, przedszkole, punkt medyczny, odwiedzamy daleko położone kaplice.


f3c840e0094a205d.gifPotrzebujemy twojej pomocy

Misje jednak kosztują, i choć brat Sebastian zrobił pierwszy krok wiary, zostało mu udzielone pozwolenie na wyjazd i przygotowuje się do niego, potrzeba teraz uzbierać niemałą kwotę niezbędną do opłacenia kosztów całej operacji. Te koszty to m.in:


- 3 miesięczny kurs misyjno – językowy w Ośrodku Misyjnym we Francji „Mission langues” (http://missionlangues.fr/) w tym zakwaterowania, wyżywienia, transport lotniczy, opłacenie szkoły (około 3 tys. euro za miesiąc)

- zakup międzynarodowych biletów lotniczych (około 5 tys. zł)

- opłaty wizowe i ubezpieczenie zdrowotne

- zakup leków na malarię i odpowiednich szczepionek


Dlatego jako Sekretariat Misyjny zwracamy się do Was wszystkich. Wiemy, że nie każdy z nas ma możliwość rzucić wszystko i wyjechać do Afryki, aby głosić Dobrą Nowinę, ale każdy z nas może dorzucić swoją cegiełkę do tego dzieła. Liczy się każdy gest! Nie ma kwoty zbyt małej, a każda wpłata ma znaczenie!


e4ae87bf2ac698f9.png


-------------------------------------------------

Jeśli z jakiegoś powodu nie chcesz wspierać tego dzieła na zrzutce możesz to zrobić również bezpośrednio na konto:

Brat Sebastian Piasek OFMCap

ul. Kapucyńska 4

00-245 Warszawa

MBank 11 1140 2004 0000 3102 8059 2501

MBank Euro: 46 1140 2004 0000 3512 1207 5497

z dopiskiem: Misja Gabon – zrzutka


Strona misji kapucyńskich:

https://misje.kapucyni.eu/

Profil sekretariatu misyjnego na Facebooku:

https://www.facebook.com/MisjeKapucyni

Kanał „Braterski Vlog” wspomniany w opisie:

https://www.youtube.com/c/BraterskiVlog

Blog prowadzony przez Brata Sebastiana:

https://godenter.blogspot.com/


----------------------------------------------

Dziękuję za każdą wpłatę i przejaw okazanego wsparcia!

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 255

 
Dane ukryte
150 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
1 000 zł
 
Dane ukryte
200 zł
Zobacz więcej

Komentarze 26

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

720 654 zrzutki

i zebrali

496 814 709 zł

A ty na co dziś zbierasz?