id: 4cjx7m

Rehabilitacja i leczenie Julki po operacji nóżek

Rehabilitacja i leczenie Julki po operacji nóżek

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 1 145 530 zrzutek i zebrali 1 192 428 025 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Julka ma 12 lat w wyniku choroby utraciła wiele umiejętności. Ogromną radość sprawiało jej przemieszczanie się na własnych nóżkach, jednak w wyniku silnego wzrostu nóżki uległy znacznej deformacji. Na początku listopada czeka ją operacja stóp, kolan i podcięcie przywodziciela.

4cjx7m-4db9a811.png

Julka choruje na Zespół Retta. Obecnie jest to choroba postępującą, uniemożliwiającą samodzielne funkcjonowanie, wpływającą negatywnie na działanie każdego układu w organizmie.

Julka nie mówi, a chodzi tylko przy pomocy drugiej osoby , utraciła zdolność celowego posługiwania się rękoma. Wszystkie swoje emocje wyraża wzrokiem. Ma obniżone napięcie mięśniowe i bolesne przykurcze.

Stopy i kolana ulegają skrzywieniu przez co prawa nóżka wydaje się krótsza o kilka centymetrów od lewej, to bardzo utrudnia poruszanie się, a utrzymanie równowagi jeszcze bardziej powoduje skrzywienie kręgosłupa.

Operacja, która odbędzie się na początku listopada ma nie tylko zmniejszyć ból i poprawić komfort życia,ale również dać odrobinę niezależności. Poruszanie się choćby na krótkich odcinkach daje jej dużo przyjemności, gdyż decyduje sama dokąd chciałaby pójść lub co robić.

Oczywiście po operacji będzie wymagała wielospecjalistycznej rehabilitacji, żeby od nowa nauczyć się chodzić. Na chwilę obecną nie jest w stanie sama ustać , a prowadzenie jej też jest niezwykle trudne.

Zarówno rehabilitacja jak i terapie są bardzo kosztowne. Koszt takiego turnusu to około 6 tys. jednak, żeby chodzić potrzebna jest systematyczna rehabilitacja i minimum dwa kompleksowe turnusy.

Julka nie znosi nudy kocha życie, uwielbia spacery, muzykę i czytanie książeczek.

To, że nie mówi nie oznacza, że nie ma nic do powiedzenia.

Utraciła zdolność wyrażania słowami, ale próbuje kontaktować się wzrokiem. Niewiele osób ma cierpliwość dostrzec, że Julka wiele rozumie i ma takie same potrzeby jak inne dziewczynki w jej wieku.

4cjx7m-a9d4a455.png

Nie pozwól, żeby choroba zabrała jej wszystko!

Z góry dziękujemy za Wasze Wsparcie - Rodzice

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 63

PR
Przyjaciel
500 zł
SV
Svetlana
500 zł
 
Dane ukryte
400 zł
KB
Katarzyna Biskup
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
RZ
Renata Ziółkowska
100 zł
KP
Katarzyna Paweł Mańka
100 zł
E
Edmund Gołata
100 zł
 
Dane ukryte
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze 2

 
2500 znaków