id: 4dmcf8

Wspieram Janusza - Pomóżmy nosaczom sundajskim z Borneo przetrwać

Wspieram Janusza - Pomóżmy nosaczom sundajskim z Borneo przetrwać

Opis zrzutki

Hej jestem Dawid i tak jak wy uwielbiam memy z nosaczami. Jednak bez waszej pomocy gatunek ten może nie przetrwać.


Mówią o nas w telewizji! (Materiał TVP2 "Pytanie na śniadanie" z dnia 26.05.2020r.) https://pytanienasniadanie.tvp.pl/48226568/dzieki-memom-z-typowym-polakiem-mozemy-pomoc-nosaczom


Jako administrator strony nosacze.pl (największej polskiej strony internetowej o tej tematyce, która od lat publikuje śmieszne memy z nosaczami) ogłaszam zbiórkę na ratowanie zagrożonego wyginięciem gatunku nosaczy sundajskich na Borneo.


"Labuk Bay Proboscis Monkey Sanctuary" w Malezji odwiedza tygodniowo setki turystów. Pieniądze ze sprzedaży biletów do tego miejsca są przeznaczane w całości na zakup pożywienia dla małp oraz ochronę ich naturalnego środowiska. Będąc tam na własne oczy widziałem jak naturalne środowisko tych małp jest niszczone n uprawy palmy olejowej. Nosacze muszą więc usilnie walczyć o przetrwanie, a w obecnej sytuacji same nie są w stanie wyżywić siebie i swojej rodziny. Dlatego kilka razy dziennie dokarmiane są wodą i owocami przez pracowników i wolontariuszy. Małpki przyzwyczaiły się i przychodzą na posiłek razem ze swoimi rodzinami, a w czasie gdy jedzą i odpoczywają- turyści mogą się zachwycać ich cudownym wyglądem.

Epidemia spowodowała, że ruch turystyczny na Borneo w praktyce zamarł. Jednak potrzeby zwierząt się nie zmieniły.


Dlatego środki ze zbiórki zostaną przekazane dla "Labuk Bay Proboscis Monkey Sanctuary" w Malezji na zakup pożywienia dla nosaczy, utrzymanie obiektu oraz ochrony i zapobieganiu plantacjom palmy olejowej przynajmniej na terytorium, po którym mogą swobodnie biegać małpy.

Wpłacający 13

 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
30 zł
T
Tomasz
10 zł
 
Dane ukryte
10 zł
 
Dane ukryte
10 zł
J
Janusz
10 zł
G
Grażynka
10 zł
O
Ola
10 zł
A
Andrzej
3 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

620 660 zrzutek

i zebrali

371 139 055 zł

A ty na co dziś zbierasz?