id: 4e932a

Robimy zapasy na trudne czasy. Zapełnijmy magazyn Banku Żywności w Trójmieście!

Robimy zapasy na trudne czasy. Zapełnijmy magazyn Banku Żywności w Trójmieście!

Opis zrzutki

STASZEK wychodzi z bezdomności. Mieszka w domku na działce, który udostępnił mu kolega. HENRYKOWI niedawno zmarła żona, dzieci nigdy nie mieli. Musi sobie radzić sam i właśnie uczy się gotować. SWIETA I ALEKSANDR przyjechali do Polski spod Charkowa, żeby uzbierać pieniądze na wózek inwalidzki dla synka. Przez koronawirusa stracili pracę i szukają nowej. BEATA jest samotną matką dwójki dzieci, w tym niepełnosprawnego Adasia. Po wykupieniu leków i opłaceniu rachunków zostaje im zaledwie 650 zł. ELA ma 67 lat i musi dorabiać w ochronie, bo jej emerytura nie wystarcza na życie. Chciałaby móc wreszcie wziąć tydzień wolnego i posiedzieć na działce, nie martwiąc się, co włożyć do garnka…


Pełny magazyn Banku Żywności w Trójmieście to nie tylko palety słoików, puszek, makaronów czy butelek. To osobiste historie i dramaty, które stoją za każdą siatką przekazanego przez nas jedzenia. To prawdziwi ludzie, z którymi możemy podzielić się posiłkiem i wsparciem. Pomóż nam zapełnić magazyn Banku Żywności w Trójmieście!


n2b80c146f92b299.png


Podczas lockdownu byliśmy jedną z niewielu organizacji charytatywnych, które ani na chwilę nie przerwały działania. Telefon w naszym biurze urywał się od próśb o wsparcie. Codziennie przygotowywaliśmy dziesiątki paczek żywnościowych dla rodzin w kwarantannie, seniorów, niepełnosprawnych i osób, które nagle straciły pracę. Nasze sklepy społeczne i magazyn działały pełną parą, a kierowcy ruszyli w teren z pomocą dla mieszkańców Rumi, Redy, Wejherowa, Władysławowa, a nawet dalekiej Łeby.


Intensywna pomoc w ostatnich miesiącach spowodowała, że nasz magazyn zaczyna świecić pustkami. Niezbędne do przygotowania codziennych posiłków jedzenie z długimi terminami ważności otrzymywaliśmy od mieszkańców Trójmiasta w trakcie zbiórek przed Bożym Narodzeniem i Wielkanocą. Co roku dzięki Waszej hojności nasz magazyn wypełniały tony mąki, kasz, makaronów, oleju i konserw, którymi wspieraliśmy najuboższych.


Wiosną przez pandemię po raz pierwszy od 14 lat musieliśmy odwołać Wielkanocną Zbiórkę Żywności. Nie wiemy też, czy Bożonarodzeniowa w ogóle będzie miała szansę się odbyć. Martwimy się, że już za kilka tygodni ktoś zgłosi się do nas po pomoc, a my będziemy musieli rozłożyć bezradnie ręce.


CEL: 3 TONY JEDZENIA

Wszystkie zebrane w zrzutce fundusze przeznaczymy na zakup jedzenia do magazynu. Planowane 45 tysięcy złotych to ponad 3 tony dobrej jakości produktów z długimi terminami. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że w kolejnych miesiącach nikt nie zostanie bez pomocy. Czasy są trudne i nieprzewidywalne, ale nie zmienia się jedno: musimy działać, żeby każdy, kto o to poprosi, otrzymał godne wsparcie.


Twoje 15 zł to zakupy dla Staszka: słoik fasolki po bretońsku, buraczki konserwowe, pasztet.

Twoje 25 zł to zakupy dla Henryka: olej, makaron, puszka pomidorów, słoik papryki konserwowej, przyprawy.

Twoje 35 zł to zakupy dla Swiety i Aleksandra: gulasz w słoiku, marchewka konserwowa, puszka groszku, kasza, herbata.

Twoje 50 zł to zakupy dla Beaty: kawa, leczo w słoiku, ryż, dużo konserw na chleb.

Twoje 120 zł to zakupy dla Eli: fasolka po bretońsku, buraczki konserwowe, olej, makaron, puszka pomidorów, słoik papryki konserwowej, przyprawy, gulasz w słoiku, marchewka konserwowa, puszka groszku, kasza, herbata, kawa, leczo w słoiku, ryż, dużo konserw na chleb.


W trosce o prywatność osób, którym pomagamy, imiona i niektóre szczegóły osobistych historii zostały zmienione.

be1a06516167a458.pngBANK ŻYWNOŚCI W TRÓJMIEŚCIE

Od ponad 15 lat łączymy pomaganie potrzebującym i ratowanie jedzenia przed zmarnowaniem. Co roku przekazujemy potrzebującym kilkaset ton żywności pozyskanej ze sklepów, marketów, od producentów i centrów dystrybucyjnych. Zazwyczaj są to produkty z krótkimi terminami ważności: nabiał, pieczywo, wędliny, owoce i warzywa.

Komu pomagamy? Wszystkim: dzieciom ze świetlic środowiskowych, niepełnosprawnym, migrantom, bezdomnym, niepełnosprawnym, rodzinom w kryzysie, a ostatnio też osobom w kwarantannie, które nie mają wsparcia bliskich. Wspieramy 60 lokalnych fundacji i stowarzyszeń, które zajmują się działalnością charytatywną.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 205

 
Dane ukryte
50 zł
VC
Vitalii Chernookyi
ukryta
AZ
Andrzej Zmijewski
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
25 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
100 zł
KP
Kamila Pers
50 zł
 
Dane ukryte
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 4

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

744 178 zrzutek

i zebrali

529 366 229 zł

A ty na co dziś zbierasz?