Odczarować Astmę ID: 4eyeku

Odczarować Astmę ID: 4eyeku

2 zł z 125 800 zł

0%

2 zł

2 zł

z 125 800 zł

zakończona

zakończona

29.10.2019r

1

1

wspierających
0%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

Pomoc w mojej najważniejszej walce życia, by normalnie żyć i oddychać.

Odczarować Astmę

Moja walka oddechowa

Mam na imię Kamil, lat 25 mam astme oskrzelową (przewlekła ciężka) zbieram na Termoplastyke oskrzeli oraz Septoplastykę, które odbyły by się w Wielkiej Brytani gdyż w Polsce pierwszą przeszkodą są możliwości co do terminów ponieważ to dość nowa metoda leczenia chorych na ciężką astmę.

Krótko o mnie i chorobie.

Witam. Mam na imię Kamil, jestem chory na astmę oskrzelową od 2002 roku, która była rozpoznana jako astma przewlekła, upraszczając; częstotliwość występowania objawów dziennych do dwóch razy na tydzień oraz ataki nocne 3-4 razy na miesiąc. Lecz od 2017 roku została już rozpoznana jako astma przewlekła ciężka, upraszczając; częstotliwość występowania objawów codzienne i kilka razy na dzień oraz ataki nocne przynajmniej 1 raz na noc . A więc choroba jest strasznie uciążliwa, nie można normalnie funkcjonować, można powiedzieć że obrzydza się żyć gdyż oddech jest najważniejszą rzeczą dla życia człowieka a gdy go brakuje umierają wszystkie komórki w organizmie. Jedynym ratunkiem do w miarę normalnego funkcjonowania dla mnie jest operacja jaką jest Termoplastyka oskrzeli oraz Septoplastyka , która pozwoli na w miarę normalne oddychanie. Moje zainteresowania które kocham

Piłka nożna i Góry

To mój sposób na odstresowanie się, przy tym zapominam o cierpieniach przy tym się relaksuję

Rysowanie i Fotografia

To od małego uwielbiałem i uwielbiam zapraszam na mój instagram https://www.instagram.com/el.camillo.12

Tworzenie muzyki

Nie dawno za czołem przygodę z muzyką do której zaraził mnie znajomy.

Pokrótce opiszę czym jest astma oskrzelowa oraz na czym polegają te operacje

Astma oskrzelowa Ciężka.

Astmę ciężką alergiczną ma 1 proc. społeczności chorującej na astmę i jest to zaledwie kilkutysięczna grupa, ale przebieg ich choroby wiąże się z najpoważniejszymi powikłaniami i bardzo ogranicza jakość życia.

Astma ciężka alergiczna objawia się kaszlem, dusznościami, uciskiem w klatce piersiowej, ograniczeniami w wysiłku fizycznym, nocnymi przebudzeniami z powodu nasilenia objawów, a także często występującymi zaostrzeniami choroby. Jest uznawana za jedną z najpoważniejszych chorób cywilizacyjnych. Choroba atakuje z zaskoczenia, bez zapowiedzi. Przychodzi nagle. Jej zaostrzenie jest trudne do przewidzenia. Dlatego chorzy są przekonani, że ich wpływ na wystąpienie objawów jest znikomy. Co piąty pacjent z ciężką postacią astmy, pomimo stosowania rekomendowanych leków, nie uzyskuje oczekiwanej kontroli objawów. Chorzy ci bardzo często muszą rezygnować z pracy i swoich codziennych aktywności. Koszty leczenia są wysokie – w Europie średni koszt leczenia astmy ciężkiej jest 13-krotnie wyższy niż koszt leczenia astmy o zwykłym przebiegu.

Termoplastyka oskrzeli.

Bronchotermoplastyka jest metodą zabiegową, wykonywaną w czasie bronchofiberoskopii. U pacjentów cierpiących na ciężkie postacie astmy w efekcie utrzymującego się stanu zapalnego dochodzi w ścianie oskrzeli do przerostu warstwy mięśni gładkich, powodującego niedrożność dróg oddechowych.

Zabieg termoplastyki oskrzeli polega na ich selektywnym, miejscowym niszczeniu. Wykorzystywany jest do tego specjalny „metalowy koszyczek”, rozgrzany do temperatury 65 st. C. Lekarz dociera z nim do oskrzeli o średnicy od 3 do 10 mm przez bronchofiberoskop. W ciągu dziewięciu tygodni przeprowadzane są trzy jednogodzinne sesje które kosztują 50000 GBP = 245 669 zł . U chorych u których wykonano termoplastykę stwierdzono poprawę jakości życia oraz zmniejszenie częstości ciężkich zaostrzeń astmy. Ponadto przez rok po zabiegu chorzy ci rzadziej wymagali wizyt na oddziałach pomocy doraźnej oraz opuścili mniej dni w pracy lub szkole. Zanim termoplastyka zostanie wprowadzona do rutynowego stosowania konieczne są dalsze badania, ale dotychczasowe wyniki wskazują na to, że metoda ta może przynieść korzyści u wybranych chorych na ciężką astmę.

Septoplastyka.

zabieg laryngologiczny mający na celu korekcję skrzywienia przegrody nosowej. Przegroda powinna przebiegać wzdłuż środka nosa. Kiedy zachodzi na jedną z jam nosowych, wtedy zwęża ją i utrudnia przepływ powietrza.

Moje marzenie.

Dla każdej zdrowej osoby będzie to pewnie śmieszne marzenie i tak banalne lecz dla mnie to jedyne słuszne marzenie "odczarować Astmę" oddychać normalnie bez żadnych lęków, co się może stać za chwilę. To jest tak naprawdę brama do wszystkich marzeń oraz rzeczy które warto zrobić w życiu. Mi nie pozostaje nic innego niżeli prosić Państwa o pomoc. Z góry bardzo dziękuje i pozdrawiam.

Taka przestroga dla wszystkich, cencie to co dostaliście od życia w zdrowiu bo nic nie jest w życiu ważniejsze od zdrowia bo tego nie da się kupić za żadne pieniądze...

Wpłacający1

 
Kamil Gruszczyk
2 zł

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

520 105 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?