id: 4g59dw

Otwórz drzwi...

Otwórz drzwi...

Zrzutka została wyłączona przez organizatora
136 zł
z 2 400
5%
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 980 755 zrzutek i zebrali 1 002 435 583 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

...do pokoju. Proszę, bo mam dwie ręce zajęte. Kiedy usłyszę to w domu? Kiedy będą drzwi!


Pajacyk wszedł do pokoju

O mało nie upuścił talerza z deserem

Usiadł jak co dzień przed komputerem

I doznał głębokiego niepokoju


Dowody były niezbite

Nic nie trzasło, nie zaskrzypiało,

nie musiał mocować się z klamką

Spojrzał na zawias raz jeszcze...

I zamarł w bezruchuCześć,

    mam na imię Robert i chcę zrobić prezent moim Rodzicom. Od kilku miesięcy w pokoju moich Rodziców brakuje drzwi. Poprzednie były używane przez 24 lata. Ostatecznie rozkleiły się i przestały spełniać swoją funkcję. Przez jakiś czas dało się przyzwyczaić, ale w końcu moi Rodzice zaczęli poszukiwać rozwiązania. Przeglądali oferty, usługi montażu drzwi i okazuje się że to nie takie łatwe. Najlepiej zaprosić fachowca, który wykona odpowiednie pomiary, a często taka wymiana wiąże się także z wymianą futryny i murowaniem. Murowania chcielibyśmy uniknąć, ponieważ Rodzice mają niezniszczoną czystą tapetę. Natomiast usługi wykonania drzwi na zamówienie przekraczają na razie nasze możliwości finansowe.

   I tutaj postanowiłem wziąć się za to. Jako, że mam żyłkę majsterkowicza, wykonałem odpowiednie pomiary i narysowałem projekt drzwi. Następnie robiłem przymiarki już z gotowymi kawałkami drewna, sprawdzałem wytrzymałość zawiasów i korygowałem projekt. Okazało się, że różnica poziomu podłogi wynosi aż 2cm, a szerokość drzwi 1cm na całej wysokości. Okazało się też, że zawiasy wkręcone do drewna solidnie trzymają, co mnie bardzo cieszy.

   Ażeby móc drzwi jak najlepiej ukończyć, zwracam się do Was z prośbą o wsparcie tego projektu. Mam część potrzebnego drewna, narzędzi oraz ręczną frezarkę górnowrzecionową. Za uzbieraną kwotę planuję zakupić resztę potrzebnego drewna, szybę u szklarza, wiertarkę stołową, wiertła, frezy do drewna, farby do szkła...

   Zanim zabiorę się do konkretnej pracy muszę wykonać stół na którym drzwi będą montowane, ażeby praca przebiegała jak najbardziej profesjonalnie. Taki stół odpowiedniej wielkości ułatwia wykonywanie frezów na całej długości drzwi, układanie desek wzdłuż równolegle lub pod kątem. Ważną funkcją tego stołu będzie także większe bezpieczeństwo pracy i drzwi, żeby móc je w całości położyć na stole i montować, a później podczas montażu szyba nie uległa pęknięciu.

   Dzięki temu, że wykonam drzwi sam moi Rodzice dostaną oryginalny prezent od syna.

W końcu będziemy mieli drzwi :) Taka praca umożliwia również wykonanie takich drzwi jakie sobie zaplanowaliśmy i wymarzyliśmy. Wykończenie drzwi będzie polegało między innymi na namalowaniu prostego wzoru na szybie. Na przykład motywu liści. Samodzielnie wykonane drzwi sprawią nam wszystkim ogrom radości, będą trwałym prezentem dzięki któremu zyskamy to czego nie da się kupić. Ja nauczę się bardziej majstrowania, pracy w drewnie. Co już lubię robić. Cała ta praca sprawia mi niezmierną przyjemność.


Za każdą okazaną pomoc i wsparcie będę bardzo wdzięcznyPierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 5

 
Ewa Michalska
100 zł
 
Dane ukryte
15 zł
SE
Sebastian77
10 zł
UR
Paweł
10 zł
 
Robert Szolc
1 zł

Komentarze 4

 
2500 znaków
  • Ewa Michalska

    Dziękuję za pomoc :) mam dach ;D za własne oszczędności dekarz zlitował się nade mną poprzedni tylko orżnął mnie na kasę poza Panem nikt nie był zainteresowany wsparciem mojej zbiórki i spotkałam się z samymi negatywami jest Pan ostatnią osobą wspartą przeze mnie już nigdy nikomu nie pomogę widać że dobro nie zawsze wraca, życzę powodzenia w zbiórce

  • Ewa Michalska

    Witam. Zbieram środki na naprawę dachu pracuje, ale z wynagrodzenia za prace nie jestem w stanie pokryć tak wysokich kosztów utrzymuje się sama, a dach dosłownie opadł mi nieoczekiwanie link do zbiorki to: https://zrzutka.PL/6zr39h zbiórkę można również znaleźć wchodząc na stronę zrzutka.PL wpisując w wyszukiwarce sam nr ID: 6zr39h. Z góry dziękuje za wsparcie :)