id: 4hda99

"Pomóż nam pomagać" - auto dla Fundacji

"Pomóż nam pomagać" - auto dla Fundacji

Nasi użytkownicy założyli 1 169 454 zrzutki i zebrali 1 218 399 981 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności1

 • Dziękujemy za wszystkie wpłaty oraz Waszą hojność!

  Dzięki zrzutce udało nam się zakupić nowego Opla Movano, który będzie służył celom statutowym fundacji a w najbliższym czasie będzie jeździł z pomocą humanitarną na Ukrainę.h57a78a8c1288c40.jpg

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

ja5a176439e1da32.jpeg24 lutego wybuchła wojna na Ukrainie


AKTUALNOŚCI 19.08 wróciliśmy z ponownego wyjazdu do Charkowa. Wyjazd miał trwać Trzy dni, wróciliśmy po siedmiu. Powód? 1000 km od Polski samochód z wypożyczalni odmówił posłuszeństwa (wtryski, pompa wtryskowa hamulce, olej) - niestety auto było zaniedbane ale jak zawsze nie było wyjścia - trzeba było wypożyczyć. Laweta na Ukrainie, laweta w Polsce, koszty naprawy i powrót nadal zepsutym samochodem - 1300 km z prędkością 40 km/h.
Chcemy jeździć, chcemy pomagać, mamy co wozić i gdzie wozić tylko swoim, zadbanym i dostępnym w każdej chwili


image

image

image27 lutego zdecydowaliśmy się ruszyć do Medyki i przez kolejne trzy tygodnie jeździliśmy codziennie pomiędzy granicą a Śląskiem. Z początku własnym autem a po kilku dniach pożyczonym busem. Czasami dwa razy dziennie.

Około setka kobiet i dzieci znalazła schronienie, pracę i szkoły. Już wtedy, gdybyśmy mieli samochód, ta liczba byłaby okazalsza.

Lwów, Równe, Odessa, Arcyz, Bucza, Irpień, Browary, Czernihów, Zaporoże, Wilniańsk, Mikołajów, Charków kilka razy...


O naszym działaniu można poczytać i posłuchać


https://www.youtube.com/watch?v=sAsYJ4OX1X8 

https://www.facebook.com/BarTholomaiVadas

https://www.instagram.com/beskidnik/


Dary zdobywamy, pieniądze zdobywamy, dostarczamy tam gdzie nikt nie dociera ale absolutnie ZAWSZE mamy problem z samochodem. Strach przed wyjazdem na Ukrainę, niechęć do pomocy czy brak ubezpieczenia (zielona karta nie obowiązuje), powoduje, że żadna wypożyczalnia nie chce wypożyczyć samochodu na Ukrainę. Od samego początku naszego pomagania, wynajmowanie samochodu to był największy problem. Był 25 letni VW, który zepsuł się po 300 km, była czynna „Pomoc drogowa”, były też inne samochody. Dziś korzystamy z jedynej wypożyczalni, która pożycza nam samochód na Ukrainę. Wypożyczalnia znajduje się 400 km od miejsca naszego zamieszkania. 

Wypożyczamy bo musimy. Płacimy horrendalne stawki bo musimy, tracimy czas bo chcemy.

Każde wypożyczenie samochodu to koszt około 2500 zł plus czas i energia. Dwa dni przed wyjazdem ruszamy 400 km po auto, dzień po powrocie, zamiast choć chwilę odpocząć, ruszamy oddać auto by nie płacić kolejnych kilkuset złotych. Tracimy czas, siły, pieniądze, energię.

Od początku wojny na wypożyczenie samochodu wydaliśmy ponad 20.000 zł a to nie koniec bo kolejne transporty w planach.

Za namową wielu osób, które nas wspierają, założyliśmy zrzutkę na auto dostawcze. Nie szukamy luksusu, nie chcemy auta nowego... chcemy mieć swoje auto, którym możemy jechać z pomocą w każdej chwili, którym możemy zwozić dary z różnych rejonów Polski, które będzie służyć pomocy potrzebującym na Ukrainie a także potrzebującym w Polsce, którymi opiekuje się fundacja.

Już wcześniej namawiano nas na założenie zrzutki ale dopiero teraz zdecydowaliśmy się prosić o wsparcie jako Fundacja Dar od Serca...

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 438

preloader

Komentarze 10

 
2500 znaków