Wigilia dla osób bezdomnych, ubogich i samotnych w Tarnowie ID: 4hgy7v

Wigilia dla osób bezdomnych, ubogich i samotnych w Tarnowie ID: 4hgy7v

1 326 zł z 5 000 zł

26%

1 326 zł

1 326 zł

z 5 000 zł

zakończona

zakończona

23.12.2019r

28

28

wspierających
26%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

SPOTKANIE WIGILIJNE DLA OSÓB BEZDOMNYCH, UBOGICH, SAMOTNYCH


W tym wyjątkowym czasie nie można pozostawić nikogo w samotności, w poczuciu opuszczenia i bezradności.


Spotkania wigilijne i wielkanocne stanowią od kilkunastu lat stały element wsparcia, jakim Fundacja Kromka Chleba w Tarnowie obejmuje osoby bezdomne, ubogie, samotne. Takie spotkania to nie tylko poczęstunek, ale także otwarcie się na drugiego człowieka, namiastka rodzinnej atmosfery, okazja do życzliwej rozmowy. Wszyscy wiemy, że wokół nas nie brak ludzi potrzebujących. Dlatego też nasza Fundacja wychodzi naprzeciw osobom w trudnych życiowych sytuacjach, aby w tym szczególnym czasie spotkać się i aby nastrój Świąt Bożego Narodzenia, zapoczątkowany przy wspólnym stole, towarzyszył im w kolejnych dniach.


Dla wielu z tych ludzi to jedyna okazja, żeby doświadczyć namiastki rodzinnej wspólnoty. Chcemy przekazać dalej dobroć i miłość, której sami doświadczamy podczas świąt Bożego Narodzenia, osobom, które nie mają takiej szansy.


W tym roku już po raz 15 Fundacja Kromka Chleba zaprosi na wigilijną kolację wszystkich potrzebujących. Jak co roku, spodziewamy się kilkudziesięciu osób - bezdomnych, ubogich, samotnych. Spotkanie rozpocznie modlitwa, następnie podzielimy się opłatkiem i złożymy wzajemne życzenia. Przy świątecznym stole ugościmy wszystkich przybyłych tradycyjnymi potrawami. Święta Bożego Narodzenia to czas, w którym modlitwa przeplata się z życzeniami i upominkami, tworząc niepowtarzalną atmosferę pokoju i wspólnoty. Dlatego po wieczerzy każda z przybyłych osób otrzyma świąteczną paczkę, w której znajdą się potrzebne produkty żywnościowe.

Należy pamiętać, nie tylko w święta, o tym, że każdy człowiek jest wyjątkowy i zasługuje na dobroć. Papież Franciszek podkreśla jak ważne jest poświęcenie się osobie ubogiej: "To część naszego chrześcijaństwa, część prawdziwego szczerego człowieczeństwa. Naszym zadaniem jest zatroszczenie się o prawdziwe bogactwo, którym są ubodzy." 


Wpłacający28

nikt jeszcze nie wpłacił, możesz być pierwszy!

Dane wpłacających zostały ukryte przez organizatora

Nasi użytkownicy założyli

587 956 zrzutek

i zebrali

330 521 872 zł


A ty na co dziś zbierasz?