id: 4hk7cg

Remont i wyposażenie mieszkania taty i syna

Remont i wyposażenie mieszkania taty i syna

Nasi użytkownicy założyli 1 068 538 zrzutek i zebrali 1 165 636 056 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Tata i syn (uczeń szkoły podstawowej) dostali od gminy mieszkanie komunalne do remontu. Niestety stan mieszkania jest opłakany - poza generalnym remontem trzeba kupić meble i sprzęty agd. Na chwilę obecną trzeba też wymienić okno balkonowe, które jest nieszczelne.

AKTUALIZACJA:

Stan na dzień 8 marca:

Remont łazienki powoli zbliża się do końca, sam zakup materiałów wyniósł ponad 4000 zł, a więc więcej o około 1000 zł niż zakładaliśmy. Do zrobienia pozostało położenie płytek na ścianie w kuchni, płytek na podłodze w kuchni i przedpokoju, wymalowanie przedpokoju, zrobienie szafki na buty we wnęce, montaż mebli w kuchni - w tym zakup blatów do mebli, nowej baterii, położenie paneli w pokoju taty. pomalowanie pokoju oraz zakup mebli w skład których wejdzie duża szafa na ubrania (lub 2 mniejsze), komoda, łóżko, stół i 4 krzesła, stolik kawowy. Patrząc na kwotę którą już wydaliśmy i jeszcze potrzebujemy jeszcze proszę o wpłaty i udostępnianie, gdyż może się okazać, że nie starczy nam pieniędzy na pokój taty i dokończenie kuchni i przedpokoju.

Jestem wychowawczynią klasy do której uczęszcza chłopiec. Chłopiec jest wychowywany tylko przez tatę, gdyż mama zmarła 3 lata temu. Tata jest na rencie i ze względu na stan zdrowia nie może podjąć pracy. Stara się zapewnić synowi wszystko, co potrzeba.

Na początku tego roku szkolnego przeprowadzili się do mieszkania, które dostali od gminy. Jak się w drugi dzień Świąt okazało mieszkanie nadaje się do generalnego remontu. Tacie udało się trochę ogarnąć pokój chłopca, żeby pokój jakoś wyglądał - założył kasetony. Niestety w drugim pokoju okno balkonowe jest nieszczelne i wymaga wymiany. Parkiet się rusza i przydałoby się go wymienić, ściany są do malowania. Sprzęty jakie Panowie posiadają na chwilę obecną to: 1 łóżko, stół, na którym stoi telewizor, kuchenka. Chłopiec nie ma nawet biurka, przy którym mógłby odrabiać lekcje.

Wraz z rodzicami z klasy chłopca chcemy pomóc im wyremontować mieszkanie - pomalować, wymienić okno, położyć panele, płytki, wymienić drzwi do pokoi i łazienki. Po remoncie planujemy zakupić dla nich nowy sprzęt i meble, żeby im dłużej posłużyły. Zarówno chłopcu jak i tacie przydadzą się nowe ubrania i buty. Tata nie chodzi i nie prosi o pomoc, stąd nasza decyzja o zorganizowaniu zbiórki dla nich, aby im pomóc wyjść na prostą.

Stan na dzień 23 I 2019r.

Zostały zakupione płytki na podłogę do kuchni i przedpokoju, lampy do przedpokoju oraz pokoju chłopca. Lampa do pokoju taty jest, trzeba będzie jeszcze zakupić plafon do łazienki. W kuchni zostaną niedługo położone płytki na ścianie oraz pomalowany zostanie przedpokój. Meble do kuchni są, więc zostaną dopasowane jak tylko podłoga i płytki na ścianie zostaną skończone. Do zrobienia jest: gruntowny remont łazienki - tutaj możliwe, że firma będzie musiała wejść, żeby jak najszybciej skończyć łazienkę; położenie paneli w pokoju taty, pomalowanie go i umeblowanie. Do mebli, które są przeznaczone do jego pokoju nie udało się znaleźć szafy, więc możliwe, że trzeba będzie zakupić cały komplet mebli. Możliwe, że trzeba jednak będzie zakupić lodówkę oraz pralkę, gdyż są już mocno sfatygowane.

Sytuacja na dzień 4 I 2019r. po wizycie u rodziny

W pokoju chłopca założono panele i są meble - biurko i dwa "słupki", łóżko zamówione, a firanki są szyte. Trzeba dokupić lampę sufitową i na biurko.

W pokoju taty - okno wymaga "na szczęście' tylko gruntownej naprawy, ale to wymaga zdjęcia okna, więc dopiero na wiosnę. Parkiet został podklejony, żeby się nie ruszał i zostaną na niego położone panele. Meble i spanie plus stolik kawowy są. Trzeba będzie dokupić lub zrobić na zamówienie szafę, bo w zestawie jej nie mai jeszcze lampa sufitowa i ewentualnie stojąca aby doświetlić miejsce przy łóżku. Pasuje zakupić stół i krzesła - najlepiej taki 80x80, żeby go można było rozłożyć.

W kuchni tata kładzie gładź na ścianach, więc zostaje pomalowanie ścian . Pan dostał od kogoś meble i zlew, więc ewentualnie będzie kwestia dopasowania ich do malutkiej kuchni oraz zamontowania wraz z płytkami pomiędzy szafkami. Ewentualnie domówić trzeba będzie jeszcze jakąś niską i wąską szafkę. Kuchenka jest i lodówka też są.

Na przedpokoju trzeba pomalować, zakupić lampę i wykonać zabudowę małej wnęki, gdzie można zrobić szafkę na buty oraz wieszak na kurtki. Można jeszcze dokupić ewentualnie szafkę wyższą, ale wąską do pochowania różnych szpargałów.

W łazience - do zrobienia remont generalny. Zostanie tylko pralka i WC. Trzeba wymienić płytki na ścianach i podłodze. Wymienić brodzik i zamontować nową kabinę prysznicową. Zakupić i zamontować malutką umywalkę oraz suszarkę podwieszaną na suficie. Ściany są do pomalowania i trzeba kupić lampę.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 113

preloader

Komentarze 7

 
2500 znaków