Aktualności 8

 • Kolejne zakupy. Dzięki Waszemu wsparciu kupiliśmy dwie dodatkowe kamery do rejestracji programów studyjnych (wyglądają tak samo jak dwie poprzednie, ale mają zupełnie inny zoom), a także miniaturowego drona, także z kamerą (można powiększyć zdjęcie i wtedy widać obiektyw o średnicy ok 0,5 milimetra) do zadań specjalistycznych, a także do "Krótkiego kursu szpiegowania". Dziękujemy.

  d2e3deb738c839b0.jpeg

  Czytaj więcej

 • Drodzy sponsorzy. Nasza zrzutka idzie raczej wolno, a kamery są nam bardzo, bardzo potrzebne. Więc na razie, zamiast jednej dużej (nadal bardzo potrzebnej), kupiliśmy dwie małe. Nie mają takich możliwości jak profesjonalna kamera 4K, ale na razie w studio muszą wystarczyć. A wyglądają też całkiem fajnie.

  image
  imageimage
  imageimage
  Czytaj więcej
 • Dzięki nowemu urządzeniu (pisałem o nim w poprzednim poście) możemy wreszcie miksować obraz z różnych kamer i dodawać animację. Poniżej pierwsze programy z wykorzystaniem tej techniki. Wymaga ona jednak większego doświadczenia także po stronie prowadzącego. ;)


  Czytaj więcej
 • Dziękujemy. Wsparcie sponsorów pozwoliło nam właśnie dokupić bardzo ważne, chociaż niepozorne urządzenie. Mikser (czekaliśmy na niego chyba 2 miesiące, wcześniej wpłaciliśmy zaliczkę - wreszcie dotarł) pozwala na produkowanie takich programów jak najbliższy, dziesiąty odcinek "Krótkiego kursu szpiegowania", w którym można zobaczyć jak w telewizji posługiwać się interaktywnym ekranem. Odcinek pokażemy, jak tylko skończy się montaż. A na razie zdjęcie urządzenia.b5aa9d479b663802.jpeg

  Czytaj więcej
 • Drodzy darczyńcy, dzięki Waszemu wsparciu udało nam się kupić kolejne elementy osprzętu do pracy studia. Za 769,80 zł kupiliśmy „grabery/nagrywarki” niezbędne dla łączenia pracującej kamery ze studiem w czasie rzeczywistym i nadawania na żywo programu, w którym mogą dyskutować rozmówcy przebywający w odległych od siebie miejscach.

  Dziękujemy !


  p3237314bf600f10.jpeg

  Czytaj więcej
 • Obywatele.news potrafią wyprodukować każdy program. Nawet teledysk. Jeżeli mamy rozwijać naszą działalność niestety musimy dokupić trochę sprzętu. Pomóżcie nam.

  https://www.youtube.com/watch?v=H3eig8cLWjc

  Czytaj więcej
 • Zobaczcie najnowsze programy wyprodukowane przez Obywatele.news dzięki Waszemu wsparciu:

  https://youtu.be/X4NUN8Oeg5c

  https://youtu.be/aXBTjk3xXu0

  https://youtu.be/eL4ay1-KtHE

  https://youtu.be/6MuimOU8bZE

  Czytaj więcej
 • Dzięki waszym wpłatom udało nam się wpłacić zaliczkę ma mikser, która pozwala na podłączenie kamer do systemu. Bardzo dziękujemy tym bardziej, że dostawca na tę zaliczkę od nas czekał prawie miesiąc. ffca33014c574f09.jpeg

  Czytaj więcej

Opis zrzutki

Wolność słowa jest tak samo potrzebna do życia jak powietrze, jedzenie czy lekarstwa. Dlatego założyliśmy portal i telewizję internetową Obywatele.news. Publikujemy w niej informacje o inicjatywach obywatelskich, protestach w obronie niezależności sądów, przeciwko ograniczaniu praw i wolności obywatelskich, przeciwko dyskryminacji i niszczeniu klimatu. W naszych programach politycy i eksperci dyskutują o zmianach w prawie i wyjaśniają ich sens. Sprawdzamy wiarygodność kandydatów w wyborach różnych szczebli. Dokumentujemy historię.


Nasze materiały: reportaże, programy i teksty są dostępne dla wszystkich. Bez wynagrodzenia i żadnych ograniczeń w wykorzystaniu. Korzystają z nich między innymi profesjonalne telewizje i opiniotwórcze serwisy informacyjne.


Dlatego przy ich przygotowaniu tak ważna jest staranność. Staramy się produkować materiały w możliwie najlepszej jakości. Inaczej po przetransferowaniu do profesjonalnego studia, będą niewyraźne lub niezrozumiałe.


Rozwijamy się. Chcemy robić programy nie tylko w studio i nie tylko w Warszawie. Abyśmy mogli zwiększyć zasięg działania, potrzebna nam jest dodatkowa profesjonalna kamera. Pozwoli ona usprawnić pracę w studio i realizować nagrania w dowolnym miejscu w Polsce. Niestety taka kamera, w raz z osprzętem kosztuje 10000,00 zł. To dla nas bardzo dużo. Pracujemy nie pobierając żadnych honorariów, a wszystkie środki ze składek widzów i przyjaciół, przeznaczamy na koszty działania studia i materiały eksploatacyjne. Nie mamy nadwyżki na zakup kamery. Dlatego apelujemy o wsparcie zakupu tego specjalistycznego, niezbędnego do pracy urządzenia.


Dzięki temu będziemy realizować programy coraz bardziej obywatelskie. Przedstawiać społeczne inicjatywy w oświacie, służbie zdrowia, kulturze, sporcie. Nie tylko w polityce, od której nie uciekamy. Mamy własne poglądy i się ich nie wstydzimy.


A czy warto nas wspierać i oglądać? Sprawdźcie sami: https://obywatele.news/, https://www.youtube.com/channel/UCgwD_LG6OluvHzltLE_zUXQ/videos

Posty dla nagród 1

Pozostałe posty 1

Nowe studio Obywatele.news

Aby uzyskać dostęp do posta kup wybraną nagrodę lub jeśli już ją masz.

Wpłacający 42

 
Anna Szmel
50 zł
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
10 zł
AK
Antoni Kurek
50 zł
 
Dane ukryte
10 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
ukryta
TK
Tomasz Kazimierczak
50 zł
KS
Karolina Skrzecz
10 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nagrody

Wpłać 100 zł i więcej
Uczestnictwo w „Krótkim Kursie Szpiegowania”

Darczyńca, który wpłaci co najmniej 100 zł na Obywatele.news dostanie zaproszenie do udziału w „Krótkim Kursie Szpiegowania”. Czyli będzie mógł dołączyć do zamkniętej strony na Fb, na której będzie mógł komentować programy i podcasty przygotowane w ramach „KKS”, będzie mógł proponować ich tematy a także dyskutować o zdarzeniach, książkach i filmach. Zostanie prenumeratorem newslettera i otrzyma certyfikat uczestnika kursu. Raz na kwartal (pod warunkiem kontynuacji wpłat) otrzyma książkę (powieść lub pozycję literatury faktu) z dedykacją autora.

(pozostało 10 z 10)

Wybieram
Wpłać 500 zł i więcej
wizyta w studio i udział w nagraniu programu o wybranej treści

Każda osoba, która wpłaci 500,00 zł i powyżej będzie mogła odwiedzić studio, porozmawiać z wydawcami i prowadzącymi, uczestniczyć w nagraniu, a nawet jeśli zechce - w nim wystąpić.

wybrano 1 raz

Wybieram

Nasi użytkownicy założyli

627 508 zrzutek

i zebrali

378 180 146 zł

A ty na co dziś zbierasz?