Opis zrzutki

Kwesta Listopadowa odbywa się na wrocławskich cmentarzach od 1995 roku. W tym wyjątkowym czasie dołączyłam do tego wydarzenia jako #WirtualnyWolontariusz, aby pomóc osobom bezdomnym w najtrudniejszym dla nich okresie jesienno-zimowym. Dołącz, proszę, do mojej zbiórki. Dziękuję! Przyda się każda złotówka.


Nabyte do tej pory przez pracowników oraz Wolontariuszy doświadczenie, stawia przed nimi nowe wyzwanie. Stan podwyższonego ryzyka zachorowania na COVID-19 w dużych skupiskach ludzi kazał zmienić dotychczasową organizację zbiórki. Z uwagi na bezpieczeństwo i troskę o zdrowie Wolontariuszy oraz Darczyńców, kwesta odbędzie się w Internecie.

Okres jesienno-zimowy jest bardziej wymagający dla osób doświadczających bezdomności oraz dla pracowników Wrocławskiego Koła TPBA. Co roku jest przygotowywana oferta pomocy odpowiednio dostosowana do potrzeb osób bez domu. Z tej pomocy jesienią i zimą korzysta znacznie większa liczba osób. Dla pięciu placówek prowadzonych przez Wrocławskie Koło TPBA oznacza to zwiększone koszty na opłacenie rachunków za ogrzewanie (średnio 5 000 zł na placówkę w miesiącu). Zalecenia epidemiologiczno-sanitarne nakładają dodatkowe obostrzenia związane z zabiegami higienicznymi, którym muszą być poddani mieszkańcy schronisk, noclegowni i ogrzewalni.  Znaczna część podopiecznych wymaga także opieki medycznej i częstej zmiany opatrunków ran powstałych na ich ciele w wyniku posiadanych schorzeń. To czas, który w swojej naturze generuje większe koszty, wymagane przy zabezpieczeniu zdrowia i życia osób przebywających na ulicy oraz w placówkach dla osób bezdomnych.

p048c79aee8d5009.png

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający

nikt jeszcze nie wpłacił, możesz być pierwszy!

Nikt jeszcze nie wpłacił, możesz być pierwszy!

Wpłać

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

686 617 zrzutek

i zebrali

449 428 559 zł

A ty na co dziś zbierasz?