id: 4jemaw

#PreczZarazo

#PreczZarazo

Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 1 167 464 zrzutki i zebrali 1 215 085 143 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Dlaczego ta akcja?

Codzienna walka o ludzkie życie, stres, brak snu, głód, pragnienie, śmierć, a w tym wszystkim, niepewność o swoje zdrowie i życie, o bezpieczeństwo swoich bliskich. Tak wygląda dzisiejsza codzienność pracowników służb medycznych - lekarzy, pielęgniarek, salowych, ratowników medycznych i wielu innych, którzy każdego dnia walczą na pierwszej linii frontu. Według statystyk co szósty zarażony w Polsce jest pracownikiem służb medycznych.


Tu jest Polska! NIe złamały nas wojny, ani rozbiory! Nie złamie nas wirus! Polacy jak mało który naród potrafi w trudnych okolicznościach pokazać solidarność i wsparcie, którego brakuje na świecie!


Każdy z nas może pomóc naszej służbie zdrowia wygrać tę wojnę - wojnę o nasze życie. Pokazać, że jesteśmy silni! Dlatego wspólnie z marką iNEEDle, wieloma innymi firmami i dobrymi ludźmi, którzy chcą pomóc, organizujemy szycie kombinezonów, maseczek i fartuchów dla służb medycznych.


Cel akcji:

Zbieramy fundusze, bo wierzymy w naszą siłę, wierzymy, że możemy mieć wpływ na to co się dzieję i tak jak służby medyczne walczą na pierwszej linii frontu, my możemy walczyć po swojemu.


Jeśli również dla Ciebie ważne jest wygranie tej wojny, realne wsparcie Polaków walczących za nas, wesprzyj naszą akcję, wpłać kwotę, którą możesz przeznaczyć na naszych żołnierzy, generałów (w tej wojnie to służby medyczne są naszą armią) - ubierz ich w zbroje, które pomogą walczyć dalej i udostępnij dalej. Niech każdy ma szansę coś zrobić!


Możecie również sami uszyć maseczki i kombinezony i dostarczyć je do nas, korzystając z opracowanych przez markę iNEEDle i ich partnerów darmowych wykrojów wraz z instrukcją dostępnych na stronie www.ineedle.pl:


Maseczki ochronne z instrukcją w języku polskim:

https://ineedle.pl/produkt/maseczka-ochronna/


Maseczki ochronne z instrukcją w języku angielskim:

https://ineedle.pl/produkt/protective-mask-eng/


Kombinezony:

https://ineedle.pl/produkt/kombinezon-ochronny-pl/


W ramach akcji #Preczzarazo z projektantką Magdą Hasiak i Szkołą Mody Forma uszyliśmy już ponad 300 kombinezonów, które zostały dostarczone do Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. Strusia przy ulicy Szwajcarskiej w Poznaniu i do Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego przy ulicy Rycerskiej w Poznaniu.Na potrzeby innych szpitali zakupiliśmy już prawie 2000 metrów bieżących włókniny medycznej (wyczyściliśmy stany magazynowe lokalnej hurtowni!) , która wystarczy na uszycie ponad 400 kombinezonów. Od darczyńców dostaliśmy cześć zamków, gum i materiałów do szycia maseczek. Ale potrzeby są znacznie większe!


Szczegóły akcji:

Dzięki partnerom tej akcji, każde wpłacone 35* zł w ramach tej zrzutki, wystarczy na uszycie jednego kombinezonu i maseczki.


Organizatorzy:

Fundacja Polska Izba DIY - https://www.facebook.com/Polska-Izba-DIY-104634794488963/

Marka iNEEDle - https://www.facebook.com/iNEEDleSewingPatterns/ lub http://www.ineedle.pl/


Dziękujemy partnerom wspierającym akcję:

 • Firma Milena Bis sp. zo.o.z Kostrzyna za wykrojenie kombinezonów z włókniny
 • Marce iNEEDle za stworzenie darmowych wykrojów
 • Firmie Forma Szkoła Mody i projektantce Magdzie Hasiak za opracowanie konstrukcji wykroju na kombinezon ochronny i zainicjowanie akcji #preczzarazo
 • Firmie Aurelka z Mławy za przekazanie gum i szycie maseczek oraz kombinezonów
 • Bogusi Wojtasik za dużo serca, mnóstwo zaangażowania i pomocy w realizacji akcji
 • Katarzynie Skowrońskiej i Małgosi Woźniak za szycie kombinezonów
 • Ani Szymczak za zaangażowanie, uruchmienie zbiórki wśród znajomych i rodziny oraz za kontakt z potrzebującymi szpitalami
 • Firmie Modelisa Fashion za uszycie kombinezonów
 • Mateuszowi Lisiakowi z firmy Foxart, który pomagał przy stworzeniu formy graficznej darmowego wykroju
 • Stefanowi Lazarowi, który tworzył grafikę kombinezonu


Dzięki Waszemu wsparciu w ramach tej zrzutki przekazaliśmy już część z zapotrzebowania (160 kombinezonów oraz 250 maseczek) na kombinezony i maseczki do:


 • Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku
 • Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w ElbląguMożecie się z nami skontaktować pod adresem [email protected] lub [email protected]


Działamy pod hasztagiem #PreczZarazo


Dziękujemy za każdą wpłatę!
udab3e63a81f7547.jpegr1831257f7feafac.jpeg

h80e1cbd42ccf8d7.jpeg

t90941158ae4158c.jpeg

ff30e231cee56de2.jpeg

*koszt produkcji zestawu może wahać się między 35 zł, a 45 zł netto w zależności od ceny materiałów i usług. Na tą chwilę, w ramach tej zrzutki, dzięki zaangażowaniu pro bono naszych parterów, koszt wytworzenia zestawu to 35 zł netto.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 34

HS
Hello Social
500 zł
KT
Krzysztof Toczyński
300 zł
FK
filip
200 zł
KT
Kasia Toczynska-Kolodziejczak
200 zł
AM
Ania Mi
100 zł
JP
Jacek Pietras
100 zł
DZ
Dorota Z dyzurki :)
100 zł
 
Dane ukryte
60 zł
MC
Marta Cymerys
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków