id: 4ks5ku

By związać koniec z końcem

By związać koniec z końcem

Nasi użytkownicy założyli 914 709 zrzutek i zebrali 879 472 601 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Czyją sprawą jest dobrostan matek? W Fundacji Makatka wierzymy, że całego społeczeństwa. Jesteśmy przekonane, że sprawy matek dotyczą nas wszystkich. Nie każda kobieta jest lub będzie matką, lecz każdy człowiek miał matkę oraz styka się z matkami w swoim otoczeniu. Rodzina i społeczeństwo stanowią systemy naczyń połączonych. Macierzyństwo to wychowywanie nowych ludzi, którzy mogą kształtować nową, lepszą rzeczywistość. Spełnione i szczęśliwe matki dają światu wartościowych członków społeczeństwa. Wiemy to doskonale - bo również z autopsji.


Dlatego przychodzimy z apelem: wesprzyj nas. Pozwól, byśmy mimo niesprzyjających okoliczności, dalej codziennie pracowały na rzecz macierzyństwa. Pomóż nam wyjść na prostą z zaległościami i rozwinąć skrzydła.


Działamy już ponad cztery lata. Tkamy razem macierzyństwo. Edukujemy, wspieramy, towarzyszymy. W tym czasie zrozumiałyśmy, czego przede wszystkim potrzeba, by matki dbały o swój dobrostan. Potrzeba wioski. Potrzeba wspólnoty. Wzajemnej motywacji do dbania o siebie, wsparcia od innej kobiety, ale też bezpiecznej przestrzeni do porozmawiania o problemach, radościach, wątpliwościach. Potrzeba też edukacji i czasem dostępu do specjalistów.


Tym właśnie się zajmujemy. 

✨ Stworzyłyśmy trzy internetowe wioski kobiet, w których 1080 kobiet może pytać, radzić się i wspólnie cieszyć bez obawy o hejt, a w razie potrzeby mają zapewniony dostęp do konsultacji psychologicznej, czy laktacyjnej.

✨ Nagrałyśmy film "Tak Mamy" pokazujący, jak niezwykłym procesem jest początek macierzyństwa. 

✨ Wydałyśmy poradnik "Moc czułości", który pokazuje, jak o kobietę w początkach macierzyństwa może dbać bliska jej osoba. 

✨ Obdarowałyśmy kobiety po porodzie paczuszkami pełnymi dobra, które miały im przypomnieć, że są ważne, że nie są tylko tłem dla dziecka. Tylko w tym roku zrobiłyśmy 22 takie przesyłki, a jeszcze dwa razy tyle ich kompletujemy, by niedługo cieszyły kolejne kobiety.

✨ Zaś kobietom przeżywającym stratę, przekazujemy pamiątki po tych iskierkach, które zgasły. Wysłałyśmy już 3 takie pamiątki, 3 kolejne się tworzą.


Naszym sukcesom towarzyszą także trudności. Bo kiedy dostajesz informację, że lokal nadal będzie dotowany, a miesiąc później okazuje się, że jednak nie, robi się nerwowo i nietrudno o błędy. Ponad pół roku walczyłyśmy z tym tematem same. Wypowiedziałyśmy mniej korzystny lokal, zmieniłyśmy formułę i we wrześniu otworzyłyśmy Osnowę. To ogromna szansa na rozwój Fundacji, przestrzeń, w której będziemy mogły się spotykać z naszą społecznością.


Skąd kwota zrzutki?

 

Żeby nadrobić zaległości i śmiało iść w przyszłość.

 

Zaległości to przede wszystkim wynik tego, że nie mogłyśmy naszych stałych przychodów z darowizn i działalności gospodarczej przeznaczyć na bieżące potrzeby Fundacji, ale musiałyśmy pokrywać koszty związane z Ogródkiem. Obecnie najważniejsze jest uregulowanie zaległości w ZUSie, która sięgnęła około 8000 zł. Mamy jednak nadzieję, że ZUS przychyli się do naszego wniosku o umorzenie należności. W dużej mierze to też wynik problemów z księgowością. Możecie nie zdawać sobie sprawy, ale bardzo trudno znaleźć kogoś, kto podejmie się prowadzenia rachunkowości organizacji pozarządowej, a żeby to był ktoś, kto zrobi to naprawdę dobrze, trzeba mieć albo bardzo dużo szczęścia, albo pieniędzy.

Poza ZUSem mamy jeszcze zaległości u naszych zleceniobiorczyń. Szczęśliwie mogłyśmy się umówić na odłożenie wypłat w czasie, ale bardzo chcemy już się z nimi rozliczyć. Łączna kwota, którą potrzebujemy na załatanie najpilniejszych dziur to około 4000 zł.


A dalej już rozwojowo ;)


2800 zł zarezerwowałyśmy na wsparcie Osnowy.

Chcemy przeznaczyć 4000 zł na opłacenie stoiska na Targach CSR i ESG, które łączą biznes i trzeci sektor. Mamy ciekawą ofertę dla firm związaną z działalnością wypożyczalni zabawek i Osnowy (o czym już przekonało się lotnisko Okęcie) i chcemy o niej opowiedzieć specjalistom od CSR. Wierzymy, że to będzie dobra inwestycja i szybko się zwróci.

I na koniec: 9120 zł to 228 godzin pracy za średnią stawkę 40 zł. 228 godzin to 38 dni roboczych czyli od 24 października do 16 grudnia 2022 po 6 godzin dziennie. Nie zakładamy, że stworzymy 3/4 etatu do ogarniania wszystkiego. Przewidujemy raczej, że w kilka osób po mniejszym kawałku będziemy codziennie pracować nad tym, żeby Fundacja miała się coraz lepiej: nad księgowością, fundraisingiem, relacjami z biznesem, publikowaniem w mediach społecznościowych, pakowaniem paczek, organizowaniem mikołajek grupowych i mnóstwem innych zajęć, których czasem nie widać, ale są bardzo potrzebne. W tym czasie też przygotujemy wnioski o pożyczkę i/lub grant.


Jesteśmy matkami, które wspierają inne matki na początku macierzyńskiej drogi.

 

Marzymy o tym, by każda matka miała swoją wioskę wsparcia w wychowaniu dzieci. By dzięki tej wiosce miała czas dla siebie i na rozwijanie swoich pasji. Chcemy, by matki czuły się kompetentne w swojej roli, a macierzyństwo było ich siłą.


Te marzenia dotyczą też Ciebie! Pomagając innym matkom, pomagasz czynić całe społeczeństwo lepszym. Wesprzyj Fundację Makatka i tkaj z nami lepsze jutro.


qa3b19fe7c57b0e1.png

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Nagrody / oferty 6 Nowość

Kupuj i wspieraj zrzutki.

Nowość! Teraz możesz wspierać zrzutkę samemu dodając nagrodę/ofertę. Ty sprzedajesz, a środki trafiają bezpośrednio na zrzutkę, pomaganie jest takie proste - czytaj więcej.

Kupuj i wspieraj zrzutkę

Aktywne organizatora:
Książki • Poradniki
Ebook "Moc czułości"

Działalność Fundacji jest dla Ciebie ważna! Pokazujesz nam to przekazując darowiznę! Dziękujemy Ci!Co zrobimy za tę kwotę? Być może kupimy za nią coś miłego kob...

od 25 zł

Kupione 52

Koniec za 3 dni!
Wyjątkowe spotkania
Webinar “Stwórz kalendarz połogowy”

Wybierając tę kwotę sprawiasz, że nasza społeczność może upamiętnić małą iskierkę życia, która zgasła przedwcześnie. Robimy to darując rodzicom po stracie tambo...

od 180 zł

Kupione 2

Koniec za 3 dni!
Bilety, usługi, vouchery • Wypożyczenie sprzętu
Voucher do wypożyczalni zabawek

W kryzysowych sytuacjach chcemy sprawić, że finanse nie będą przeszkodą w uzyskaniu przez matkę pomocy tu i teraz. Dlatego w razie potrzeby umożliwiamy kilka wi...

od 250 zł

Kupione 3 z 20

Koniec za 3 dni!
Wyjątkowe spotkania
Cerrada lub mothershower

Wow! Trudno policzyć, ile rzeczy zrobimy za tak hojną darowiznę, niemniej WIELE! Właśnie ufundowałaś/ufundowałeś niemały kawałek naszej miesięcznej działalności...

od 1500 zł
Koniec za 3 dni!
Sport, hobby, turystyka • Hobby • Kolekcjonerstwo
Kartki macierzyńskie

Twoja wpłata sponsoruje godzinę naszej pracy! Co możemy zrobić przez tę godzinę? Może dzięki Twojej wpłacie uda nam się napisać post w mediach społecznościowych...

od 40 zł

Kupione 10 z 10

Zakończona
Sztuka i rękodzieło • Inne
Makatkowe frotki

Dwie godziny. Przez tyle czasu jedna z nas będzie mogła pracować na rzecz wiosek wsparcia dzięki Twojej darowiznie. Tą darowizną dajesz nam możliwość działania!...

od 80 zł

Kupione 3 z 3

Zakończona

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. twoja może być pierwsza!

Wpłaty 164

preloader

Komentarze 10

 
2500 znaków