Aktualności2

  • W domu w Lipniku mamy 6 osobową rodzinę. Kolejne w drodze. Zupa, racuchy, fasolka i inne pyszne gorące posiłki dostarczamy na bieżąco do Przemyśla, również dla oczekujących na przejście granicy. Nie będziemy pisać szczegółów, ale potrzebna wszelka pomoc w tym medyczna i psychologiczna.

    Czytaj więcej
  • Dziś (28 luty) szykujemy miejsca w naszych placówkach, a nasz bigos i pracownicy z wielkim sercem już są na granicy.

    Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Jako Fundacja działająca blisko granicy z Ukrainą przystąpiliśmy do wzmożonej pracy nad udostępnianiem kolejnych form pomocy dla potrzebujących, którzy uciekają przed wojną na Ukrainie.


Oferujemy bezpłatne schronienie w naszym oddziale w Jarosławiu oraz Lipniku koło Kańczugi na Podkarpaciu. 


Możemy przyjmować w szczególności rodziny, którym staramy się zapewnić wygodne warunki. Zapewniamy też darmowe wyżywienie, w tym ciepłe posiłki. Dom w Lipniku otoczony jest malowniczym parkiem. Warunki mieszkaniowe są dobre, staramy się jednak je ulepszać. W tym momencie oferujemy schronienie tymczasowe na czas do kilku tygodni. Pracujemy nad doposażeniem pomieszczeń tak, aby mogły służyć nawet kilka miesięcy.


Prowadzimy zbiórkę rzeczową najbardziej potrzebnych sprzętów użytku domowego do wyposażenia pokoi dla uchodźców. Zbieramy także środki czyszczące, chemię domową, artykuły kosmetyczne i produkty spożywcze. Pozostajemy w stałym kontakcie z innymi instytucjami przekazującymi dary z dotychczasowych zbiórek. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za dotychczas okazaną hojność. Jeśli ktoś chce pomóc w tym zakresie zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego.


Chętnie podejmujemy też współpracę z darczyńcami z sektora biznesowego. Wykorzystujemy środki ze zrzutek i majątku Fundacji.


 W miarę możliwości Pomagamy także przy transporcie uchodźców z przejść granicznych w Medyce i Korczowej oraz codziennie dostarczamy ciepłe posiłki do miejsc gdzie ulokowani są uchodźcy po przejściu przez granicę.


Staramy się rozpoznawać na bieżąco potrzeby osób, które do nas przybywają. Zauważamy potrzebę pomocy psychologicznej i medycznej. Zdajemy sobie sprawę, że pomoc Fundacji stale potrzebna i nie planujemy się zatrzymywać w udzielanej pomocy. Wszelkie przekazane środki pieniężne zostaną przeznaczone na rozsądnie dobrane cele wynikające z obserwacji zmieniających się potrzeb.


O Fundacji Wzrastanie:

Fundacja Wzrastanie im. Św. Jana Pawła II od 30 lat pomaga potrzebującym w licznych placówkach na podkarpaciu. Zachęcamy do zapoznania się z informacjami na jej temat na stronie internetowej: https://fundacjawzrastanie.wixsite.com/home

www.wzrastanie.com.pl

A także do śledzenia najnowszych informacji na facebooku:

https://www.facebook.com/profile.php?id=100009474200717

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 40

preloader

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

879 110 zrzutek

i zebrali

808 711 516 zł

A ty na co dziś zbierasz?