id: 4mm6kc

Meil Zaufania Oraz Powstanie Nowego Hostelu Interwencyjnego

Meil Zaufania Oraz Powstanie Nowego Hostelu Interwencyjnego

Nasi użytkownicy założyli 1 169 789 zrzutek i zebrali 1 218 843 742 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Czasami w naszej głowie pojawiają się pytania, na które nie potrafimy znaleźć odpowiedzi. Pytania, które boimy się zadać bliskim.. Wydaje się wtedy, że z nikim nie możemy się podzielić naszymi wątpliwościami i często bagatelizujemy sytuację w myśl zasady, że przecież "inni mają gorzej". Myślimy, że nie ma obok nas nikogo, kto chciałby poświęcić nam nieco uwagi, wysłuchać i spróbować zrozumieć. Tłumimy w sobie niepewność i frustrację i bywa, że na pomoc jest już za późno.. Nasz mail powstał po to, aby każdy, kto tego potrzebuje, mógł napisać o tym co go boli, smuci i przeraża. Stworzyliśmy go z myślą o wszystkich tych osobach, które potrzebują uwagi, wysłuchania i zrozumienia bo nie chcemy, żeby dla kogoś było „za późno”. Każdy, kto czuje się dotknięty jakąkolwiek formą wykluczenia ze względu na płeć, orientację seksualną, tożsamość płciową, wyznanie, kolor skóry, poglądy, status materialny- czy po prostu boi się ujawnić wśród swoich ziomków- może się do nas zwrócić całkiem anonimowo. Jesteśmy tu również dla tych, którzy jako osoby niesłyszące nie mogą skorzystać z pomocy telefonu zaufania. Zawsze ktoś na Was czeka - ktoś, kto wysłucha, porozmawia, doradzi i doda otuchy w trudnych chwilach.


Serdecznie zapraszamy również do współpracy przy tym projekcie wszystkich chętnych psychologów, terapeutów oraz psychiatrów.


Szanowni Państwo,

Z maila zaufania można będzie skorzystać poprzez naszą stronę internetową www.teczowispolecznicy.org. Za pośrednictwem dedykowanego formularza zainteresowane osoby będą mogły wybrać do kogo chcą napisać wiadomość w zależności od problemu, z jakim się mierzą. 

Jeśli są jakieś pytania to zapraszamy do ich zadawania.


HOSTEL INTERWENCYJNY


Drodzy Przyjaciele!

Kiedy w czerwcu 2020 zaczynaliśmy prowadzić nasz Hostel, dysponowaliśmy tylko jednym pokojem interwencyjnym. Półtorej roku później mamy już sześć pokoi, dwie łazienki i..świadomość, że to wciąż za mało.

W razie pilnej potrzeby jesteśmy w stanie przyjąć do 13 osób jednocześnie, ale praktyka pokazuje, że już przy ośmiu ( w tym sześcioosobowa rodzina z małymi dziećmi) zwyczajnie robi się ciasno.


Podjęliśmy zatem starania, aby otrzymać lokal z zasobów miasta Łodzi i tym samym móc udzielić pomocy jeszcze większej ilości osób, w lepszych warunkach. I stało się!

7.12.2021 odebraliśmy klucze do budynku, w którym powstanie nowy, większy hostel Stowarzyszenia Tęczowi Społecznicy. To dla nas ogromna radość- mamy jednak świadomość jak wiele pracy przed nami. Część pomieszczeń wymaga jedynie drobnych poprawek, część niestety dużego nakładu sił i środków. 

Czeka nas :

- generalny remont części budynku, w tym : nowa instalacja elektryczna, wodna, kominowa, odgrzybianie i ocieplenie;

- dostosowanie tablicy rozdzielczej do potrzeb hostelu;

- zbudowanie od podstaw węzła sanitarnego (prysznice);

- dostosowanie i wyposażenie drugiej kuchni (meble do jednej dzięki darczyńcom już mamy);

- odnowienie elewacji całego budynku; 

- wykonanie projektu zagospodarowania pomieszczeń pod kątem wydzielenia optymalnej liczby pokoi, części wspólnych oraz gabinetów, w których specjaliści mogliby udzielać pomocy psychologicznej na miejscu;

- nowe oświetlenie ;


- umeblowanie pokoi i stref wspólnych 

(część mebli mamy własnych, darowiznę obiecał nam również łódzki oddział IKEA Polska- ale przy tej ilości pomieszczeń nadal mamy braki..)

Projekt jest ambitny i nie wszystko da się zrobić od razu- życie pokazuje jednak, że takie miejsca są potrzebne. Liczymy na to, że dzięki ciężkiej pracy i Waszej pomocy będziemy w stanie jeszcze lepiej pomagać osobom wykluczonym i zagrożonym wykluczeniem. 

Dziękujemy, że jesteście z nami!


Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 3

 
Dane ukryte
10 zł
KP
Katarzyna Polak
30 zł
NO
Nikodem Oleksowicz
30 zł

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!