Wielkie marzenia z małego Niedźwiedzia - wspólnie ocalmy lata nauki! Zrzutka na drugi etap studiów architektonicznych w Los Angeles
Wielkie marzenia z małego Niedźwiedzia - wspólnie ocalmy lata nauki! Zrzutka na drugi etap studiów architektonicznych w Los Angeles
Nasi użytkownicy założyli 1 226 311 zrzutek i zebrali 1 348 438 617 zł
A ty na co dziś zbierasz?
Opis zrzutki
Cześć kochani! Mam na imię Michał, mam 22 lata i pochodzę z małej wsi Niedźwiedź na Dolnym Śląsku, gdzie mieszka zaledwie 500 osób. Po wielu trudach udało mi się ukończyć licencjat z architektury na London Metropolitan University! Miałem przyjemność uczestniczyć w wielu międzynarodowych warsztatach, badanich i projektach które poszerzyły moje horyzonty. W tym roku, otrzymałem ofertę na drugą część moich studiów od Southern California Institute of Architecture – wymarzone miejsce, które pozwoli mi kontynuować studia.
Po lewej: Model budynku wykonany z drewna w skali 1:25; Po prawej: Konstrukcja poddasza w skali 1:1
Dlaczego zrzutka?
Otrzymałem bardzo hojne stypendium, które pokryje prawie całe czesne. Dzięki wsparciu Fundacji Rafała Brzoski, duża część wydatków niezbędnych do rozpoczęcia studiów w Stanach zostanie już pokryta. Niestety, do opłacenia zostaje pozostała część czesnego, akademik, materiały na studia- wydatki te dodają się do kwot, których nie będę w stanie opłacić bez Waszej pomocy - 175 000 zł.
List gratulacyjny + kosztorys z Instytutu Architektonicznego z Kalifornii
W wieku 18 lat, mimo Brexitu i pandemii, poleciałem sam do Londynu, by zarobić na studia architektoniczne. Bilet kupiłem dzięki stypendium Prezesa Rady Ministrów za najwyższą średnią ocen (5,27) w technikum w Ziębicach... i od tego sie zaczęło! Pracując od początku technikum i pomimo bardzo wysokich kosztów życia w Wielkiej Brytanii, starałem się odkładać, ile tylko mogłem. Po ukończeniu uczelni w Londynie zaoszczędzone mam wystarczająco, by opłacić pierwsze formalności drugiego etapu studiów i koszty uzyskania wizy do USA. Tak jak przez ostatnie lata, tak i w Stanach Zjednoczonych zamierzam rozpocząć pracę jak najszybciej będzie to możliwe i mam nadzieję dzięki niej odłożyć wystarczająco, by móc opłacić koszty życia na drugim roku. Potrzebuję Waszego wsparcia na pierwszy rok, by móc rozpocząć studia.
Ja w Niedźwiedziu z moim kotem wyjeżdżam na studia; Ja kończąc studia w Londynie!
Dwuletni program magisterski w Kalifornii pozwoli mi rozpocząć pracę jako architekt już za dwa lata. Z entuzjazmem wybrałem tę szkołę, przyciągającą takie osobistości jak Hernán Díaz Alonso, Thom Mayne, a także goszczącego Franka Gehry’ego (który zaprojektował m.in. Muzeum Guggenheima w Bilbao, Walt Disney Concert Hall w Los Angeles, czy Dancing House w Pradze). To miejsce nie tylko zapewnia doskonałe wykształcenie, ale również otwiera drzwi do nieograniczonych możliwości zawodowych.
Portret wykonany na zamówienie (A2, 420mm x 594mm)
Po skomplikowanym procesie aplikacyjnym, miesiącach ciężkiej pracy i dążeniu do perfekcji, nadeszła wiadomość, która zmienia wszystko – dostałem się! List gratulacyjny z Kalifornii przypomina mi, że warto było walczyć, niezależnie od trudności. Teraz stoję u progu wielkiej szansy – szansy, która pozwoli mi realizować moją pasję i w przyszłości wnosić ją do Polski – to jest moja osobista motywacja.
Nie piszę tego po to, aby się przechwalać, ale żeby podkreślić, że Architektura jest całym moim życiem!
Portret wykonany cienkopisem (A2, 420mm x 594mm), który odegrał pierwsze skrzypce w portfolio do Londynu
Jak Wasze Wsparcie Może Zmienić Świat?
Przez ostatni rok rozwijałem projekt Get2Art, który bezpłatnie wspiera przyszłych architektów i artystów w Polsce. Ponad 150 uczestników doskonaliło swoje umiejętności z architektury i tworzyło portfolio. Dzięki współpracy z Omenaa Foundation prowadziłem również warsztaty rysunku online dla dzieci z ośrodków wychowawczych w Suwałkach.
Studia w Los Angeles to dla mnie szansa na rozwój na czołowej uczelni architektonicznej i budowanie międzynarodowych mostów. Wasze wsparcie otworzy nowe możliwości – nie tylko dla mnie, ale też dla przyszłych pokoleń, które dzięki naszym staraniom skorzystają z najlepszej edukacji i doświadczenia zdobytego za oceanem.
Po lewej: Prowadzę Zajęcia z rysunku i architektury w Londynie dla studentów na uniwersytecie London Metropolitan; Po prawej: Zajęcia fundacyjnie prowadzone dla dzieci z Suwałk. Ściskam Was!
Obiecuję, że zdobytą wiedzę i doświadczenie przekażę dalej, wprowadzając nowoczesne metody nauczania i innowacyjne techniki architektoniczne do Polski. Jeśli potrzebujecie pomocy w aplikacji na studia zagraniczne lub wsparcia w projektach edukacyjnych, piszcie do mnie na Facebooku lub na [email protected] – z chęcią pomogę!
Dlaczego studia z dala od domu?
Tak zwany “rok zerowy” ukończyłem online na De Montfort University (jedyna uczelnia oferująca wtedy taką możliwość) w tym samym roku, w którym zdawałem egzaminy zawodowe i maturę. Pozwoliło mi to uzyskać pre-settled status, który obniżył czesne o 75% i pozwolił mi opłacić je pożyczką.
Szkic na egzaminy wstępne na architekturę
Łączenie pracy ze studiami nie przeszkodziło mi, by już po pierwszym roku studiów dostać się na projekt naukowy w Atenach jako najmłodszy uczestnik - większość osób była ode mnie o 10 lat starsza, bardzo dużo osób miało już zrobiony doktorat. W Atenach współpracowałem z bardzo doświadczonymi osobami z branży: wykładowcami, badaczami, architektami i projektantami.
Co więcej, LMU umożliwiło mi poświęcenie się realnym projektom zaprojektowania przebudowy przestrzeni warsztatowych i budynków szkolnych na południu Anglii (East Sussex, Hastings), oraz prowadzenia badań w Rotterdamie i Amsterdamie.
https://www.londonmet.ac.uk/news/articles/arcsr-at-athens-camp-/
Najmłodszy uczestnik projektu badawczego w Atenach
Początki w Londynie były trudne. Przez pierwszy rok pracowałem fizycznie nocami, łącząc pracę z zajęciami w dzień. Byłem kelnerem, barmanem, pracowałem na wysokościach, sprzątając dachy i przenosząc materiały budowlane. Przez ostatnie 4 lata pracowałem w 60 różnych miejscach, często w kilku na raz.
Praca w nocy w trakcie studiów; Wykonywanie modeli architektonicznych w drewnie
Nie przeszkodziło mi to w nauce. Po pierwszym roku studiów zostałem laureatem najbardziej prestiżowego stypendium w Polsce: Rafał Brzoska Foundation, będąc jednym z 22 wybranych z 2 000 kandydatów, co pozwoliło mi skupić się na nauce i ukończyć pierwszą część wymarzonych studiów.
Studia architektoniczne są jak podróż pełna wyzwań, a ich ukończenie wymaga czasu – średnio siedmiu lat, zanim można zacząć pracować jako architekt. Londyn był wspaniałym początkiem, ale moje ambicje sięgały dalej. Wybór drugiego etapu studiów padł na Stany Zjednoczone, gdzie Southern California Institute of Architecture wyróżnił się swoją wyjątkową ofertą. Ta uczelnia nie tylko łączy talenty architektoniczne z całego świata, ale także oferuje świeże spojrzenie na architekturę wykorzystując najnowsze technologie w tej dziedzinie – to właśnie takie podejście chciałbym kiedyś wnieść do Polski.
Model wnętrza 1:25 - wykonany na warsztacie z drewna na zakończenie studiów w Londynie
Jak Możesz Pomóc?
Pochodzę z normalnej rodziny ze małej wsi Niedźwiedź, co z dumą podkreślam za granicą! Choć moi najbliżsi nie przypuszczali, że pójdę na jakiekolwiek studia, dzięki Waszej pomocy mogę kontynuować edukację, o której kiedyś, ze względu na wiele barier, nawet bym nie pomyślał. Ogromnie liczę, że wspólnymi siłami uda nam się zgromadzić pozostałą kwotę i nie zaprzepaścić tej wartościowej szansy.
Nauka kontrukcji młodszych roczników Architektury w Londynie
Wasza pomoc to dla mnie więcej niż wsparcie finansowe – to prawdziwa wiara w moje marzenia i przyszłość. Dlatego chcę, żebyście wiedzieli, że każda złotówka, którą przekażecie zostanie wykorzystana na studia.
Każde udostępnienia i komentarze do zbiórki są tak cenne jak wsparcie finansowe. Dzięki temu więcej osób może dowiedzieć się o mojej historii i dołączyć do naszej społeczności. Każdy z Was zasługuje na pełną przejrzystość, więc regularnie będę dzielić się szczegółami na temat studiów w Kalifornii i na co zostały przeznaczone zebrane fudnusze. Wasze wsparcie to dla mnie ogromna motywacja do działania.
Szkic uliczki w Londynie, rysowane z natury
Czy możecie mi pomóc?
Inni mówili o mnie:
- Michał nie tylko osiąga sukcesy na polu akademickim, ale także aktywnie angażuje się w życie społeczności. Jest wolontariuszem w wielu organizacjach charytatywnych, gdzie pomaga młodszym uczniom w nauce oraz organizuje wydarzenia mające na celu promowanie nauki i innowacji. Jego umiejętność pracy w zespole, empatia oraz chęć niesienia pomocy innym czynią go nie tylko doskonałym uczniem, ale również wyjątkowym człowiekiem.
Magdalena Jabłońska, Prezes Zarządu Fundacja Przedsiębiorczości Technologicznej
- Mogę powiedzieć, że Michał jest studentem z wizją swojej przyszłości, który pracuje długie godziny i jednocześnie się uczy. Nigdy wcześniej nie spotkałem tak empatycznego i odważnego młodego człowieka. Nie zraziła go nauka za granicą, porzucając swoje poprzednie środowisko w swojej wiosce w Polsce. Korepetycje, które udziela i wsparcie młodszych uczniów pokazuje, że jest pomysłowym młodym człowiekiem, który chce pomagać innym i wspierać swoją społeczność. Więc dlaczego nie podzielić się inicjatywą z innymi i opowiedzieć jego historię, aby wesprzeć marzenie?
Translated from English
Jaime dos Reis Corbafo de Araújo, Prezydent Fundacji Projektów Edukacyjnych ERASMUS +, AENIE
Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.
Stwórz swój własny link do promocji zrzutki i sprawdzaj na bieżąco statystyki!
Stwórz swój własny link do promocji zrzutki i sprawdzaj na bieżąco statystyki!
Lokalizacja
Przydatne linki 7
Notatki z drugiego roku studiów architektonicznych
issuu.com/michallarysz/docs/michal_larysz_20036460_techbook_ar5003
Raport z Pracy Badawczej w Atenach
issuu.com/michallarysz/docs/michal_larysz_camp_2022_diary
Oprawa Graficzna i Realizacja projektu edukacyjnego w Luksemburgu
issuu.com/michallarysz/docs/tales_booklet_print
Portfolio Architektoniczne
issuu.com/michallarysz/docs/portfolio_michal_larysz
Portfolio Rysunki Odręczne
issuu.com/michallarysz/docs/michal_larysz_portfolio
Najmłodszy Uczestnik Projektu Badawczego w Atenach
londonmet.ac.uk/news/articles/arcsr-at-athens-camp-/
Laureat najlepszego stypendium edukacyjnego w Polsce
rafalbrzoskafoundation.org/en/scholarship-holders/
Powodzenia Michał!
Karol dziękuje z całego serca!