Aktualności 1

  • Witajcie! Pomimo dość licznych trudności, jakie napotkaliśmy po drodze, prace nad książką powoli dobiegają końca. Nie umiemy podać konkretnej daty jej wydania, ale robimy wszystko co w naszej mocy, by ukazała się mniej więcej w lutym. Dziękujemy wszystkim osobom, które dołączyły do zbiórki ???????????????? i wszystkim tym, które w różny sposób i na różnych etapach pomagały w jej prowadzeniu ✊????✊???? W styczniu odezwiemy się do osób, które wpłaciły 35 zł lub więcej, z prośbą o podanie adresu do wysyłki książki.
    Czytaj więcej

Opis zrzutki

Michael Knapp, Anja Flach, Ercan Ayboga - Rewolucja w Rojavie. Demokratyczna autonomia i wyzwolenie kobiet w syryjskim Kurdystanie Wstęp: David Graeber Pierwsza książka oddająca w pełni wyjątkową sytuację polityczno – społeczną w Rojavie (Syria) Prosimy was o wsparcie w wydaniu tej ważnej książki. Podpisaliśmy już umowę na jej wydanie w wydawnictwem Pluto Press. Obecnie trwa tłumaczenie. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na częściowe pokrycie kosztów zakupu praw do książki, druku, tłumaczenia, składu i promocji książki. Dzięki wam książka ta może się ukazać jeszcze w tym roku! Jeśli uda nam się zebrać kwotę większą, niż potrzebna jest do wydania książki, każdą dodatkową złotówkę wykorzystamy na kolejne projekty wydawnicze Trojki. Co jeśli nie zbierzemy całej kwoty? Podpisaliśmy już umowę z wydawnictwem Pluto Press i jeśli nie wydamy tej książki w określonym umową terminie stracimy pieniądze, które do tej pory zainwestowaliśmy. Tak więc, tak czy siak wydamy - znajdziemy, zrabujemy, pożyczymy :) Zrobimy wszystko co w naszej mocy, by te pieniądze zdobyć. W takim przypadku książka najprawdopodobniej wyszłaby po prostu nieco później. Mimo wszystko prosimy jednak o wsparcie - zaoszczędzi nam to nieprzespanych nocy i wyrywania włosów z głowy ;) OPIS KSIĄŻKI: Mieszkańcy syryjskich kantonów Rojavy tworzą jedno z najbardziej postępowych społeczeństw na naszej planecie. Zachodni turyści są zdumieni sukcesem projektu, jakim jest wspólnotowa demokracja bezpośrednia, która uznaje równość kobiet za nieodzowną i odrzuca reakcyjną ideologię nacjonalistyczną, a jednocześnie jest zaciekle antykapitalistyczna. Rewolucja w Rojavie jest pierwszym całościowym opracowaniem transformacji społecznej i politycznej trwającej w syryjskim Kurdystanie. Jest to pierwszy autentyczny wgląd w złożone wymiary rewolucji. Jej autorzy wykorzystują własne doświadczenia z pracy i walki w regionie, aby stworzyć obraz nadziei dla polityki i społeczeństwa na Bliskim Wschodzie, oraz ukazać niezwykłą historię walki z przeciwnościami losu. Autorką zdjęć widocznych na profilu jest MarSe

Wpłacający 169

 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
400 zł
 
Dane ukryte
350 zł
 
Dane ukryte
183 zł
 
Dane ukryte
120 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 5

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nagrody

Wpłać 35 zł i więcej

Egzemplarz książki "Rewolucja w Rojavie. Demokratyczna autonomia i wyzwolenie kobiet w syryjskim Kurdystanie".

W miarę możliwości prosimy o wpisanie w tytule przelewu adresu, na który mamy wysłać książkę. Książka będzie wydana najprawdopodobniej pod koniec roku.

wybrano 98 razy

Wybieram

Nasi użytkownicy założyli

646 534 zrzutki

i zebrali

402 565 265 zł

A ty na co dziś zbierasz?