id: 4rsk83

Operacja i rehabilitacja Holki

Operacja i rehabilitacja Holki

Nasi użytkownicy założyli 1 177 931 zrzutek i zebrali 1 231 105 176 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Szanowni Państwo,


Zwracamy się z prośbą o pomoc w zebraniu funduszy na opłacenie operacji kolki wspaniałego konia - Holki.


Holka to 14 klacz NN, która 7 lat temu została odkupiona od „chłopa”, u którego chodziła przy wozie, niestety nie była traktowana zbyt dobrze, panicznie bała się bata. Włożyliśmy wiele pracy aby obdarzyła nas zaufaniem, po pewnym czasie zaczęła się otwierać i okazała się być wspaniałym nauczycielem, dla wszystkich, którzy chcieli rozpocząć swoją przygodę z jeździectwem, a szczególnie delikatna i wyrozumiała jest dla najmłodszych. Brała udział w szkoleniach oraz nauce pracy z ziemi, gdzie również wykazywała się ogromną cierpliwością i zaangażowaniem.


We wtorek 9.04 przy wieczornym karmieniu stajenny zauważył niepokojące zachowanie Holki, po konsultacji z weterynarzem otrzymała leki, spędziliśmy z nią praktycznie całą noc, a sytuacja wydawała się być opanowana.

Kolejnego dnia otrzymaliśmy kolejny telefon od stajennego - znowu objawy kolkowe. Weterynarz przyjechał najszybciej jak mógł, starał się pomóc na miejscu, jednak stan Holki nie polepszał się i zapadła decyzja o jej wyjeździe do kliniki w Ostrawie. Kiedy dotarła na miejsce jej stan wydawał się poprawiać, mieliśmy nadzieję, że unikniemy operacji.

Niestety w czwartek rano weterynarz poinformował, że zabieg będzie konieczny, ze względu na brak poprawy stanu konia. Została podjęta decyzja o operacji ratującej życie.


Stan konia po operacji jest dobry, nie pojawiły się żadne komplikacje, a Holka nadal bardzo dzielnie walczy. Mamy nadzieję, że około 25 kwietnia wróci do domu. Czeka ją jednak długa rekonwalescencja i około 3 miesięcy rehabilitacji.

Holka jest bardzo ważną częścią naszego niewielkiego stada, a jej wspaniały charakter i oddanie sprawiły, że decyzja o koniecznej operacji była oczywista.

Koszty zabiegu i pobytu w klinice są jednak ogromne, dlatego zwracamy się z prośbą o pomoc w pokryciu kosztów za tym związanych.

Z góry dziękuję w imieniu swoim i Holki 


Zofia

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. Twoja może być pierwsza!

Wpłaty 63

 
Dane ukryte
10 zł
DI
Diana
70 zł
EW
Emilia Wesoły
10 zł
NG
Natalia Grabowska
100 zł
 
Dane ukryte
200 zł
PP
Pavlo Pankevych
CI
Cioroch
50 zł
TD
Ida Dyrcz
100 zł
AI
Agata i Michałek
100 zł
ŻH
Tata Hani B.
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!