id: 4snn9e

Wesprzyj działania na rzecz edukacji i promocji zdrowia kobiet i dzieci w Siedlcach

Wesprzyj działania na rzecz edukacji i promocji zdrowia kobiet i dzieci w Siedlcach

Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 1 177 618 zrzutek i zebrali 1 230 305 013 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki


Witajcie, tutaj Aneta Pisarek z Krainy Karmienia i Marta Siwińska czyli Doula Marta. Od ponad dwóch lat działamy na terenie Siedlec i okolic edukując oraz promując zdrowie wśród kobiet i dzieci.

Wszystko zaczęło się na początku 2016 roku, gdy Marta zaczęła prowadzić bezpłatną grupę wsparcia Pozytywnie o Porodzie, a następnie pod patronatem Fundacji Rodzić po Ludzku zorganizowała I Tydzień Godnego Porodu.

Wkrótce potem na kursie Promotora Karmienia Piersią poznała Anetę i obie postanowiły wspólnie zainicjować kolejną bezpłatną grupę wsparcia czyli Mlekotekę.

4snn9e-6c5fcee0.png

4snn9e-b13940b3.png

Dotychczas w Siedcach zorganizowałyśmy dwukrotnie Mlekotekę w czasie Tygodnia Promocji Karmienia Piersią, i trzy razy spotkania w ramach Tygodnia Douli.

4snn9e-5a50f771.png

Na maj 2018 roku zaplanowałyśmy aż 10 dni bezpłatnych wydarzeń w ramach Mlekoteki i II Tygodnia Godnego Porodu pod patronatem Fundacji Rodzić po Ludzku.

4snn9e-0658c22d.png

Prowadzimy też regularne comiesięczne grupy wsparcia - w Siedlcach - Pozytywnie o Porodzie i Mlekotekę, a w Łukowie autorską grupę wsparcia - O mleku i oksytocynie.

4snn9e-1b1568ce.png


Współpracują z nami między innymi siedleckie położne, lekarze ginekolodzy, fizjoterapeuci. Kochają nas lokalne media :) zresztą z wzajemnością.


Chcemy zrobić jak najwięcej dla lokalnej społeczności, marzymy o bezpłatnych warsztatach BLW dla mam rozszerzających dietę, a także o bezpłatnych poradach dla mam, których dzieci chorują i potrzebują specjalistycznych diet oraz stałej opieki dietetyka. Zamierzamy promować noszenie w chustach i nosidłach miękkich poprzez bezpłatne warsztaty dla mam. Może nawet uda nam się założyć naszą własną, siedlecką bibliotekę chustową, aby mamy mogły bezpłatnie wypożyczyć chusty do noszenia dzieci.


Bardzo zależy nam, aby promować karmienie piersią jako profilaktykę otyłości i chorób cywilizacyjnych. Chcemy także wspierać wszystkie Mamy w ich czasami trudnej i wymagającej laktacyjnej drodze.

4snn9e-b6ba6674.png


Mamy mnóstwo pomysłów, chcemy wykorzystać sieć naszych kontaktów i to, że wierzą w nas profesjonaliści i chcą z nami współpracować. Stąd pomysł założenia Fundacji. Nasze domowe budżety już nie wytrzymują nakładów na organizację bezpłatnych wydarzeń, którymi zajmujemy się kilka razy w roku. A chcemy działać dla Was nadal i chcemy zrobić jeszcze więcej, bo wierzymy, że każdy ma prawo mieć dostępu do wiedzy i edukacji.

Opinie uczestników naszych wydarzeń:

"W ostatnich dniach miałam przyjemność uczestniczyć w cyklu spotkań dla kobiet: Tygodniu godnego porodu oraz w Mlekotece, organizowanym przez Doula Marta i Kraina KarmieniaMega duża dawka przydatnych informacji na temat ciąży, porodu, karmienia naturalnego, prawidłowej pielęgnacji oraz zdrowia mamy i maluszka. Od prawie 14 lat jestem mamą i, szczerze mówiąc, o niektórych rzeczach dowiedziałam się dopiero teraz. Warto śledzić Internety i wyhaczyć kolejną edycję, ponieważ to świetne spotkania nie tylko dla świeżo upieczonych lub spodziewających się pierwszego dziecka rodziców, ale także wszystkich osób planujących rodzicielstwo.

Marta Siwinska i Atena Pisarek - dziewczyny, świetna robota!Dziękuję!"

"Spotkania Mlekoteka to dla mnie już stały punkt w kalendarzu. Mlekoteka to spotkania w gronie kobiecym, które są tak ważne dla każdej mamy. Prowadzące w mojej ocenie robią "kawał dobrej roboty". Zawsze pomogą, edukują, tłumaczą, wspierają. Te spotkania są dla mnie bardzo ważne. Pomogły mi przetrwać niejeden kryzys w karmieniu piersią i przyczyniły się do tego, że zaraz minie 20 miesięcy naszej mlecznej przygody :)"


To na co się zrzucasz:

koszty założenia fundacji - 3500 PLN

koszty uruchomienia strony fundacji - 1000 PLN

koszty opracowania graficznego - 500 PLN

English below:

Przedstaw w skrócie cel zrzutki.

Opisz swoją zrzutkę najlepiej jak potrafisz. Pamiętaj, aby opis był wiarygodny, dokładny, ale przy tym rzeczowy i prosty. Warto, aby był przyjemny w odbiorze i skupiał uwagę. W ciekawy i miły sposób zachęć do wsparcia :)

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 5

 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
10 zł
PC
Paulina
10 zł
AO
3 zł
MS
1 zł

Komentarze 1

 
2500 znaków