id: 4svyj3

Na rozwijanie Obywatelskiej Kontroli Wyborów - OKW

Na rozwijanie Obywatelskiej Kontroli Wyborów - OKW

Nasi użytkownicy założyli 1 169 920 zrzutek i zebrali 1 219 010 886 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Pójdziesz na wybory, zagłosujesz, ale czy masz pewność, że Twój głos będzie policzony? W Polsce jest 27 tysięcy obwodowych komisji wyborczych, a w nich możliwość fałszowania wyniku wyborów. Dopilnujemy każdego głosu – Twojego również.

 

Zbudowaliśmy unikatowy w skali światowej informatyczny system niezależnego raportowania wyników wyborów ze wszystkich lokali wyborczych w kraju. Chcemy po zakończeniu liczenia głosów podać wynik – dokładny i niezależny od sondaży i państwowego systemu wyborczego.

Ale to wszystko kosztuje — mobilne komputery i transmisja, serwery, wynajem łączy, obsługa IT, tworzenie aplikacji, obsługa systemu. Nie obędzie się też bez papieru, drukarek, transportu. Potrzebujemy materiałów promocyjnych i szkoleniowych.

 

Pomóż skontrolować wybory – szukamy 50 tysięcy ochotników do komisji wyborczych w roli obserwatorów społecznych, osób gotowych poświęcić swój czas i energię dla dobra nas wszystkich. Przeszkolimy ich w zakresie kontroli prawidłowości procesu wyborczego.

Wiemy, że nie każdy będzie mógł wziąć udział w Obywatelskiej Kontroli Wyborów jako obserwator w komisji, ale każdy może działać z nami, wspierając rekrutację, szkolenia, obsługę systemu, wpłacając choćby niewielką kwotę na ten cel.

 

Pamiętaj, aby dobro zwyciężyło, wystarczy, aby dobrzy ludzie nie byli obojętni. Mówisz, że nie interesujesz się polityką?

Pomyśl – polityka interesuje się Tobą. To od polityków zależy, jakie będziesz płacić podatki, do jakich szkół będziesz chodzić Ty, Twoje dzieci i wnuki, z jakiej ochrony zdrowia możesz skorzystać, po jakich drogach jeździć, na jaką sprawiedliwość możesz liczyć w sądzie. Dlatego trzeba kontrolować wybory, by były uczciwe i wiarygodne.

 

Obywatelska Kontrola Wyborów – jako aktywni obywatele weryfikujemy sposób przeprowadzenia i wyniki wyborów niezależnie od oficjalnego, państwowego systemu wyborczego.

 

Wesprzyj nas!

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 257

preloader

Komentarze 14

 
2500 znaków