id: 4svyj3

Na rozwijanie Obywatelskiej Kontroli Wyborów - OKW

Na rozwijanie Obywatelskiej Kontroli Wyborów - OKW

Nasi użytkownicy założyli 982 124 zrzutki i zebrali 1 004 727 038 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Pójdziesz na wybory, zagłosujesz, ale czy masz pewność, że Twój głos będzie policzony? W Polsce jest 27 tysięcy obwodowych komisji wyborczych, a w nich możliwość fałszowania wyniku wyborów. Dopilnujemy każdego głosu – Twojego również.

 

Zbudowaliśmy unikatowy w skali światowej informatyczny system niezależnego raportowania wyników wyborów ze wszystkich lokali wyborczych w kraju. Chcemy po zakończeniu liczenia głosów podać wynik – dokładny i niezależny od sondaży i państwowego systemu wyborczego.

Ale to wszystko kosztuje — mobilne komputery i transmisja, serwery, wynajem łączy, obsługa IT, tworzenie aplikacji, obsługa systemu. Nie obędzie się też bez papieru, drukarek, transportu. Potrzebujemy materiałów promocyjnych i szkoleniowych.

 

Pomóż skontrolować wybory – szukamy 50 tysięcy ochotników do komisji wyborczych w roli obserwatorów społecznych, osób gotowych poświęcić swój czas i energię dla dobra nas wszystkich. Przeszkolimy ich w zakresie kontroli prawidłowości procesu wyborczego.

Wiemy, że nie każdy będzie mógł wziąć udział w Obywatelskiej Kontroli Wyborów jako obserwator w komisji, ale każdy może działać z nami, wspierając rekrutację, szkolenia, obsługę systemu, wpłacając choćby niewielką kwotę na ten cel.

 

Pamiętaj, aby dobro zwyciężyło, wystarczy, aby dobrzy ludzie nie byli obojętni. Mówisz, że nie interesujesz się polityką?

Pomyśl – polityka interesuje się Tobą. To od polityków zależy, jakie będziesz płacić podatki, do jakich szkół będziesz chodzić Ty, Twoje dzieci i wnuki, z jakiej ochrony zdrowia możesz skorzystać, po jakich drogach jeździć, na jaką sprawiedliwość możesz liczyć w sądzie. Dlatego trzeba kontrolować wybory, by były uczciwe i wiarygodne.

 

Obywatelska Kontrola Wyborów – jako aktywni obywatele weryfikujemy sposób przeprowadzenia i wyniki wyborów niezależnie od oficjalnego, państwowego systemu wyborczego.

 

Wesprzyj nas!

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 129

ER
Elzbieta Ruszczynska
200 zł
 
Dane ukryte
100 zł
LC
Leszek Czarnecki
200 zł
WB
Wiesio Babicz
20 zł
DR
Dagmara Raczycka
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
BJ
Bogdan Jakubowski
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
BB
Bożena
50 zł
SL
STEFAN LEWICKI
300 zł
Zobacz więcej

Komentarze 3

 
2500 znaków
 • BJ
  Bogdan Jakubowski

  Byłem w komisji wyborczej podczas wyborów w dniu 4 czerwca 1989r. Jestem dumny z tego, że Polacy zadecydowali wówczas o zmianie ustroju z totalitarnego na demokratyczny. Nie chcę zmiany w drugą stronę, na jaką nas naraża ekipa aktualnie rządząca krajem.

  500 zł
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Powodzenia w kontroli wyborów!

  50 zł
 • WK
  Waldemar Kleszcz

  Powodzenia!

  100 zł