id: 4svyj3

Na rozwijanie Obywatelskiej Kontroli Wyborów - OKW

Na rozwijanie Obywatelskiej Kontroli Wyborów - OKW

1 337 zł 
z 100 000 zł
1%
170 dni do końca
18 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Pójdziesz na wybory, zagłosujesz, ale czy masz pewność, że Twój głos będzie policzony? W Polsce jest 27 tysięcy obwodowych komisji wyborczych, a w nich możliwość fałszowania wyniku wyborów. Dopilnujemy każdego głosu – Twojego również.

 

Zbudowaliśmy unikatowy w skali światowej informatyczny system niezależnego raportowania wyników wyborów ze wszystkich lokali wyborczych w kraju. Chcemy po zakończeniu liczenia głosów podać wynik – dokładny i niezależny od sondaży i państwowego systemu wyborczego.

Ale to wszystko kosztuje — mobilne komputery i transmisja, serwery, wynajem łączy, obsługa IT, tworzenie aplikacji, obsługa systemu. Nie obędzie się też bez papieru, drukarek, transportu. Potrzebujemy materiałów promocyjnych i szkoleniowych.

 

Pomóż skontrolować wybory – szukamy 50 tysięcy ochotników do komisji wyborczych w roli obserwatorów społecznych, osób gotowych poświęcić swój czas i energię dla dobra nas wszystkich. Przeszkolimy ich w zakresie kontroli prawidłowości procesu wyborczego.

Wiemy, że nie każdy będzie mógł wziąć udział w Obywatelskiej Kontroli Wyborów jako obserwator w komisji, ale każdy może działać z nami, wspierając rekrutację, szkolenia, obsługę systemu, wpłacając choćby niewielką kwotę na ten cel.

 

Pamiętaj, aby dobro zwyciężyło, wystarczy, aby dobrzy ludzie nie byli obojętni. Mówisz, że nie interesujesz się polityką?

Pomyśl – polityka interesuje się Tobą. To od polityków zależy, jakie będziesz płacić podatki, do jakich szkół będziesz chodzić Ty, Twoje dzieci i wnuki, z jakiej ochrony zdrowia możesz skorzystać, po jakich drogach jeździć, na jaką sprawiedliwość możesz liczyć w sądzie. Dlatego trzeba kontrolować wybory, by były uczciwe i wiarygodne.

 

Obywatelska Kontrola Wyborów – jako aktywni obywatele weryfikujemy sposób przeprowadzenia i wyniki wyborów niezależnie od oficjalnego, państwowego systemu wyborczego.

 

Wesprzyj nas!

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 18

 
Dane ukryte
100 zł
IC
IrenaChomin
50 zł
SS
Sebastian Sułkowski
20 zł
 
Dane ukryte
100 zł
WK
Waldemar Kleszcz
100 zł
 
Dane ukryte
20 zł
IR
Irena Ruggiero
100 zł
 
Dane ukryte
197 zł
BZ
Basia
ukryta
AG
Alicja Graczyk
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

863 939 zrzutek

i zebrali

760 441 037 zł

A ty na co dziś zbierasz?