id: 4sxgu3

Mural na budynku Szkoły Wajdy według projektu Andrzeja Pągowskiego.

Mural na budynku Szkoły Wajdy według projektu Andrzeja Pągowskiego.

Nasi użytkownicy założyli 937 637 zrzutek i zebrali 929 244 795 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

W tym roku świętujemy 20 rocznicę założenia Szkoły przez dwóch mistrzów polskiego kina - Andrzeja Wajdę i Wojciecha Marczewskiego.


Z tej okazji chcielibyśmy upamiętnić naszego wielkiego przyjaciela, wybitnego artystę, patrona i mistrza - upamiętnić muralem z jego wizerunkiem wykonanym na ścianie naszej siedziby. Andrzej Wajda spędził w tym budynku kilkanaście lat swojego twórczego życia. Niewątpliwie kochał to miejsce i poświęcał szkole wiele czasu i uwagi. Pomimo wielu propozycji umiejscowienia szkoły w innych lokalizacjach, być może nawet bardziej prestiżowych, zawsze uważał, że szkoła jego imienia powinna mieścić się na Chełmskiej, w Wytwórni Filmów Fabularnych i Dokumentalnych - tu zrealizował przecież swoje najważniejsze filmy.


Dlatego też, dbając o jego pamięć uważamy, że to wybrane przez niego miejsce, należy oznaczyć w jakiś szczególny sposób - mural z jego postacią byłby właściwą pieczęcią. Uroczystym odsłonięciem pragniemy zakończyć obchody naszego jubileuszu.

Projekt muralu otrzymaliśmy od Andrzeja Pągowskiego, wspaniałego artysty plastyka, autora plakatów do wielu filmów Andrzeja Wajdy, a także pomysłodawcy Festiwalu Filmowego Wajda na Nowo. Wykonanie muralu zadeklarowało Good Looking Studio.


Będzie nam bardzo miło jeśli zechcecie dorzucić się do urodzinowego prezentu i namalować wraz z nami mural naszego Przyjaciela i Mistrza.


-----------------

Kim jesteśmy i co robimy


Szkoła powstała w 2002 roku jako Mistrzowska Szkoła Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy oraz Fundacja Edukacji Filmowej Andrzeja Wajdy – obecnie Wajda School i Wajda Studio. Od samego początku jej celem jest pomoc młodym twórcom w przygotowaniu profesjonalnego debiutu poprzez pracę zespołową z doświadczonymi filmowcami. Znani ludzie kina (reżyserzy, scenarzyści, producenci) pracują tu z uczestnikami kursów nad najlepszą wizją artystyczną ich własnych projektów, działając podobnie jak nieistniejące już zespoły filmowe.


Tutaj swoje filmy rozwijali między innymi: Agnieszka Smoczyńska, Valentyn Vasyanovich, Maryna Gorbach, Bartek Konopka, Paweł Maślona, Łukasz Ronduda, Konrad Aksinowicz, Andrzej Saramonowicz, Marcin Wrona, Piotr Trojan, Adrian Panek, Piotr Domalewski, Olga Chajdas, Agnieszka Elbanowska, Greg Zgliński, Maciej Cuske czy Bodo Kox. A pomagali im w tym znakomici wykładowcy jak: Wojciech Marczewski, Paweł Pawlikowski, Marcel Łoziński, Ildikó Enyedi, Volker Schlöndorff, Udayan Prasad, Joanna Krauze, Maciej Sobieszczański, Denijal Hasanović, Filip Marczewski, Leszek Dawid, Katarzyna Klimkiewicz czy Sławomir Fabicki.


Dorobek Szkoły to ponad tysiąc absolwentów współtworzących historię polskiego kina i setki rozwijanych projektów filmowych, które znalazły swój finał na ekranach. Dorobek Studia to kilkaset produkcji dokumentalnych i fabularnych, pokazywanych i nagradzanych na największych festiwalach filmowych takich jak: Berlinale, MFF w Locarno, MFF w San Sebastian, MFF w Karlowych Warach, Hot Docs w Toronto, IDFA w Amsterdamie czy DOK Leipzig, a także na festiwalach w Krakowie, Gdyni, Warszawie czy Koszalinie. Filmy tutaj realizowane otrzymywały zarówno statuetkę, jak i nominacje do Europejskiej Nagrody Filmowej a także do Oscara®.

Lokalizacja

Warszawa, Poland

Zobacz na mapie
map pin
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Nagrody / oferty 3 Nowość

Kupuj i wspieraj zrzutki.

Nowość! Teraz możesz wspierać zrzutkę samemu dodając nagrodę/ofertę. Ty sprzedajesz, a środki trafiają bezpośrednio na zrzutkę, pomaganie jest takie proste - czytaj więcej.

Kupuj i wspieraj zrzutkę

Aktywne organizatora:
Autografy i unikaty • Inne
Pocztówka ze zdjęciem muralu

Pocztówka ze zdjęciem zrealizowanego muralu z osobistym odręcznym podziękowaniem od Wojciecha Marczewskiego - Dyrektora Programowego Wajda School.

100 zł

Kupione 7

Koniec za 24 dni!
Autografy i unikaty • Inne
Książka z autografem Wojciecha Marczewskiego

Damian Jankowski rozmawia z Wojciechem Marczewskim - twórcą niezapomnianych filmów takich jak: „Zmory”, „Dreszcze” i „Ucieczka z kina Wolność”, jednym z najważn...

500 zł
Koniec za 24 dni!
Cegiełki i podziękowania
Wpis na tablicy pamiątkowej

Nazwisko każdego z fundatorów wpłacających darowiznę w kwocie od 1000 zł umieścimy na tablicy pamiątkowej, która będzie umieszczona na budynku Szkoły.

1000 zł

Kupione 4 z 10

Koniec za 24 dni!

Wpłaty 31

SA
Sylwester Adamski HELIOGRAF
1 001 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
WM
Wojciech Marczewski
1 000 zł
WD
Wit Dąbal
150 zł
KK
Kasia Kultys
100 zł
PG
FelixFelicis
100 zł
GZ
Grzegorz Zariczny
100 zł
KS
Kacper Sędzielewski
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
RG
Robert Gliński
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków