id: 4szty8

Odbudowa po pożarze Willi Zima - Twojego wyjątkowego miejsca w Bukowinie Tatrzańskiej

Odbudowa po pożarze Willi Zima - Twojego wyjątkowego miejsca w Bukowinie Tatrzańskiej

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
Zrzutka została wyłączona przez organizatora
58 345 zł 
z 850 000 zł
6%
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Aktualności5

 • Dziękujemy wszystkim za dotychczasowe wpłaty.

  Długo się nie odzywaliśmy gdyż nadal dochodzimy do siebie po Odmowie wypłaty odszkodowania.

  Powód? Brak rozwinięcia polis o klauzulę Dachu z gontu drewnianego. Okazało się, że pomimo iż było wskazanie iż mamy polisę all risk włączajac w to pożar oraz to iż dom jest z drewna. Niestety nie wszyscy czytają OWU na 30 stron. Przykre ale prawdziwe.

  Mimo wszystko postaramy się odbudować te magiczne miejsce, zapewne w dłuższej perspektywie czasu.

  Czytaj więcej
 • Życzymy wszystkim Szczęśliwego Nowego Roku !


  Długo tu nas nie było, musieliśmy wszystko uporządkować, smutne święta i sylwester bez gości.


  Póki co nadal ubezpieczyciel milczy na temat szkód i wypłaty odszkodowania.


  Podłączyliśmy tymczasowy prąd na słupie, bo w domu nadal jest zakaz używania instalacji elektrycznej. W związku z zimą na nie możemy rozpocząć żadnych prac poza porządkowymi. :( Uporządkowaliśmy trochę teren sąsiadów, więcej czeka nas jak tylko przyjdzie wiosna.


  A póki co, no nic czekamy!


  Dziękujemy wszystkim za dotychczasowe wpłaty i przede wszystkim słowa wsparcia, to one budują nas i dają siły!


  Czytaj więcej
 • W końcu dziś mogliśmy dopiero rozpocząć porządki. Wizyta inspektora budowlanego robi nadzieję na odbudowanie. Górne poddasze prawie zniknęło, mamy piękny duży taras z widokiem na Nasze piękne Tatry! Wpada ktoś na herbatkę?;) Wyłącznie ze swoim leżakiem! ;))) 

  Aaa Ps. Herbatkę w termosie też trzeba wziąć, bo prądu nie ma ale walczymy o prąd budowlany;)
  image


  image
  image

  Czytaj więcej
 • image

  Mamcia czyli znana wszystkim gościom Gosposia Bożenka dzielnie przez łzy spisuje straty w ruchomościach, mamy nadzieję, że nie będzie źle i szybko odbudujemy nasze kochane miejsce! 

  image

  Nad Willą Zimą wyszło dziś słońce, czujemy że to znak, że to miejsce jeszcze wróci do świetności.


  PS. Dziękujemy wszystkim za piękne słowa wsparcia! 
  Czytaj więcej
 • Właśnie szacujemy zniszczenia.. zaczynamy od góry.image

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Willa Zima urzekała wszystkim od samego początku. Rodzinna atmosfera, góralska przytulna architektura, domowa kuchnia, które mieszają się tu z nowoczesnością i luksusem tworząc wyjątkową całość na mapie Podhala. Tak było do wczoraj ☹

W niedzielne popołudnie 05.12.2021 w naszej Willi Zima wybuchł pożar. Pożar zaczął się prawdopodobnie od komina, zajęła się warstwa izolacji na poddaszu w miejscu dylatacji. Zdaniem strażaków ogień tlił się w ukryciu nawet dwie godziny zanim został zauważony.

Wszyscy wczasowicze wraz z moją rodziną zdołali się ewakuować jeszcze przed przyjazdem straży pożarnej. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Ostatecznie pożar gasiło 25 zastępów straży pożarnej z całej okolicy.


Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w akcję gaśniczą – wszystkim dzielnym kobietom i mężczyznom z zastępów strażackich z kilku powiatów!


Spalony został cały dach oraz pomieszczenia czwartej i piątej kondygnacji. Niższe piętra zostały kompletnie zalane w czasie akcji gaśniczej. Willa Zima była naszym rodzinnym domem i jednocześnie miejscem naszej pracy i odpoczynku. Dziś rano, gdy weszliśmy do budynku, okazało się, że straciliśmy dorobek naszego życia, miejsce w które wkładaliśmy całe serce. 6-cio godzinny pożar pochłonął wiele lat naszej wspólnej pracy.


Nie ma dobrej pory na takie tragedie, ale obecny czas jest najgorszym z możliwych. Początek zimy, niesprzyjająca pogoda, a z drugiej strony rozpoczynający się sezon narciarski, Święta Bożego Narodzenia i Sylwester. Po trudnych miesiącach lockdownu, wszystko zaczynało wracać na dobre tory. Teraz martwiliśmy się ponownym zamknięciem, przez wzrastająca ilość zachorowań. Jak na złość, w ostatnim roku wykorzystując lockdown, za zaoszczędzone wcześniej pieniądze wyremontowaliśmy wszystkie łazienki, nową ogromną werandę, a na wiosnę zrobiliśmy nowe drewniane schody prowadzące do domu. Łzy same cisną się do oczu jak o tym wszystkim myślimy. Wszystkie te prace i koszty z nimi związane trzeba będzie ponieść ponownie…. Totalna beznadzieja!!

Niestety czar tego cudownego miejsca prysnął.


Aktualnie zmuszeni jesteśmy odwołać wszystkie rezerwacje i zacząć myśleć o odbudowie naszego miejsca na ziemi. Niestety obecnie obiekt nie nadaje się do jakiegokolwiek zamieszkania ☹ Prąd został odcięty od domu, nie można też uruchomić pieca aby nagrzać pomieszczenia aby śnieg i deszcz ich nie zdewastował.Jednym słowem dramat mojej mamy i jej rodziny gdyż w kilka godzin stracili dach nad głową i miejsce pracy.Odbudowa całości zajmie długie miesiące, a może i lata oraz pochłonie grube setki tysięcy złotych. Do tej pory na wszystko zapracowaliśmy swoimi staraniami i nie byliśmy zmuszeni prosić nigdy o pomoc. Do wczoraj.


Zwracam się do Was, ludzi dobrej woli z serdeczną prośbą o wsparcie nas w odbudowie Willi Zima.


W pierwszej kolejności musimy zabezpieczyć ocalały dobytek i załatwić wiele formalności.


Z wstępnych szacunków wiemy już, że ubezpieczenie nie pokryje całości zniszczeń, stąd niezbędne jest szybkie zebranie dużej ilości środków.Nie załamujemy rąk i działamy. Odbudujemy NASZ DOM, tak aby jak najszybciej mógł znowu przyjąć wspaniałych gości. Bo to miejsce tworzyliśmy dla Was! Wierzymy w to, że po odbudowie, ta magiczna atmosfera, którą tworzyli goście powróci i będzie nas napędzała do dalszego działania, a mama znów będzie mogła dogadzać gościom swoimi domowymi wypiekami.


Raz jeszcze serdecznie proszę o pomoc i wsparcie zbiórki na odbudowę Willi Zima w Bukowinie Tatrzańskiej. Wraz z mamą zapraszamy do odwiedzenia nas po ponownym otwarciu

Ps.

Staraliśmy się wypromować nasze wyjątkowe miejsce na całą Polskę, ale nie spodziewaliśmy się, że w takich smutnych okolicznościach będą o nas pisać ogólnopolskie media.


Ps. 2. Uprzedzając zbędne komentarze nienawistnych osób:

1. Tak Willa Zima była ubezpieczona. Procedura likwidacji szkód jest w toku.

2. Tak przeglądy kominiarskie były realizowane i są na to dokumenty.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Lokalizacja

Tatrzańska 24, 34-530

Bukowina Tatrzańska, Poland

Zobacz na mapie
map pin

Wpłaty 606

preloader

Komentarze 20

 
2500 znaków
 • CM
  Małgorzata Czubkowska

  Za książki

  20 zł
 • JN
  Jadwiga nowaczek

  1

  10 zł
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Smutna wiadomość ! jeszcze ponad miesiąc temu spędziliśmy z rodziną kilka dni w tym apartamencie .
  Przykro patrzeć na te zdjęcia. Obiecałam dziecku że tam wrócimy. Dokładam swą cegiełkę aby to miejsce odzyskało swój urok.
  Dużo sił i nadziei w Nowym Roku !

  2 000 zł
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Całym sercem z Wami! Dokładamy cegiełkę od siebie z nadzieją,że jeszcze tam wrócimy.

  2 000 zł
 • A
  Ania

  Głowa do GÓRY 🤞

  50 zł

Lokalizacja

Tatrzańska 24, 34-530

Bukowina Tatrzańska, Poland

Zobacz na mapie
map pin

Nasi użytkownicy założyli

879 930 zrzutek

i zebrali

810 057 768 zł

A ty na co dziś zbierasz?