Remont Coffe House - motywujemy do leczenia i pomagamy bezdomnym wyjść na prostą. ID: 4tksf2

1 350 zł z 3 000 zł

45%

1 350 zł

z 3 000 zł

zakończona

15.09.2019r

22

wspierających
45%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

Po 3 latach funkcjonowania punktu konsultacyjnego Coffe House nadszedł czas na remont.

Jest częścią programu ośrodków uzależnień Teen Challenge. W III kwartale 2015 roku, po odbytych szkoleniach, podpisaliśmy porozumienie na mocy którego zostaliśmy oficjalnie Oddziałem Coffee House Toruń.

Punkty konsultacyjneMotywacja i profilaktykaŚwiadczenie pomocy psychologicznej i terapeutycznej dla osób uzależnionych od narkotyków, alkoholu i innych substancji psychoaktywnych oraz członków ich rodzin. Wspieranie rodzin z problemem alkoholowym, przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu ich członków, wspieranie rodziców i opiekunów w realizacji funkcji wychowawczo-opiekuńczej przy współpracy z innymi podmiotami (szkołami, poradniami psychologiczno-pedagogicznymi, ośrodkami pomocy społecznej, itp.) oraz tworzenie systemu wsparcia dla dorosłych dzieci alkoholików poprzez prowadzenie punktu konsultacyjnego ds. uzależnień. Osoba uzależniona korzysta z poradnictwa Punktu Konsultacyjnego (motywowanie do leczenia, kierowanie do ośrodków resocjalizacyjnych, grupa wsparcia, kontakt z psychologiem, psychiatrą, prawnikiem).

Punkt Konsultacyjny Coffee House prowadzony przez zespół Toruńskiej Fundacji Rozwoju „Wszystko Jest Możliwe” oraz naszych przyjaciół – ul. Waryńskiego 19 w Toruniu to:– Dni Nowej Szansy w Toruniu– Jadłodzielnia– streetworking na ulicach Torunia– ok. 100 plakatów na boksach śmietnikowych informujących o pracy punktu CH w Toruniu– grupa wsparcia przy posiłku co tydzień w piątki– grupa dla kobiet raz w miesiącu– grupa „12 kroków do wolności” co tydzień w środy– zdjęcia do dokumentów tożsamości– goście specjalni: wizyty i relacje byłych przestępców i alkoholików czy narkomanów– inspirujące wieczory filmowe na dużym ekranie– pomoc w dotarciu do ośrodka odwykowego i przygotowaniu się– akcja zimowa „pomóż bezdomnemu”– wigilia dla bezdomnych– tenis stołowy– konsultacje indywidualne dla uzależnionych i współuzależnionych– wspólne wyjazdy grupą poza miasto– docieranie do melin z kawą i kanapkami– profilaktyka uzależnień– współpraca z ośrodkami uzależnień i noclegownią– współpraca z AA– dialog motywacyjny i nawiązywanie relacji– pomoc duchowa i modlitwa dla chętnych– drobna pomoc prawna– drobna pomoc w wymianie odzieży oraz zakupie koniecznych lekarstw i załatwianiu urzędowych formalności, w przeprowadzce lub stanięciu na własne nogi– doraźna pomoc medyczna i sporadycznie obcinanie włosów dla uczestników (po spotkaniu)

Coffe house to nie tylko spotkania , to spotkania jak w rodzinie.

Często jedynym posiłkiem w ciągu dnia jest kolacja w Coffe przy rozmowie i kubku gorącej kawy.

Organizujemy kreatywne zajęcia dla podopiecznych by wiedzieli jakie są ich mocne strony.

Po 3 latach nasze skromne pomieszczenia ubrudziło się. Potrzebujemy także osobnego pomieszczenia - musimy postawić ściankę działową - do pracy 1:1 z podopiecznymi.

Prosimy ludzi dobrego serca o wsparcie Naszej inicjatywy.

Pomieszczenie jest Nam potrzebne do prowadzenia co piątkowych spotkań .

Wpłacający22

MG
Malgorzata Gutowska-Sulik
500 zł
R
Robert
100 zł
 
Dane ukryte
50 zł
A
Ania
50 zł
SJ
Samira Jabarova
50 zł
KM
Krzysztof Musiał
50 zł
RK
Robert Kieczka
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze3

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

436 940 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?