id: 4txgwc

Pomoc dla redzkiej rodziny

Pomoc dla redzkiej rodziny

Nasi użytkownicy założyli 1 035 274 zrzutki i zebrali 1 102 449 906 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Pomóżmy naszym redzkim sąsiadom przetrwac trudny czas.

Już niebawem rodzinka się powiększy

Znów zwracamy się do Was o pomoc i znów wierzymy, że się uda. Chodzi o rodzinę, która mieszka w naszym mieście, obok Was, ale pewnie nie wiecie, że ma problemy, bo wstydzą się o tym mówić. Uszanuję więc ich prośbę i nie zdradzę ich personaliów, ale ufam, że uwierzycie w tę historię i uwierzycie nam.

Historia stara jak świat i banalna. Rodzice, dwoje dzieci, on pracuje, ona też ale na umowę-zlecenie. Jakoś dają radę, chociaż łatwo nie jest, bo dom, w którym mieszkają wymagałby kapitalnego remontu i nawet są takie plany. Ona zachodzi jednak w ciążę, potem jest masywny krwotok, groźba odklejenia łożyska, trzeba leżeć. Praca na umowę-zlecenie się kończy i okazuje się, że składek zdrowotnych nie było. Zostaję więc tylko zasiłek z MOPSu. Pieniędzy brakuje, spirala zadłużenia ściąga w dół, brakuje na codzienne potrzeby. Termin porodu ustalony jest na listopad. Mama, dzięki pomocy ludzi zdobywa większość rzeczy potrzebnych dla maluszka, jest łóżeczko, przewijak, pampersy na początek i ciuszki też. Zabezpieczyła to, co najważniejsze. Pomarzyć mogą na razie o wymianie lodówki, która chłodzi albo nie chłodzi, a zamrażarka nadawałaby się do produkcji śniegu na jakiś stok narciarski. Pralka w ogóle jakaś dziwna, nie pozwala na oszczędność prądu, bo prać można tylko na najdłuższym programie, inaczej wyrzuci bębnem wodę. W tych przypadkach spróbujemy coś wymyśleć, może uda się kupić coś używanego, a w dobrym stanie.

Najgorsze jednak, że brakuje na codzienne, zwykłe rzeczy. Ona twierdzi, że staną na nogi, że w to wierzy i wtedy sama będzie pomagać, ale póki co..

Ja wierzę, że znów zbierzemy się do kupy i pomożemy.

Prosimy Was o środki pieniężne, które przeznaczymy na zakup artykułów spożywczych z długim terminem ważności, tych z krótkim też, żeby na jeden czy dwa obiady było, chemii, środków higieny osobistej, a może jak wystarczy, to jakieś sprzęty.

Nie robimy zbiórki darów rzeczowych, bo chcemy by zakupy były bardzo przemyślane i celowe, a akcja w miarę szybka.

Znów nam się uda, prawda Sąsiedzi?: )

Zrzutka stworzona przez Stowarzyszenie Redzka Kupa WstyduWasz sojusznik w mieście!

Facebook

E-mail

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 23

DD
Dagmara Dehling-Balmas
200 zł
ŁK
Łukasz Kamiński
100 zł
TT
Teresa Tkaczyk
100 zł
MK
Maciej Krzesiński
50 zł
DB
Dorota Brechelke
50 zł
KS
Kornelia Supińska
50 zł
MZ
Magdalena Zawada
50 zł
DA
Daniel Andrzej Inchastoy
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
MW
Magda
40 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków