Opis zrzutki

Pomóżmy naszym redzkim sąsiadom przetrwac trudny czas.

Już niebawem rodzinka się powiększy

Znów zwracamy się do Was o pomoc i znów wierzymy, że się uda. Chodzi o rodzinę, która mieszka w naszym mieście, obok Was, ale pewnie nie wiecie, że ma problemy, bo wstydzą się o tym mówić. Uszanuję więc ich prośbę i nie zdradzę ich personaliów, ale ufam, że uwierzycie w tę historię i uwierzycie nam.

Historia stara jak świat i banalna. Rodzice, dwoje dzieci, on pracuje, ona też ale na umowę-zlecenie. Jakoś dają radę, chociaż łatwo nie jest, bo dom, w którym mieszkają wymagałby kapitalnego remontu i nawet są takie plany. Ona zachodzi jednak w ciążę, potem jest masywny krwotok, groźba odklejenia łożyska, trzeba leżeć. Praca na umowę-zlecenie się kończy i okazuje się, że składek zdrowotnych nie było. Zostaję więc tylko zasiłek z MOPSu. Pieniędzy brakuje, spirala zadłużenia ściąga w dół, brakuje na codzienne potrzeby. Termin porodu ustalony jest na listopad. Mama, dzięki pomocy ludzi zdobywa większość rzeczy potrzebnych dla maluszka, jest łóżeczko, przewijak, pampersy na początek i ciuszki też. Zabezpieczyła to, co najważniejsze. Pomarzyć mogą na razie o wymianie lodówki, która chłodzi albo nie chłodzi, a zamrażarka nadawałaby się do produkcji śniegu na jakiś stok narciarski. Pralka w ogóle jakaś dziwna, nie pozwala na oszczędność prądu, bo prać można tylko na najdłuższym programie, inaczej wyrzuci bębnem wodę. W tych przypadkach spróbujemy coś wymyśleć, może uda się kupić coś używanego, a w dobrym stanie.

Najgorsze jednak, że brakuje na codzienne, zwykłe rzeczy. Ona twierdzi, że staną na nogi, że w to wierzy i wtedy sama będzie pomagać, ale póki co..

Ja wierzę, że znów zbierzemy się do kupy i pomożemy.

Prosimy Was o środki pieniężne, które przeznaczymy na zakup artykułów spożywczych z długim terminem ważności, tych z krótkim też, żeby na jeden czy dwa obiady było, chemii, środków higieny osobistej, a może jak wystarczy, to jakieś sprzęty.

Nie robimy zbiórki darów rzeczowych, bo chcemy by zakupy były bardzo przemyślane i celowe, a akcja w miarę szybka.

Znów nam się uda, prawda Sąsiedzi?: )

Zrzutka stworzona przez Stowarzyszenie Redzka Kupa WstyduWasz sojusznik w mieście!

Facebook

E-mail

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 23

preloader

Komentarze 1

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

893 017 zrzutek

i zebrali

835 304 369 zł

A ty na co dziś zbierasz?