id: 4u6gbp

Pomóż nam zdobyć stypendia dla młodych Lipniczan!

Pomóż nam zdobyć stypendia dla młodych Lipniczan!

451 zł z 2 700 zł
16%
zakończona 14.09.2020r
13 wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności1

  • qf99f4705d9c4762.png

    Nasza zbiórka właśnie wystartowała! :-) Oznacza to, że można już wpłacać darowizny. Można by wiele napisać o tym dlaczego warto wspomóc naszą zrzutkę, ale nikt nie wyrazi tego lepiej niż Magda, jedna z naszych byłych stypendystek :-) Oddajmy jej głos:


    „Warto wpłacać pieniądze na zbiórkę, która pozwoli PSKS w Lipnicy Murowanej zrealizować kolejną edycję programu stypendialnego, ponieważ jakaś osoba może dostać jedyną i niepowtarzalną szansę na podjęcie studiów o których wcześniej nawet by nie pomyślała.”


    Z góry dziękujemy za każdą wpłaconą złotówkę! To wyjątkowe uczucie widzieć, że doceniają Państwo nasze działania :-)

    Czytaj więcej

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Podgórskie Stowarzyszenie Kulturalno-Społeczne od 2014 roku uczestniczy w programie „Stypendia Pomostowe” prowadzonym przez Fundację Edukacyjną Przedsiębiorczości. To system oferujący studentom wsparcie finansowe na I rok i dalsze lata studiów. Stypendia na pierwszy rok studiów otrzymują ambitni i zdolni maturzyści, którzy spełniają kryteria programu m.in. pochodzą z małych miejscowości i rozpoczynają studia dziennie. Stypendium wynosi 5000 zł rocznie, a program działa w taki sposób, że - by Stowarzyszenie mogło przyznać stypendium dla młodych uczniów - musi dołożyć do niego niewielką cegiełkę w wysokości 450 zł na stypendystę. Tę zbiórkę prowadzimy, by zgromadzić środki niezbędne do wniesienia wkładu własnego, który pozwoli Stowarzyszeniu zapewnić 6 stypendiów dla uczniów z naszej gminy.


Dlaczego prowadzimy zbiórkę?

Nasze Stowarzyszenie utrzymuje się z przede wszystkim z grantów, czyli środków, które uzyskujemy na realizację konkretnych projektów dla mieszkańców całej gminy Lipnica Murowana. Od czasu do czasu wspierają nas także – poprzez darowizny – lokalni mieszkańcy oraz przedsiębiorcy. Jednocześnie, nasze Stowarzyszenie nie prowadzi działalności zarobkowej i nie posiada własnych środków finansowych, które mogłoby przeznaczyć na bieżące wydatki. Dodatkowo, obecny rok jest dla nas finansowo wyjątkowo trudny – z powodu pandemii nie wszystkie zaplanowane działania mogliśmy zrealizować, część projektów zostało wstrzymanych, część trzeba było odwołać. W efekcie, mamy problem z uzbieraniem środków, które pozwolą nam po raz kolejny zapewnić stypendia dla młodych maturzystów. Pisaliśmy już, że program stypendialny prowadzimy od 2014 roku. Dotychczas wsparcie uzyskało 20 osób.

Chcemy by w kolejnym roku programem stypendialnym mogli zostać objęci kolejni uczniowie. By tak się jednak stało, potrzebujemy Waszego wsparcia! Naszym marzeniem jest uzyskanie w zbiórce kwoty 2700 zł, która pozwoli nam pokryć wkład własny do 6 stypendiów. Sukcesem będzie już jednak każde 450 zł – to kwota, która pozwoli nam zapewnić stypendium dla 1 ucznia. Cele zbiórki są ambitne, ale wierzymy, że wspólnie możemy zdobyć stypendia dla młodych osób. Każdy datek – niezależnie od jego wysokości - będzie dla nas cenną pomocą. Z góry za niego dziękujemy!


Dlaczego uważamy, że warto prowadzić program stypendialny

Wierzymy, że poprzez stypendia sprawiamy, że młode osoby mają łatwiejszy start w drodze po zdobycie upragnionego wykształcenia. Wierzymy także, że inwestycja w wiedzę i umiejętności młodych osób to zawsze dobry pomysł, który dodatkowo może przyczynić się do rozwoju naszej gminy. O tym, że warto prowadzić program stypendialny przekonują nas także opinie samych stypendystów:


„Uzyskanie stypendium pomostowego przyznanego przez Podgórskie Stowarzyszenie Kulturalno-Społeczne było dla mnie bardzo pomocne. Jako absolwentka technikum, pochodząca z małej wsi, chcąc podjąć studia dzienne zmuszona byłam do opuszczenia domu rodzinnego i zamieszkania w Krakowie, gdzie znajdowała się uczelnia, którą wybrałam. Ponadto, uzyskane stypendium było dla mnie swego rodzaju wyróżnieniem. Mój wysiłek, który wkładałam w naukę i przygotowanie do matury został przez kogoś finansowo doceniony. Ze stypendium mogłam opłacić mieszkanie, ale również rzeczy, które były mi potrzebne do nauki – książki, artykuły biurowo-papierowe, ubezpieczenie, inne opłaty studenckie.”

Magdalena, była stypendystka


„Stypendium sprawia, że studiowanie z dala od rodzinnego miasta jest łatwiejsze. W znacznym stopniu odciąża rodziców studenta, czy też pozwala skupić się samemu studentowi na nauce, bez konieczności poszukiwania pracy dorywczej.”

Monika, była stypendystka


„Warto wpłacać pieniądze na zbiórkę, która pozwoli PSKS w Lipnicy Murowanej zrealizować kolejną edycję programu stypendialnego, ponieważ jakaś osoba może dostać jedyną i niepowtarzalną szansę na podjęcie studiów o których wcześniej nawet by nie pomyślała.”

Magda, była stypendystka

kb97dbaa083288cf.png


Czym jeszcze zajmuje się Stowarzyszenie i co dobrego już zrobiło?

Podgórskie Stowarzyszenie Kulturalno-Społeczne (PSKS) powstało w 1991 roku, co oznacza że już prawie 30 lat czyni dobro dla innych ludzi. Członkowie Stowarzyszenia swoje pomysły przekształcają w czyn poprzez realizację różnorodnych projektów. W ostatnim czasie Stowarzyszenie wraz z gminą Lipnica Murowana wybudowało plac zabaw przy przedszkolu w Lipnicy Murowanej. Oprócz projektów budowlanych, Stowarzyszenie działa na rzecz rozwoju dzieci i młodzieży poprzez m.in. organizowanie warsztatów rękodzieła artystycznego. Również, przy Stowarzyszeniu w Lipnicy Murowanej, prężnie działa Uniwersytet Trzeciego Wieku. PSKS prowadzi także działania ułatwiając mieszkańcom codzienne życie np. wybudowało wiatę edukacyjno – turystycznną w miejscowościach: Lipnica Górna i Rajbrocie. Wydało album fotograficzny cz. II. „Ziemio Ty moja, Ziemio ukochana”, Wyznaczyło i oznakowało ścieżkę edukacyjno – turystyczną do Krzyża Powstańców Styczniowych na Piekarskiej Górze: „Od Tajnych Kompletów, po Szkołę Podchorążych”.


Jak działa zbiórka?

Odpowiadając na często pojawiające się pytania, warto dodać, że wszystkie środki wpłacone na zbiórkę trafiają na konto naszego Stowarzyszenia. Dzieje się tak nawet wówczas, gdy nie uda się uzbierać pełnej zakładanej kwoty. Całość zgromadzonych środków zostanie przez nas przekazana na wkład własny do programu stypendialnego. Jeśli nie uda się uzbierać w całości zakładanej kwoty, to sfinansujemy mniejszą liczbę stypendiów (1 stypendium na każde pełne 450 zł). Jeśli z kolei uda się uzbierać więcej niż zakładamy, to sfinansujemy stypendia w kolejnym roku.


Pomóż nam sprawić, że stypendia w tym roku ponownie trafią do młodych osób. Wierzymy, że – mimo przeciwności losu - wspólnie możemy sprawić, że będzie to możliwe! Dziękujemy Wam za pomoc!


se212664a549837a.png

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 13

UL
UTW Lipnica Murowana
100 zł
Ł&
Łukasz & Kasia
40 zł
SP
Stanisław Paprota
30 zł
J
Jurek
25 zł
MS
Magda SW
20 zł
 
Dane ukryte
15 zł
 
Dane ukryte
10 zł
 
Dane ukryte
ukryta
M
Marek
ukryta
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nagrody

Wpłać 50 zł i więcej
Album / książka o gminie Lipnica Murowana

Dla pierwszych 30 osób, które wpłacą co najmniej 50 zł na naszą zbiórkę, chcielibyśmy zaproponować - w formie podziękowania za darowiznę - pamiątkowy album prezentujący dziedzictwo historyczne i kulturowe gminy Lipnica Murowana.

rozwiń

(pozostało 30 z 30)

przewidywana dostawa: 14 września, 2020

Wybieram

Nasi użytkownicy założyli

723 251 zrzutek

i zebrali

500 042 481 zł

A ty na co dziś zbierasz?