id: 4ujz9p

Pomoc prawna dla rodziny Bartka zmarłego kilkanaście godzin po zatrzymaniu przez policję.

Pomoc prawna dla rodziny Bartka zmarłego kilkanaście godzin po zatrzymaniu przez policję.

Aktualności1

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Nie żyje Bartosz, 23-letni kochany Syn, Brat, Wnuk, Przyjaciel. Młody człowiek, który miał marzenia, plany, całe życie przed sobą. Pozostawił po sobie wyrwę w naszych sercach jak stąd do wieczności. Jednak żyje i żyć będzie w naszej pamięci. Nie możemy dopuścić, by okoliczności jego śmierci nie zostały wnikliwie, uczciwie zbadane, a sprawcy nie ponieśli karnej odpowiedzialności. Z uzyskanych informacji wynika, że do jego zgonu mogli przyczynić się interweniujący policjanci.

Bartosz zmarł w nocy 22/23 grudnia 2023 r. 21 grudnia 2023 uczestniczył w zdarzeniu, w których interweniowali policjanci. Funkcjonariusze przewieźli Go do Komendy Powiatowej Policji w Wołominie. Jako podstawę zatrzymania wskazali m.in.: znieważenie funkcjonariusza (art. 226 kk.).

Do domu Bartek wrócił następnego dnia po godzinie 17.00 . Był bardzo pobity na twarzy i głowie, miał wyrwany bark, ślady po przypalaniu papierosami. Mamie powiedział, że to policjanci go pobili, przypalali papierosami, zmuszali go do podpisania protokołu, potwierdzającego, że posiadał przy sobie susz (marihuana). Odmówił, bo jak stwierdził nic takiego nie miał.

Bartek powiedział, że to nie policja tylko ZOMO, że nie można im tego podarować, że trzeba nagłośnić sprawę. Nie pozwolił mamie wyprać ubrań, w które był wtedy ubrany (liczne ślady jego krwi). Mama zrobiła zdjęcia jego obrażeń i następnego dnia rano mama miała zawieźć Bartka na SOR na obdukcję. Następnego dnia rano (23 grudnia) Bartek już nie żył.

Postępowanie karne na wniosek Rodziny Bartka prowadzi aktualnie Prokuratura Rejonowa w Wołominie – nr sprawy 4323-5Ds. 1543.2023. O pomoc prawną Rodzina Bartka zwróciła się do prawników z Kancelarii Prawnej Pietrzak Sidor & Wspólnicy z Warszawy. Prawnicy z tej Kancelarii mają ogromne doświadczenia w takich sprawach jak zgony osób w wyniku działań i zaniedbań Policji. To dzięki ich profesjonalnej pomocy prawnej m. In. doszło do skazania policjantów w głośnej sprawie śmierci Igora Stachowiaka na komisariacie we Wrocławiu.

W tej sprawie jest mnóstwo pytań, wiele okoliczności do zbadania i zweryfikowania, ogrom pracy dla pełnomocnika, szereg czynności do wykonania. Niezbędne jest, aby bliscy Bartka otrzymali finansowe wsparcie od Was, którym tak jak Jego Rodzinie i przyjaciołom, zależy na wyjaśnieniu tego, co się naprawdę stało, kto pobił Bartka, co spowodowało, że zmarł, czy to efekt działań lub/i zaniedbań Policji. W konsekwencji - postawienie winnych przed sądem i ich skazanie. 

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Korzyści płynące ze wsparcia cyklicznego:
Organizator otrzymuje 100% Twoich środków - nie pobieramy prowizji
Zachowujesz pełną kontrolę - w każdej chwili możesz bez zobowiązań przerwać wsparcie
Organizator może w pełni skupić się na swojej twórczości/działalności
Otrzymujesz stały dostęp do postów oraz specjalne wyróżnienie
Nie musisz pamiętać o kolejnych wpłatach
To prostsze niż Ci się wydaje :)

Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Oferty/licytacje 1

Kupuj, Wspieraj, Sprzedawaj, Dodawaj.

Kupuj, Wspieraj, Sprzedawaj, Dodawaj. Czytaj więcej

Pomagaj organizatorowi zrzutki jeszcze bardziej!

Dodaj swoją ofertę/licytację - Ty sprzedajesz, a środki trafiają bezpośrednio na zrzutkę. Czytaj więcej.

Nieaktywne
Książki • Przygodowe i kryminały
Książka M. Fijewskiej POLICJANTKI z dedykacją jednej z bohaterek.
Zwycięzca licytacji otrzyma egzemplarz ze spersonalizowaną dedykacją bohaterki jednego z rozdziałów Marioli Wołoszyn. Cała, wylicytowana kwota przezna...

Cena końcowa

25 zł
Zakończona

Wpłaty 626

preloader

Komentarze 3

 
2500 znaków
  • Przemysław Patej

    Dzień dobry. Mam nadzieję, że ci bandyci, którzy mu to zrobili poniosą za to karę. Pochodzę z Wrocławia i pamiętam sprawę Igora, gdzie policja i prokuratura robiła co mogła aby sprawę zatuszować. Dodatkowo ostatnio we Wrocławiu zmarła Malwina F. i przez ponad 2 miesiące nikt nie poinformował jej rodziny o jej śmierci na komisariacie.Torturowanie bezbronnego chłopaka na komisariacie to dla prokuratury przekroczenie uprawnień i to jest jakiś absurd. Bezkarność Policji nie ma granic i trzeba z tym skończyć. Życzę Państwu i sobie aby ktoś wreszcie zrobił z nimi porządek.