Bioresorbowalny implant dla małego pacjenta
Bioresorbowalny implant dla małego pacjenta
Nasi użytkownicy założyli 1 224 430 zrzutek i zebrali 1 344 112 834 zł
A ty na co dziś zbierasz?
Opis zrzutki
Współpracujemy z neurochirurgiem Olgiem Perekopaiko z Narodowego Centrum Raka w Kijowie przy wdrożeniu naszych innowacyjnych, spersonalizowanych implantów drukowanych 3D do regeneracji ubytków kostnych.
Oleg to młody, ale doświadczony neurochirurg. Otwarty na innowacje i autor kilku prac naukowych.
https://www.researchgate.net/profile/Perekopaiko-Yuri
Teraz poprosił nas o spersonalizowany, bioresorbowalny implant dla 13-letniej Stefanii. Dziewczynka była długo leczona z nowotworu głowy. Pozostał jej duży ubytek w kości czaszki. Powyżej zdjęcia z tomografii komputerowej.
Tylko nasz implant może być zastosowany. Dlaczego?
Cechą odróżniającą naszą technologię od funkcjonujących rozwiązań jest właśnie "bioresorbowalność" zastosowanych materiałów.
Co to oznacza?
Obecnie najmniejsi pacjenci nie mogą korzystać z istniejących na świecie protez ubytków czaszkowych i twarzowych. Takie protezy nie "rosną" razem z kośćmi dziecka. Wymagałoby to kolejnych, ciężkich operacji i wymiany protez na coraz większe.
Natomiast nasze implanty regenerujące kość "rosną" wraz z młodym pacjentem i po okresie 18-24 miesięcy ulegają całkowitej resorpcji ("rozpuszczeniu"), a w ich miejsce regeneruje się własna kość pacjenta. Mózg dziecka jest chroniony przed urazem, który nawet niewielki mógłby spowodować śmierć lub trwałe, nieodwracalne kalectwo. Nie ma stanu zapalnego, a czaszka dziecka rośnie normalnie, bo implant w tym nie przeszkadza.
To ogromny przełom w leczeniu dzieci. Jesteśmy pierwsi na świecie z takim kompleksowym rozwiązaniem tej potrzeby medycznej. Każdego roku możemy pomóc wielu tysiącom dzieci na świecie.
W latach 2022/2023 wspólnie z Oddziałem Neurochirurgii Dziecięcej Narodowego Dziecięcego Szpitala Specjalistycznego "Ohmatdyt" w Kijowie przeprowadziliśmy 3 zabiegi zastosowania spersonalizowanych, bioresorbowalnych implantów do regeneracji ubytków kostnych w czaszkach. Pacjentami były kilkuletnie dzieci z poważnymi urazami głowy. Struktura i kształt implantów zostały specjalnie zaprojektowane dla dzieci.
https://dziendobry.tvn.pl/styl-zycia/technologia/niezwykly-wynalazek-polakow-ratuje-zycie-i-zdrowie-st7737989
Pomóżmy dziewczynce i lekarzom tam na miejscu. Rodzice dziewczynki nie mogą sfinansować takiego zabiegu. Nasze możliwości nieodpłatnej pomocy również wyczerpują się.
Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.
Stwórz swój własny link do promocji zrzutki i sprawdzaj na bieżąco statystyki!
Stwórz swój własny link do promocji zrzutki i sprawdzaj na bieżąco statystyki!