Aktualności1

 • Zakończyliśmy właśnie zbiórkę crowdfundingową na 7. Festiwal im. Zygmunta Haupta. Dzięki przychylności i wpłatom widzów Festiwalu, a także pomocy partnerów i osób, które przekazały na jej cel specjalne nagrody — zebraliśmy kwotę 56 660 zł czyli 113% zakładanego celu. Wszystkim gorąco dziękujemy! Dzięki Waszej pomocy spotkamy się po raz kolejny w Gorlicach.  


  A teraz zaczynamy realizować nagrody. Mamy prośbę o chwilę cierpliwości i danie nam czasu na przygotowanie podsumowania, ponieważ jest Was naprawdę dużo. A dokładnie 306 osób. Wypatrujcie wkrótce w swoich skrzynkach mailowych wiadomości od nas. Z każdą osobą skontaktujemy się indywidualnie i przekażemy informacje o stanie realizacji danej nagrody. Nasz adres e-mail, na który możesz kierować wszelkie pytania: [email protected]


  — Nagrody – te materialne i niematerialne – zostaną przekazane w terminie od zakończenia zbiórki (18.07.2021) do 31.10.2021. 

  — Nagrody takie jak plakaty, torby, plecaki, tiszerty, bluzy — po zakończeniu zbiórki skontaktujemy się z Tobą mailowo w celu ustalenia sposobu przekazania nagrody, rozmiarów etc. Następnie przedmioty zostaną zamówione i wysłane pocztą/kurierem albo przekażemy je Wam podczas Festiwalu (w zależności od preferencji).

  — Nagrody książkowe z autografami — będziemy je wysyłać po zakończeniu Festiwalu, podczas którego zbierzemy dla Was dedykacje. Możliwy będzie też odbiór osobisty.

  — Termin realizacji nagród takich jak warsztaty, spotkania, wycieczki etc. — będziemy ustalać indywidualnie drogą mailową.


  Zapraszamy więc do Gorlic w terminie 22–26 września 2021 r. Na program wydarzenia złoży się co najmniej 20 wydarzeń. Odbędą się one w siedzibie Gorlickiego Centrum Kultury zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami sanitarnymi. Wstęp na wszystkie wydarzenia będzie bezpłatny. Festiwalowe spotkania będziemy transmitować online, aby umożliwić udział także osobom, które nie będą mogły dotrzeć do Gorlic.


  Zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej: www.festiwalhaupta.pl

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Pomóż nam zorganizować 7. Festiwal im. Zygmunta Haupta w Gorlicach — święto literatury, które w kameralnej atmosferze i na tle pięknego krajobrazu Beskidu Niskiego otwiera przestrzeń do spotkania z ważnymi autorami, pisarkami, poetami, intelektualistkami i krytykami. Pomimo decyzji Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego o nieprzyznaniu dotacji na tegoroczny Festiwal nadal planujemy jego realizację. 


Zachęcamy do zapoznania się z listą tegorocznych gości oraz nagród, które przygotowaliśmy dla Was dzięki hojności przyjaciół i partnerów Festiwalu. Dziękujemy za każdą wsparcie i udostępnienie!

pb3b3df9908cc629.jpeg

••• O FESTIWALU


To festiwal literacki poświęcony patronowi wydarzenia i innym, często zapomnianym pisarkom i pisarzom, ważnym dla polskiej i europejskiej kultury. To także okazja do rozmów o literaturze współczesnej i nowościach czytelniczych. W Gorlicach zapraszamy na spotkania z autorami i autorkami prozy, poezji, eseistyki i reportażu.


Inicjatorem wydarzenia jest Andrzej Stasiuk, pisarz i współtwórca Wydawnictwa Czarne, który wraz z innymi miłośnikami Zygmunta Haupta powołał Festiwal jego imienia. Od 2015 r. spotykamy się jesienią w Gorlicach, by rozmawiać o ambitnej literaturze, o tym, co nas w niej dotyka, wzrusza i elektryzuje. Rozmawiamy, zadajemy pytania, wymieniamy się spostrzeżeniami. Czytamy i słuchamy opowiadań Haupta w mistrzowskich interpretacjach. Splatamy to, co lokalne i nam najbliższe, z problemami uniwersalnymi.


Organizatorami Festiwalu są: Miejska Bibliotek Publiczna im. Stanisława Gabryela w Gorlicach, Akademickie Biuro Kultury i Sztuki Alma Art, Wydawnictwo Czarne, Miasto Gorlice, Gorlickie Centrum Kultury. Odbywa się on co roku przy wsparciu instytucji partnerskich, osób prywatnych i przyjaciół Festiwalu.


Zachęcamy do odwiedzenia Festiwalu: dołącz do grona miłośników Haupta, odkryj jego prozę, odkryj Beskid Niski i jego stolicę – Gorlice.

ub1ab238fb8496e9.jpeg

••• PROGRAM 2021


7. Festiwal im. Zygmunta Haupta odbędzie się w Gorlicach (Beskid Niski) w terminie 22–26.09.2021. W trakcie 5 dni planujemy zrealizować co najmniej 20 wydarzeń. Odbędą się one w siedzibie Gorlickiego Centrum Kultury zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami sanitarnymi. Wstęp na wszystkie wydarzenia będzie bezpłatny. Festiwalowe spotkania będziemy transmitować online, aby umożliwić udział także osobom, które nie będą mogły dotrzeć do Gorlic. 


Do dzisiaj chęć udziału w Festiwalu potwierdzili:


— Autorzy i autorki (proza, poezja, eseistyka, reportaż): Justyna Bargielska („Dziecko z darów”, Wyd. Wolno 2019), Julia Fiedorczuk („Pod słońcem”, Wyd. Literackie 2020), Mikołaj Grynberg („Poufne”, Wyd. Czarne 2020), Agnieszka Jelonek („Koniec świata, umyj okna”, Wyd. Cyranka 2020), Dorota Kotas („Cukry”, Wyd. Cyranka 2020), Michał Milczarek („Donikąd. Podróże na skraj Rosji”, Wyd. Czarne 2019), Piotr Paziński („Atrapy stworzenia”, Wyd. Austeria 2020), Maciej Płaza („Golem, W.A.B. 2021), Marta Podgórnik („Przepowieść w ścinkach”, Biuro Literackie 2020), Paweł Próchniak („Promieniowanie tła. Szkice o wierszach i czytaniu”, Wyd. Czarne 2020), Anda Rottenberg („Proszę bardzo”, Wyd. Marginesy 2021), Joanna Rudniańska („RuRu”, Wyd. Nisza 2019), Martin M. Šimečka („Słowacja. Dzieje obojętności”, Universitas 2019), Andrzej Stasiuk („Przewóz”, Wyd. Czarne 2021), Ziemowit Szczerek („Via Carpatia. Podróże po Węgrzech i Basenie Karpackim”, Wyd. Czarne 2019), Julia Szychowiak („Dni powszednie i święta”, Biuro Literackie 2018). 


— Goście spotkań tematycznych: Piotr Paziński (Joseph Roth), Andrzej S. Jagodziński (Josef Škvorecký), Jarosław Mikołajewski, Izolda Kiec (Zuzanna Ginczanka), Marek Wilczyński (Zygmunt Haupt. Galicja i galicyjskość w twórczości pisarza), Edyta Gawron, Jacek Purchla, Mykola Riabczuk, Ziemowit Szczerek (Galicja — konstruowanie mapy).


— Badacze i badaczki, moderatorzy spotkań: Wojciech Bonowicz, Darek Foks, Andrzej S. Jagodziński, Zofia Król, Paulina Małochleb, Andrzej Niewiadomski, Paweł Panas, Justyna Sobolewska, Andrzej Stasiuk.


— Gościem Festiwalu będzie Kamil Targosz — zaplanowaliśmy spotkanie z artystą oraz wystawę jego prac (malarstwo, grafika, rysunek, ilustracja).


— Prozę Zygmunta Haupta usłyszymy w tym roku w interpretacji Marka Kondrata. 

wbcb89abf500daf5.jpeg

••• CEL 


W tej chwili dysponujemy kwotą 30 000 zł — są to środki zabezpieczone przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Gorlicach i Miasto Gorlice. Pomoc finansową zaoferowało też Czeskie Centrum i Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie,


Wspierając nasz projekt, umożliwisz realizację 5-dniowego festiwalu literackiego w dniach 22–26.09.2021. Na program wydarzenia złoży się co najmniej 20 wydarzeń (minimum 4 wydarzenia dziennie). Zebrane fundusze przeznaczymy na pokrycie kosztów związanych z honorariami zaproszonych gości, noclegami i przejazdami, drukiem materiałów poligraficznych (plakaty, ulotki, banery) i obsługą Festiwalu. 


Dzięki Twojej pomocy spotkamy się w Gorlicach, by w kameralnej atmosferze, bez pośpiechu posłuchać poezji i prozy, a także porozmawiać o współczesnej i nieco dawniejszej literaturze. Zapraszamy także do udziału w Festiwalu!


W przypadku zebrania wyższej kwoty niż 50 000 — program Festiwalu wzbogacimy o kolejne wydarzenia i spotkania. 

o56336a441e61d30.jpeg

••• NAGRODY


Kwota podana przy każdej nagrodzie określa minimalną wartość wsparcia. Jeżeli chcesz otrzymać nagrodę, pamiętaj, aby dołączając do zbiórki, zaznaczyć, którą nagrodę dla siebie wybierasz. 


Lista nagród została przygotowana dzięki dużemu zaangażowaniu i hojności przyjaciół oraz partnerów Festiwalu, którzy przekazali nieodpłatnie na cel tej zbiórki przedmioty lub swój czas. Można je podzielić następująco:


— Nagrody festiwalowe nielimitowane (one nigdy się nie skończą!) — wideopodziękowanie, pocztówka, plakat, torba, plecak, tiszert, bluza, pakiet Duża Pomoc, pakiet Bardzo Duża Pomoc.


— Nagrody festiwalowe limitowane — Ważny Widz Festiwalu, Super Widz Festiwalu, Partner Festiwalu.


— Nagrody od wydawnictw i partnerów, limitowane — książki autorów i autorek, którzy wezmą w tym roku udział w Festiwalu, zestawy książek, upominki, spotkania, warsztaty.


— Nagrody od gości i przyjaciół Festiwalu, limitowane — fotografie, rysunki, grafiki, obrazy, rękodzieło, a także przejażdżki i spacery! 


••• PRZEKAZANIE NAGRÓD


Nagrody – te materialne i niematerialne – zostaną przekazane w terminie od zakończenia zbiórki (18.07.2021) do 31.10.2021. 


— Nagrody takie jak plakaty, torby, plecaki, tiszerty, bluzy — po zakończeniu zbiórki skontaktujemy się z Tobą mailowo w celu ustalenia sposobu przekazania nagrody, rozmiarów etc. Następnie przedmioty zostaną zamówione i wysłane pocztą/kurierem albo przekażemy je Wam podczas Festiwalu (w zależności od preferencji).


— Nagrody książkowe z autografami — będziemy je wysyłać po zakończeniu Festiwalu, podczas którego zbierzemy dla Was dedykacje. Możliwe będzie też odbiór osobisty.


— Termin realizacji nagród takich jak warsztaty, spotkania, wycieczki etc. — będziemy ustalać indywidualnie drogą mailową. 


••• KONTAKT


Nasz adres e-mail, na który możecie kierować wszelkie pytania: [email protected]. Adres strony internetowej Festiwalu: www.festiwalhaupta.pl. Jesteśmy też na Facebooku: www.facebook.com/ZygmuntHauptFestival

j96737aa6b69bc3b.jpeg

••• PATRON FESTIWALU


Zygmunt Haupt – „największy z niesłusznie zapomnianych polskich pisarzy” – zajmuje w polskiej literaturze miejsce osobne, jego twórczość pozostaje niemal bez precedensu. Pisarz, malarz, architekt. Urodził się w 1907 roku na Podolu, zmarł w 1975 roku w Winchester w USA. Jego twórczość opisuje przedwojenną rzeczywistość wschodniej Galicji, Podola i Wołynia oraz wojenne przeżycia pisarza we Francji. Skalą talentu sytuuje się Haupt blisko takich pisarzy jak Bruno Schulz. Opowiadania Haupta, zapisane w pierwszoosobowej formie solilokwium, są stworzone z gęstych kadrów zarysowanych w pisarskiej i malarskiej wyobraźni. Wystarczał mu jeden epizod, by wejść w rzeczywistość tajemniczą, w której przeszłość łączy się z teraźniejszością, a miejsca realne z wyobrażonym i zapamiętanym.


„Można rzec, że poniósł klęskę. Niemal zapomniany umarł na wygnaniu w dalekiej Wirginii. Za pierwszy amerykański kredyt kupił konia i nazwał go »Lisowczyk«. W biograficznym filmie o pisarzu jego przyjaciel mówi: »On w ogóle nie wyglądał jak pisarz. Wyglądał jak piekarz albo rzeźnik«. Był samotny. Samotność przenika jego pisarstwo. Samotność jest jego istotą, a minione jedynym tematem. Bo to są w ogóle rzeczy najważniejsze w literaturze: nasze życie, które nas opuszcza. Haupt nie ma sobie równych. Odkrył, czy też wynalazł język wskrzeszenia. Gdy opowiada swoje pozornie statyczne, pozbawione wyrazistej fabuły historie, przeszłość zmartwychwstaje. Nie będziemy mieli nic innego nad to, co przeżyliśmy. Nic innego nie jest warte uwagi. Czyta się Haupta i utracone powraca. Jakby się odnalazło drogę ocalenia. Czas, by Haupt powrócił. Myślę, że zwyczajnie jesteśmy mu to winni”. (Andrzej Stasiuk).


Foto © Magda Skrzeczkowska, Jacenty Spyra, Tomasz Stasiowski

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 306

 
Dane ukryte
5 000 zł
MM
Mieszko i Agnieszka M
2 500 zł
MS
Maria Stemplowska-Rymarz
2 500 zł
PK
Paulina Kieszkowska
2 000 zł
KR
Katarzyna Radziwiłł
1 600 zł
AR
Andrzej Raciborski
1 500 zł
PH
Paweł Homiński
1 000 zł
Paulina Żurek
1 000 zł
KS
Katarzyna Sabiłło
1 000 zł
KS
Katarzyna Sabiłło
1 000 zł
Zobacz więcej

Komentarze 4

 
2500 znaków

Lokalizacja

Władysława Jagiełły 1, 38-300

Gorlice, Poland

Zobacz na mapie
map pin

Nagrody

Wpłać 10 zł i więcej
E-podziękowanie

Na Twojego maila spłynie wideo z podziękowaniem od organizatorów Festiwalu

rozwiń

wybrano 19 razy

Wpłać 30 zł i więcej
Festiwalowa pocztówka

Pocztówka z tegorocznym motywem Festiwalu i autografem dyrektora artystycznego, Andrzeja Stasiuka

rozwiń

wybrano 46 razy

Wpłać 50 zł i więcej
Festiwalowa torba

Bawełniana torba z tegorocznym motywem Festiwalu

rozwiń

wybrano 76 razy

Wpłać 80 zł i więcej
Zestaw od Międzynarodowego Centrum Kultury w Krakowie

Książka "The Myth of Galicia" - praca zbiorowa, angielska wersja językowa [www.bit.ly/myth-of-galicia] oraz podwójna wejściówka na wystawę "Nie tylko Bauhaus. Międzywojenna fotografia niemiecka i polskie tropy" - wystawa trwa do 01.08.2021 [www.bit.ly/nie-tylko-bauhaus]

rozwiń

wybrano 3 razy (pozostało 2 z 5)

Wpłać 100 zł i więcej
Festiwalowy plecak

Plecak-worek z uniwersalnym logotypem Festiwalu [czarny z białym nadrukiem, na sznurkach]

rozwiń

wybrano 23 razy

Wpłać 110 zł i więcej
Festiwalowy plakat

Plakat z tegorocznym motywem Festiwalu i autografem dyrektora artystycznego, Andrzeja Stasiuka [b2, wysłany w tubie]

rozwiń

wybrano 1 raz

Wpłać 130 zł i więcej
Książka "Dni powszednie i święta" Julii Szychowiak

Julia Szychowiak "Dni powszednie i święta" (2018) z autografem - nagroda od Biura Literackiego + festiwalowa torba

rozwiń

(pozostało 3 z 3)

Wpłać 130 zł i więcej
Książka "Dziecko z darów" Justyny Bargielskiej

Justyna Bargielska "Dziecko z darów" (2019) z autografem - nagroda od Wydawnictwa Wolno + festiwalowa torba

rozwiń

wybrano 2 razy (pozostało 1 z 3)

Wpłać 130 zł i więcej
Książka "Przepowieść w ścinkach" Marty Podgórnik

Marta Podgórnik "Przepowieść w ścinkach" (2020) z autografem - nagroda od Biura Literackiego + festiwalowa torba

rozwiń

(pozostało 5 z 5)

Wpłać 130 zł i więcej
Książka "Koniec świata, umyj okna" Agnieszki Jelonek

Agnieszka Jelonek "Koniec świata, umyj okna" (2020) z autografem - nagroda od Wydawnictwa Cyranka + festiwalowa torba

rozwiń

wybrano 3 razy (pozostało 2 z 5)

Wpłać 130 zł i więcej
Książka "Pod słońcem" Julii Fiedorczuk

Julia Fiedorczuk "Pod słońcem" (2020) z autografem - nagroda od Wydawnictwa Literackiego + festiwalowa torba

rozwiń

wybrano 3 razy (pozostało 7 z 10)

Wpłać 130 zł i więcej
Książka "Promieniowanie tła" Pawła Próchniaka

Paweł Próchniak "Promieniowanie tła. Szkice o wierszach i czytaniu" (2020) z autografem - nagroda od Wydawnictwa Czarne + festiwalowa torba

rozwiń

wybrano 2 razy (pozostało 1 z 3)

Wpłać 130 zł i więcej
Książka "Gorzki świat" Josefa Škvoreckýego

Josef Škvorecký "Gorzki świat" (2020) - nagroda od Wydawnictwa Czarne + festiwalowa torba

rozwiń

wybrano 1 raz (pozostało 2 z 3)

Wpłać 130 zł i więcej
Książka "Słowacja. Dzieje obojętności" Martina M. Šimečki

Martin M. Šimečka "Słowacja. Dzieje obojętności" (2019) z autografami autora i tłumacza - nagroda od TAiWPN Universitas+ festiwalowa torba

rozwiń

wybrano 3 razy (pozostało 2 z 5)

Wpłać 130 zł i więcej
Książka "Cukry" Doroty Kotas

Dorota Kotas "Cukry" (2021) z autografem - nagroda od Wydawnictwa Cyranka + festiwalowa torba

rozwiń

wybrano 2 razy (pozostało 3 z 5)

Wpłać 150 zł i więcej
Festiwalowy tiszert

Tiszert z uniwersalnym logotypem Festiwalu [czarny z białym nadrukiem, męski/damski, różne rozmiary - wyślemy maila, aby ustalić szczegóły]

rozwiń

wybrano 8 razy

Wpłać 250 zł i więcej
Festiwalowa bluza

Bluza z uniwersalnym logotypem Festiwalu [z kapturem, czarna z białym nadrukiem, męska/damska, różne rozmiary - wyślemy maila, aby ustalić szczegóły]

rozwiń

wybrano 3 razy

Wpłać 250 zł i więcej
Opublikuj kolejny numer Dwutygodnika

Spotkanie z Zofią Król, redaktor naczelną Dwutygodnik.com, która odpowie na Twoje pytania związane z procesem wydawniczym pisma. A dodatkowo - otrzymasz możliwość naciśnięcia ENTER, czyli zmiany statusu numeru na "opublikowane"

rozwiń

(pozostało 1 z 1)

Wpłać 250 zł i więcej
Fotografia Andrzeja Stasiuka

Fotografia Andrzeja Stasiuka z podróży do Mongolii, z autografem na kontretykiecie [a3, wysłany w tekturowej fastykule]

rozwiń

wybrano 5 razy (pozostało 15 z 20)

Wpłać 260 zł i więcej
Pakiet Ważny Widz Festiwalu

Zarezerwowane imienne miejsce na wszystkich wydarzeniach tegorocznego Festiwalu [22-26.09] + festiwalowa torba

rozwiń

wybrano 2 razy (pozostało 8 z 10)

Wpłać 280 zł i więcej
Pakiet Duża Pomoc

Zestaw z tegorocznym motywem / uniwersalnym logotypem Festiwalu: torba, plecak, tiszert [męskie/damskie, różne rozmiary - wyślemy maila, aby ustalić szczegóły]

rozwiń
Wpłać 300 zł i więcej
Wina Wybrane od Marka Kondrata

Kondrat - Wina Wybrane: zestaw 2 win, białe i czerwone [www.marekkondrat.pl]

rozwiń

wybrano 4 razy (pozostało 2 z 6)

Wpłać 360 zł i więcej
Obraz Aliny Zachariasz-Kuciakowskiej

Obraz Aliny Zachariasz-Kuciakowskiej z cyklu "Sycylijskie drzewo": "Sycylijskie drzewo II", sygnowany [akwarela, 34x46 cm, w passe-partout, wysłany w tekturowej fastykule]

rozwiń

(pozostało 1 z 1)

Wpłać 400 zł i więcej
Grafika artystyczna "Hory naszy hory._. I" [Seria A 2/4] - pracownia artystyczna "Bez pośpiechu"

Sygnowana grafika autorstwa Lidii Kocur, pochodząca z pracowni artystycznej "Bez pośpiechu" w Gorlicach [www.bez-pospiechu.com.pl] [2020, szablon i monotypia, kolorowa, pole grafiki 34x45cm, oprawiona, wymiar z ramą 46,5x57,5cm]

rozwiń

(pozostało 1 z 1)

Wpłać 400 zł i więcej
Grafika artystyczna "Hory naszy hory._. I" [Seria A 3/4] - pracownia artystyczna "Bez pośpiechu"

Sygnowana grafika autorstwa Lidii Kocur, pochodząca z pracowni artystycznej "Bez pośpiechu" w Gorlicach [www.bez-pospiechu.com.pl] [2020, szablon i monotypia, kolorowa, pole grafiki 34x45cm, oprawiona, wymiar z ramą 46,5x57,5cm]

rozwiń

(pozostało 1 z 1)

Wpłać 400 zł i więcej
Grafika artystyczna "Hory naszy hory._. I" [Seria A 4/4] - pracownia artystyczna "Bez pośpiechu"

Sygnowana grafika autorstwa Lidii Kocur, pochodząca z pracowni artystycznej "Bez pośpiechu" w Gorlicach [www.bez-pospiechu.com.pl] [2020, szablon i monotypia, kolorowa, pole grafiki 34x45cm, oprawiona, wymiar z ramą 46,5x57,5cm]

rozwiń

(pozostało 1 z 1)

Wpłać 500 zł i więcej
Pakiet Bardzo Duża Pomoc

Zestaw z tegorocznym motywem / uniwersalnym logotypem Festiwalu: torba, plecak, tiszert, bluza [męskie/damskie, różne rozmiary - wyślemy maila, aby ustalić szczegóły]

rozwiń

wybrano 4 razy

Wpłać 700 zł i więcej
Indywidualne warsztaty pisarskie z Dwutygodnikiem

Jak napisać chwytliwą recenzję? Od czego zacząć esej? Kiedy można uznać opowiadanie za skończone? Podczas 2 spotkań będzie można przedyskutować swoje pomysły, doszlifować warsztat i uzyskać wskazówki redakcyjne. Warsztaty obejmują także opracowanie redakcyjne 2 tekstów, każdy o objętości do 20 tys. znaków ze spacjami. Warsztaty poprowadzi redaktor magazynu „Dwutygodnik”, krytyk literacki i eseista Maciej Jakubowiak. [2x1,5h, nagroda dla 1 osoby, termin i szczegóły programu do ustalenia indywidualnie]

rozwiń

(pozostało 1 z 1)

Wpłać 1000 zł i więcej
Pakiet Sponsor Festiwalu

Logotyp Twojej firmy znajdzie się na każdym plakacie / ulotce / druku oraz na stronie internetowej (z informacją o statusie Sponsora Festiwalu). Dodatkowo proponujemy ekspozycję (dostarczonego przez Ciebie) roll-upu z Twoją reklamą podczas wydarzeń

rozwiń

(pozostało 5 z 5)

Wpłać 1200 zł i więcej
Pakiet 1-osobowy Super Widz Festiwalu

Z tym pakietem o nic nie musisz się martwić. My rezerwujemy dla Ciebie (oraz opłacamy) miejsce w pensjonacie w Gorlicach. Zapewniamy 3 doby hotelowe ze śniadaniem (w terminie Festiwalu: 22-26.09) + nagroda Ważny Widz Festiwalu + festiwalowa torba

rozwiń

(pozostało 3 z 3)

Wpłać 1200 zł i więcej
Weekend w Beskidzie Niskim — Chutor Grzegorza

3 noclegi dla 4 osób w Chutorze Grzegorza [Wysowa-Zdrój 338, 38-316 Wysowa-Zdrój, Beskid Niski]: bez wyżywienia, obowiązuje wcześniejsza rezerwacja, z wyłączeniem świąt i sylwestra, voucher ważny do 30.06.2022 [www.chutorgrzegorza.pl]

rozwiń

(pozostało 1 z 1)

Wpłać 1500 zł i więcej
Nagroda "Przewóz"

Przejażdżka [4h] z Andrzejem Stasiukiem po opustoszałych dolinach Beskidu Niskiego [we wspólnie ustalonym terminie] + książka „Przewóz” z autografem autora

rozwiń

(pozostało 3 z 3)

Wpłać 1600 zł i więcej
Pakiet 2-osobowy Super Widz Festiwalu

Z tym pakietem o nic nie musisz się martwić. My rezerwujemy dla Ciebie (oraz opłacamy) miejsce w pensjonacie w Gorlicach. Zapewniamy 3 doby hotelowe ze śniadaniem (w terminie Festiwalu: 22-26.09) + nagroda Ważny Widz Festiwalu + festiwalowa torba

rozwiń

wybrano 2 razy (pozostało 1 z 3)

Wpłać 2000 zł i więcej
Nagroda "Pusty las"

Spacer z Moniką Sznajderman po opustoszałych dolinach Beskidu Niskiego [we wspólnie ustalonym terminie] + książka „Pusty las” z autografem autorki [nagroda dla 1-2 osób]

rozwiń

wybrano 2 razy (pozostało 1 z 3)

Wpłać 100 zł i więcej
Zestaw lokalny od Wydziału Oświaty, Kultury i Promocji UM Gorlice

Zestaw lokalnych przyjemności: Kawa Czarna palona na ziemi gorlickiej (Umami Manufaktura Smaku Biały Kruk), 2 x mydło naturalne Czarne Złoto z Gorlic (Mydłostacja)

rozwiń

wybrano 3 razy (pozostało 0 z 3)

Wpłać 130 zł i więcej
Książka "Via Carpatia" Ziemowita Szczerka

Ziemowit Szczerek "Via Carpatia. Podróże po Węgrzech i Basenie Karpackim" (2019) z autografem - nagroda od Wydawnictwa Czarne + festiwalowa torba

rozwiń

wybrano 3 razy (pozostało 0 z 3)

Wpłać 130 zł i więcej
Zestaw książek od Dwutygodnika

Zestaw 2 książek: "Delfin w malinach. Snobizm i obyczaje ostatniej dekady" (Wyd. Czarne, FINA, 2017), Łukasz Najder "Moja osoba" (Wyd. Czarne, Dom Spotkań z Historią, 2020) + festiwalowa torba

rozwiń

wybrano 3 razy (pozostało 0 z 3)

Wpłać 130 zł i więcej
Książka "Proszę bardzo" Andy Rottenberg

Anda Rottenberg "Proszę bardzo" (2021) z autografem - nagroda od Wydawnictwa Marginesy + festiwalowa torba

rozwiń

wybrano 5 razy (pozostało 0 z 5)

Wpłać 130 zł i więcej
Książka "Poufne" Mikołaja Grynberga

Mikołaj Grynberg "Poufne" (2020) z autografem - nagroda od Wydawnictwa Czarne + festiwalowa torba

rozwiń

wybrano 3 razy (pozostało 0 z 3)

Wpłać 130 zł i więcej
Książka "Poezje zebrane" Zuzanny Ginczanki

Zuzanna Ginczanka "Poezje zebrane (1931–1944)" (2019, red. Izolda Kiec) - nagroda od Wydawnictwa Marginesy + festiwalowa torba

rozwiń

wybrano 4 razy (pozostało 0 z 4)

Wpłać 130 zł i więcej
Książka "Obie" Justyny Bargielskiej i Iwony Chmielewskiej

Justyna Bargielska, Iwona Chmielewska "Obie" (2016) z autografem - nagroda od Wydawnictwa Wolno + festiwalowa torba

rozwiń

wybrano 3 razy (pozostało 0 z 3)

Wpłać 130 zł i więcej
Książka "Donikąd" Michała Milczarka

Michał Milczarek "Donikąd. Podróże na skraj Rosji" (2019) z autografem - nagroda od Wydawnictwa Czarne + festiwalowa torba

rozwiń

wybrano 3 razy (pozostało 0 z 3)

Wpłać 130 zł i więcej
Książka "Ginczanka. Nie upilnuje mnie nikt" Izoldy Kiec

Izolda Kiec "Ginczanka. Nie upilnuje mnie nikt" (2020) z autografem - nagroda od Wydawnictwa Marginesy + festiwalowa torba

rozwiń

wybrano 4 razy (pozostało 0 z 4)

Wpłać 130 zł i więcej
Książka "Przewóz" Andrzeja Stasiuka

Andrzej Stasiuk "Przewóz" (2021) z autografem - nagroda od Wydawnictwa Czarne + festiwalowa torba

rozwiń

wybrano 3 razy (pozostało 0 z 3)

Wpłać 130 zł i więcej
Książka "Golem" Macieja Płazy

Maciej Płaza "Golem" (2021) z autografem - nagroda od Wydawnictwa W.A.B. + festiwalowa torba

rozwiń

wybrano 3 razy (pozostało 0 z 3)

Wpłać 130 zł i więcej
Książka "Pusty las" Moniki Sznajderman

Monika Sznajderman "Pusty las" (2019) z autografem - nagroda od Wydawnictwa Czarne + festiwalowa torba

rozwiń

wybrano 3 razy (pozostało 0 z 3)

Wpłać 150 zł i więcej
Pakiet dla czytelników od Wydawnictwa Czarne

Zestaw upominków (bezdatownik, torba, ołówek) + kod rabatowy 30% na jednorazowe zakupy w księgarni lub na stronie Wydawnictwa Czarne

rozwiń

wybrano 3 razy (pozostało 0 z 3)

Wpłać 180 zł i więcej
Pakiet hauptologa

Zygmunt Haupt "Baskijski diabeł" - wersja papierowa + e-book - nagroda od Wydawnictwa Czarne + festiwalowa torba

rozwiń

wybrano 3 razy (pozostało 0 z 3)

Wpłać 200 zł i więcej
Krywulka

Tradycyjna, łemkowska biżuteria artystyczna, wykonana przez Annę Dobrowolską

rozwiń

wybrano 2 razy (pozostało 0 z 2)

Wpłać 300 zł i więcej
Joga w Nowicy, Beskid Niski

Joga z instruktorką jogi iyengara Weroniką Wronowską. Sesja indywidualna (1,5h) lub miesięczny karnet na zajęcia grupowe w Nowicy 1 (wtorki: 18:30, czwartki: 09:30, niedziele: godziny ustalane na bieżąco) [www.facebook.com/JogaNowica]

rozwiń

wybrano 1 raz (pozostało 0 z 1)

Wpłać 350 zł i więcej
Pakiet miłośnika dobrej prozy

Zestaw 6 książek, wersje papierowe: Mira Marcinów „Bezmatek” (2020), Wojciech Chamier-Gliszczyński „Portrecista psów” (2020), Olga Hund „Łyski liczą do trzech” (2021), Heike Geissle „Praca sezonowa. Miesiąc w Amazonie” (2020), Jenny Offill „Wydz. Domysłów” (2021), Lidia Yuknavitch „Krawędź” (2021) - nagroda od Wydawnictwa Czarne + festiwalowa torba

rozwiń

wybrano 3 razy (pozostało 0 z 3)

Wpłać 350 zł i więcej
Fotomontaż Darka Foksa

Fotomontaż Darka Foksa z cyklu „Być jak Robert Bresson” (2018): Zbigniew Cybulski w „Popiele i diamencie” Andrzeja Wajdy czyta „Niepokój” Tadeusza Różewicza [a3, druk cyfrowy na papierze satynowym 250 g, numerowany i sygnowany, egz. nr 2, nakład limitowany: 100 szt., wysłany w tubie]

rozwiń

wybrano 1 raz (pozostało 0 z 1)

Wpłać 420 zł i więcej
Nagroda dla bibliofila

Pierre Corneille, „Komedie” – starodruk z 1758 roku (Paryż, Veuve Bordelet). Perełka na półce miłośnika książek i języka francuskiego [14,5x8,5cm, oprawa twarda: skóra, grzbiet z tłoczonymi złoceniami, papier czerpany, brzegi kart barwione, brak wpisów i pieczątek własnościowych, stan zachowania dobry]

rozwiń

wybrano 1 raz (pozostało 0 z 1)

Wpłać 440 zł i więcej
Rysunek Ziemowita Szczerka

Rysunek Ziemowita Szczerka „Wschód”, z autografem na kontretykiecie [a3, oryginał, mazak na papierze, wysłany w tubie]

rozwiń

wybrano 1 raz (pozostało 0 z 1)

Wpłać 440 zł i więcej
Rysunek Henryka Sawki

Rysunek satyryczny Henryka Sawki przygotowany na wybrany przez Ciebie temat [a5, wysłany w tekturowej fastykule]

rozwiń

wybrano 3 razy (pozostało 0 z 3)

Wpłać 500 zł i więcej
Obiad/kolacja dla 2 osób w Kulturalnej (Warszawa)

Idziemy razem! Czarne w czasie pandemii wsparło Kulturalną, teraz Kulturalna – cudowny, gościnny dom dla kultury – wspiera nasz Festiwal, dziękujemy! Pyszna kolacja lub obiad dla 2 osób w Kulturalnej (Warszawa). Z przekąskami, daniami głównymi, deserem i butelką wina. Tu można zerknąć po czym się będzie oblizywało palce: www.kulturalna.pl

rozwiń

wybrano 1 raz (pozostało 0 z 1)

Wpłać 500 zł i więcej
Indywidualna konsultacja redakcyjna z Wydawnictwem Czarne

Konsultacja redakcyjna z Magdaleną Budzińską, zastępczynią redaktorki naczelnej Wydawnictwa Czarne. Pełna redakcja przesłanego tekstu (proza, esej, reportaż) do 25 tys. znaków wraz z jego omówieniem i możliwością rozmowy o warsztacie, pomysłach i planach [ok. 1,5 h, nagroda dla 1 osoby, termin i szczegóły do ustalenia indywidualnie]

rozwiń

wybrano 1 raz (pozostało 0 z 1)

Wpłać 650 zł i więcej
Fotografia Mikołaja Grynberga

Fotografia Mikołaja Grynberga „Kulki”. Praca jest okładką pierwszego wydania książki „Oskarżam Auschwitz. Opowieści rodzinne” [35x41cm, oprawiona]

rozwiń

wybrano 1 raz (pozostało 0 z 1)

Wpłać 900 zł i więcej
Weekend w Białowieży — Dworek Rousseau

3 noclegi dla 2 osób w mansardzie Dworku Rousseau [Świnoroje 7, 17-220 Świnoroje, Białowieża]: sypialnia, salon, miejsce do pracy (biurko), aneks kuchenny, łazienka, balkon [www.dworysko.info/mansarda]. Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja terminu, poza świętami i długimi weekendami, voucher ważny do 31.10.2022

rozwiń

wybrano 1 raz (pozostało 0 z 1)

Wpłać 1000 zł i więcej
Grafika Kamila Targosza

Grafika cyfrowa autorstwa Kamila Targosza z okładki książki Andrzeja Stasiuka "Grochów" [35x50cm, sygnowana, 3/3]

rozwiń

wybrano 1 raz (pozostało 0 z 1)

Wpłać 1000 zł i więcej
Weekend w Beskidzie Niskim — Stara Farma

3 noclegi dla 2 osób w Starej Farmie [Ropki 22, 38-316 Wysowa Zdrój, Beskid Niski]: ze śniadaniem, obowiązuje wcześniejsza rezerwacja, z wyłączeniem świąt i sylwestra, voucher ważny do 30.10.2022 [www.starafarma.pl/ropki22]

rozwiń

wybrano 1 raz (pozostało 0 z 1)

Wpłać 1500 zł i więcej
Rajd konny z Henrykiem Sawką

Rajd konny z Henrykiem Sawką po Beskidzie Niskim [min. 3h, nagroda dla 2 osób]

rozwiń

wybrano 1 raz (pozostało 0 z 1)

Wpłać 2500 zł i więcej
Kolacja z Andrzejem Stasiukiem i Moniką Sznajderman w Wołowcu

Założyciele Wydawnictwa Czarnego ugotują coś specjalnego. Kolacja z towarzyszeniem rozmów i wina + prezenty książkowe z autografami [nagroda dla 2 osób]

rozwiń

wybrano 1 raz (pozostało 0 z 1)

Nasi użytkownicy założyli

772 541 zrzutek

i zebrali

571 564 475 zł

A ty na co dziś zbierasz?