id: 4vh4tc

Chcę mieć plecy z przodu - na mastektomię

Chcę mieć plecy z przodu - na mastektomię

Nasi użytkownicy założyli 1 177 357 zrzutek i zebrali 1 229 641 981 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Cześć!


Jestem Oktawian, mam 19 lat i jestem transpłciowym chłopakiem. Pod koniec maja wyprowadziłem się z domu rodzinnego i dzielę mieszkanie z współlokatorem. Poza tym lubię czytać książki, ćwiczę rysunek a w przyszłości planuję zostać tatuażystą i piercerem (mojemu dziadkowi się to nie podoba). 


Zrzutkę utworzyłem w styczniu będąc w klasie maturalnej, dwa miesiące na terapii hormonalnej. Tak naprawdę to wszystkie moje pieniądze z osiemnastki przeznaczyłem na konsultacje z specjalistami (psycholog, psychiatra, seksuolog, endokrynolog), na testy, badania oraz pierwsze kilka opakowań testosteronu.

Aktualnie jestem już od ponad roku na terapii hormonalnej. Moim aktualnym celem jest operacja rekonstrukcji klatki piersiowej - mastektomia. Dysforia górnej części mojego ciała towarzyszy mi od dawna. Przez pewien czas nosiłem binder, ale od kiedy zacząłem ćwiczyć zwyczajnie z niego wyrosłem, więc musiałem odpuścić korzystanie z niego - zbyt mały binder wpływa na zdrowie.

Alternatywną opcją, z której teraz korzystam to tzw. "tejpy" - zwykła taśma kinezjologiczna, którą zaklejam klatkę piersiową. Za każdym razem kiedy tylko je ściągam (± 4/5 dni) czuję jak bardzo to ciało do mnie nie pasuje i jak bardzo potrzebuję mastektomii do normalnego życia i funkcjonowania. Więc ściągam je, pozbywam się resztek kleju i znowu je przylepiam - żmudna walka, która daje mi wrażenie, jakby nie miała końca, do której dochodzą liczne poparzenia, uczucie swędzenia i podrażnienia.


Finansowo do tej pory mogłem liczyć tylko na siebie, ale teraz potrzebuję waszej pomocy i będę niezmiernie wdzięczny za każdą wpłaconą kwotę. Sam nie jestem w stanie uzbierać tak ogromnej sumy - chcę pozbyć się tego ciężaru jak najszybciej. A dysforia nie pozwoli mi czekać zbyt długo.


Pieniądze ze zbiórki zostaną przeznaczone na operację rekonstrukcji klatki piersiowej, konsultacje oraz niezbędne do niej badania.


Z góry dziękuję za przeczytanie tego opisu, a jeżeli jest taka możliwość - prosiłbym o udostępnianie zrzutki! Im większy rozgłos, tym większa szansa na sukces.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 34

PH
Paulina Habinka
50 zł
AP
Anna Popczyk
50 zł
 
Dane ukryte
100 zł
PI
Pimpuch
30 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
1 zł
 
Dane ukryte
ukryta
ML
Magdalena Laskowska
6,60 zł
 
Dane ukryte
5 zł
OR
Ori
5,20 zł
Zobacz więcej

Komentarze 4

 
2500 znaków