id: 4wjccp

Uśmiechnięte lato małych uchodźców

Uśmiechnięte lato małych uchodźców

1 450 zł 
z 3 000
48%
zakończona 31.08.2021r
19 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Tegoroczne wakacje będą inne dla nas wszystkich. Niektórym uda się wyjechać, niektórzy zostaną w domu. Lato w Warszawie będzie spędzać także kilkadziesiąt dzieci z rodzin uchodźczych. Mały Jakub, który w Warszawie jest od niedawna i już się zastanawia, jak to będzie w szkole, do której idzie od września. Niemal dorosła Kheda, którą w przyszłym roku szkolnym czekają egzaminy branżowe. Zawsze uśmiechnięta Margaryta, która dopiero uczy się Polski i Warszawy. I bardzo poważny Hassan, który Warszawę już trochę zna, ale sam mówi, że za mało. I wiele innych dzieciaków z Czeczenii, Ukrainy, Tadżykistanu, Białorusi i innych krajów.

Pokażmy im, że wakacje w Warszawie nie muszą być nudne! Zabierzmy je na rejs po Wiśle, na spacery po mieście, na zwiedzanie i zabawę. Pomóżmy skorzystać z akcji Lato w Mieście (nie każdą rodzinę stać na opłacenie posiłków). Dajmy im uśmiech tego lata. Po tak ciężkim roku bardzo tego potrzebują!

 

Inicjatywa Dom Otwarty to grupa nieformalna, która od ponad 5 lat pracuje z rodzinami uchodźczymi w Warszawie i okolicach. Obecnie jesteśmy w kontakcie z ok. 130 rodzinami. Prowadzimy też zajęcia w szkołach i warsztaty o uchodźcach i wielokulturowości (zrobiliśmy ich już ponad 200). Staramy się również być głosem w debacie publicznej o ważnych dla uchodźców sprawach. Więcej informacji o naszych działaniach można znaleźć na naszej stronie na Facebooku: https://www.facebook.com/InicjatywaDomOtwarty


Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Nikt nie założył jeszcze skarbonki do tej zrzutki lub żadna z założonych skarbonek nie zebrała środków.

Wpłaty 19

preloader

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

891 510 zrzutek

i zebrali

832 060 782 zł

A ty na co dziś zbierasz?