id: 4xavjy

Kalendarz Naukowy 2022 dla szkół i domów dziecka

Kalendarz Naukowy 2022 dla szkół i domów dziecka

2 606 zł 
z 10 500
24%
zakończona 15.04.2022r
34 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Druga edycja Kalendarza Naukowego dla szkół podstawowych i domów dziecka.


pd6cd026d02d2f72.png

Zapraszamy do wsparcia drugiej edycji Kalendarza Naukowego.


Podobnie jak w ubiegłym roku wysyłamy za darmo 1000 kalendarzy do szkół podstawowych, ale tym razem również do domów dziecka.


Z Fundacji PZU oraz GFT Polska otrzymaliśmy dotacje na wyprodukowanie kalendarzy. Celem tej zrzutki jest pokrycie kosztów wysyłki do szkół i domów dziecka.


Podczas realizacji drugiej edycji wzięliśmy pod uwagę opinie, jakie otrzymaliśmy ze szkół i od Was. Przede wszystkim zwiększyliśmy czytelność kalendarza poprzez wydruk dwustronny i podzielenie roku na 2 połowy. Dzięki temu zwiększyliśmy czcionkę, a tym samym atrakcyjność informacji.


f2d8a9f4263287ff.jpeg


nac97a5a512b4593.jpegNowością jest kilkanaście wydarzeń, które miały miejsce w świecie nauki w 20221 roku, które otrzymały specjalną, wyróżniającą je ikonę.


Artykuły miesiąca przybliżą historię wybranych najciekawszych wydarzeń.


Dołóż swoją cegiełkę w budowaniu inspiracji naukowej wśród dzieci!


Koszty realizacji projektu przedstawiają się następująco:

  • re-design projektu z 2021 r - 2000 zł
  • dwustronny druk 1000 sztuk kalendarzy i ulotek - 3000 zł
  • tuby do wysyłki - 3000 zł
  • konfekcja i pakowanie - 2500 zł
  • wysyłka kurierska - 12000 zł
  • koszty administracyjne - 1000 złHistoria osiągnięć naukowych ludzkiej cywilizacji jest naprawdę imponująca. Począwszy od momentu kiedy przodkowie homo sapiens po raz pierwszy użyli kamienia jako narzędzia, skończywszy na Wielkim Zderzaczu Hadronów wykrywającym bozon Higgsa.

Wiele odkryć naukowych przyczyniło się do tego, że dziś żyjemy w świecie ogromnego postępu technologicznego. Może warto byłoby świętować rocznice owych wydarzeń, jako momentów kluczowych dla całej ludzkości? Sięgając do historii tych odkryć, możemy śmiało stwierdzić, że każdego dnia wydarzyło się coś, co zmieniło w jakiś sposób nasz świat.

Ideą stworzenia kalendarza naukowego jest podkreślenie tych właśnie momentów w historii ludzkości. Każdy dzień w roku zawiera krótką notkę o wydarzeniu, które miało miejsce tego dnia. Tworząc ten kalendarz chcemy oddać hołd tym epizodom i ludziom, którzy przyczynili się do ich zaistnienia, a jednocześnie zainteresować do pogłębienia swojej wiedzy na temat owych osób, a także ich dokonań.

Polscy naukowcy włożyli niemały wkład w wiele odkryć na przestrzeni wieków. Wystarczy wspomnieć, na pewno wszystkim znanych, Marie Curie-Skłodowską, czy Mikołaja Kopernika. Ale może nie wszyscy wiedzą, że mimo iż braci Lumiere uznaje się za wynalazców kinematografu, to prawdziwym pionierem w tej dziedzinie był urodzony w Warszawie Kazimierz Prószyński? Kalendarz ma podkreślić i propagować nieoceniony wkład Polaków w wspaniałą historię naukowego postępu.Więcej informacji na temat projektu na stronie Kalendarza Naukowego

Zapraszamy również na profil Fundacji Teraz Nauka


Dziękujemy za każde wsparcie!

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 34

preloader

Komentarze 7

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

891 511 zrzutek

i zebrali

832 069 023 zł

A ty na co dziś zbierasz?